Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

500 ZŁ NA DZIECKO

~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 18:38
eto napisał(a): Mowa była o PKB.

Panie M. to jest właśnie PKB i jest ono większe, jak ludzie mają więcej pieniędzy do wydania i je wydają w naszym kraju na; usługi, produkcję itd. i jest liczone w dolarach. Więc jak ma Pan więcej dolarów(równowartość w złotych) to wyprodukuje Pan większe PKB, proste jak drut.
Chodzi mi o to, że jak Polacy mają mniej dolarów w kieszeni od Niemców, to nigdy nie będziemy mieli takiego PKB jak w Niemczech.


Nie potrafisz zrozumieć jednej rzeczy - Polska nie zarabia dolarów tylko PKB sobie przelicza na dolary.
Trzeba powtórzyć że zachód nie potrzebuje złotówek.

Wszystkie zachodnie fabryki w Polsce płacą złotówkami a nie dolarami lub euro.
Polacy ogólnie nie mają dolarów w kieszeniach tylko złotówki narażone na wahania kursowe.

Jeżeli Polak zarobi złotówki i przeliczy je sobie na euro lub dolary to wychodzi mu 500 euro.
Jeżeli kurs złotówki spada ( dobre dla eksportu według mediów) to w przeliczeniu nie zarabiasz już 500 euro tylko np. 490 euro.
Jeżeli kupujesz coś z zachodu to nie płacisz dolarami tylko złotówkami które wymienia ci bank światowy na inną walutę w postaci gwarancji dla giełdy że złotówkami ma jakąś wartość.

PKB nie pokazuje ile polska ma dolarów tylko pokazuje to wskaźnik rezerw walutowych kraju.
Polska ma 100 miliardów dolarów rezerwy walutowej.
Oczywiście to jest podane ogólnie w przeliczeniu na dolary bo pewnie większość z tej sumy to euro.

Te 100 miliardów to wartość zamrożona a gotówkę mają banki które mają gwarancję od banku światowego podpartego giełdą.

Zgadnij kogo są banki w Polsce :D
Musisz sobie uświadomić że nie są to pieniądze Polaków tylko akcjonariuszy banków zachodnich.
Musisz też wiedzieć że NBP nie ma zadania tworzenia waluty tylko ma zapewnić sumienność banknotu i bilonu w obiegu.
Pieniądze tworzą banki i jeżeli nie są one Polskie to Polacy są tak naprawdę niewolnikami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 19:03
masi napisał(a):
~ napisał(a): Ja tam się cieszę tysiaczek wpadnie co miesiąc wiec ok

Jaka praca taka płaca... Nie ma z czego się cieszyć, "fiszki" nie musisz pokazywać ;)
sory wielkie ale skoro dają to się trzeba cieszyć. Wybacz ale ja nie dostaje nic z mopsu ani nic pensja jest legalna i w ogóle a znam rodzinę co korzystja maja z mopsu przedszkole za darmo bo doplacaja a malo tego maja więcej kasy niż ja. Wiec dla mnie ok. Teraz tez nie narzekam na pensje i moje wrunki stać mnie na wklad własny na kupno mieszkania. Jak dają 500 stów to spoko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 19:03
masi napisał(a):
~ napisał(a): Ja tam się cieszę tysiaczek wpadnie co miesiąc wiec ok

Jaka praca taka płaca... Nie ma z czego się cieszyć, "fiszki" nie musisz pokazywać ;)
sory wielkie ale skoro dają to się trzeba cieszyć. Wybacz ale ja nie dostaje nic z mopsu ani nic pensja jest legalna i w ogóle a znam rodzinę co korzystja maja z mopsu przedszkole za darmo bo doplacaja a malo tego maja więcej kasy niż ja. Wiec dla mnie ok. Teraz tez nie narzekam na pensje i moje wrunki stać mnie na wklad własny na kupno mieszkania. Jak dają 500 stów to spoko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 19:33
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Ja tam się cieszę tysiaczek wpadnie co miesiąc wiec ok jeszcze cos dodam w końcu będzie mnie stać na rate kredytu na mieszkanie właśnie z tej kasy wiec rewelacja

Ja bym wam dał 500zł aż byście się zgarbili ,wychowałem pięcioro i nikt mi nic nie dawał.


Spóźniłeś się. Twoja strata.
Ja tam pukam bez opamiętania. Cztery sztuki w trzy lata planuję - dopóki pis rządzi jest szansa na godne życie.
Policzyłem że przy piątce dzieci to mi w zupełności wystarczy. Trochę załatwi się z MOPS_u i już nie trzeba będzie robić u tych niemieckich krwiopijców na strefie.
Zazdroszczę tym co mają tak z 8 dzieci. Oni to już nic nie będą musieli - za friko 4000 na rękę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 19:47
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Ja tam się cieszę tysiaczek wpadnie co miesiąc wiec ok jeszcze cos dodam w końcu będzie mnie stać na rate kredytu na mieszkanie właśnie z tej kasy wiec rewelacja

Ja bym wam dał 500zł aż byście się zgarbili ,wychowałem pięcioro i nikt mi nic nie dawał.


Spóźniłeś się. Twoja strata.
Ja tam pukam bez opamiętania. Cztery sztuki w trzy lata planuję - dopóki pis rządzi jest szansa na godne życie.
Policzyłem że przy piątce dzieci to mi w zupełności wystarczy. Trochę załatwi się z MOPS_u i już nie trzeba będzie robić u tych niemieckich krwiopijców na strefie.
Zazdroszczę tym co mają tak z 8 dzieci. Oni to już nic nie będą musieli - za friko 4000 na rękę.

Pukaj Pukaj , :> za 4 lata rząd sie zmieni , a ty dobry sznur sobie załatw , taki co by sie urwał. Bo jak ty wtedy na tyle dzieci zarobisz :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 20:56
nie będzie musiał,MOPS wypłaci, ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 22:36
A co to mało takich ludzi jest , że żyją z mopsu, nawet nie wiedzą co to praca jest?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 listopada 2015r. o 22:46
a ja ku**wa płace podatki które idą na mpsu pier***dolone kur**wa

DO ROBOTY NIEROBY JEBA**NE
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.