Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

PiS a Polska .Polska a Polacy

11445
PanM
28 lutego 2017r. o 11:25
~~ed napisał(a):
~~ napisał(a):
~~ed napisał(a):
No niestety nie bardzo zrozumiałem twoje wywody.

.
Ale, dlaczego teraz Twój wujek, czy jego dzieci nie pieką zdrowego chleba i bułek?
Komu dane było mieszkać na prowincji mógł se w szopce kabana wyhodować i jeść zdrowe mięso. Teraz jest to już niemożliwe.


To dosyć proste -- władza stara się przej kontrolę na wszystkim.Trudno by jej było uzależnić od siebie małą domową produkcję.
Aczkolwiek pewne kroki już czyni. Wystarczy zabronić w mieszkaniach prywatnych używania otwartego ognia podnieść jeszcze akcyzę na prąd i wszyscy będą jadali w tanich jadkach.

Tak po prostu po państwowemu ;
Byle gdzie , byle jak, byle co.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Z obsesjami do specjalisty! niezalogowany
28 lutego 2017r. o 11:51
PanM napisał(a): Era octu minęła kilkadziesiąt lat temu.Młode pokolenie 40 to latków yje już w innym wiecie.Po co zatruwać swoje emocje komun ?

As jednak sprawy dziejące się tu i teraz .One dotyczą nas bezpośrednio .

Oto jedna z nich.Obsesyjna nienawiść do wymyślonych wrogów.



Chodzi może o twoją obsesyjną nienawiść do Boga, kościoła, katolików i prawicy?

Człowiek racjonalny eliminuje wpływ emocji na swoje działania. Ale przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. Właściwa diagnoza przeszłości pomaga właściwie korygować teraźniejszość i unikać błędów z przeszłości. Jeśli ich nie znamy, nie będziemy unikać!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
28 lutego 2017r. o 11:54
~~ed napisał(a):
Ale, dlaczego teraz Twój wujek, czy jego dzieci nie pieką zdrowego chleba i bułek?
Komu dane było mieszkać na prowincji mógł se w szopce kabana wyhodować i jeść zdrowe mięso. Teraz jest to już niemożliwe.


Bo nieboszczyk chleba nie upiecze! Ale żywy, jeśli chce, może przecież upiec!
Kabana zdrowego też można wyhodować! Nikt nie zabrania.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~biało-czerwony niezalogowany
28 lutego 2017r. o 12:10
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
~~Biało-czerwony napisał(a): Polska demokracja wykupczyna przez Kaczyńskiego. Niestety Niemcy mają rację.


i jak tu nie przyznać racji Kaczyńskiemu mówiącemu o gorszym sorcie?

ps. jak ty jesteś biało czerwony, to ja jestem tęczowy


Racja, z taką opozycją to kaczyński ma zapewnione zwycięstwo na kolejne lata.


Niemcy nazywają sprawę po imieniu. A pisowce zaprzepaścili możliwości rozwoju i spokoju w tym kraju który chyli się już ku upadkowi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ed niezalogowany
28 lutego 2017r. o 12:17
~~ napisał(a):
~~ed napisał(a):
Ale, dlaczego teraz Twój wujek, czy jego dzieci nie pieką zdrowego chleba i bułek?
Komu dane było mieszkać na prowincji mógł se w szopce kabana wyhodować i jeść zdrowe mięso. Teraz jest to już niemożliwe.


Bo nieboszczyk chleba nie upiecze! Ale żywy, jeśli chce, może przecież upiec!
Kabana zdrowego też można wyhodować! Nikt nie zabrania.


Pieczywo napompowane polepszaczami a ze świnką ... w artykule.
http://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/wies-czeka-rewolucja-hodowla-swin-profesjonalna-albo-zadna,774.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~San Escobar niezalogowany
28 lutego 2017r. o 12:22
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-krytykuje-donalda-tuska/q8thp7g


Sprawy polskie się nie liczą. Liczy się jarek i pis który rujnuje ten kraj do cna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
28 lutego 2017r. o 12:38
~~Z obsesjami do specjalisty! napisał(a):

Chodzi może o twoją obsesyjną nienawiść do Boga, kościoła, katolików i prawicy?

Człowiek racjonalny eliminuje wpływ emocji na swoje działania. Ale przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. Właściwa diagnoza przeszłości pomaga właściwie korygować teraźniejszość i unikać błędów z przeszłości. Jeśli ich nie znamy, nie będziemy unikać!


W tym celu należy bardziej przestrzegać a mniej głosić dekalog.
Przeszłością nikogo nie nakarmimy.

Co do Boga -- nie mam emocjonalnego stosunku bo w niego nie wierzą.Mam wysoce rozbudowaną tolerancję i szanuję prawo innych do wiary.

Kościół -- instytucja która powinna dbać o miejsca kultu i celebrować obrządki a nie wpływać na politykę i finanse świeckiego państwa.

Katolik --- nigdy nie obraziłem nikogo dlatego że jest katolikiem.Polemizuję jedynie z niektórymi którzy starają się mnie uszczypnąć lub opluć anonimowo.Z kontekstu wynika że są katolikami.

Prawica -- sam jestem prawicowo liberalny.Pan nie rozumie znaczenia tego słowa .Zarówno kościół jak i PiS są skrajnie lewicowe / socjalistyczne /.Taki podział polityczny to stare powojenne przyzwyczajenie określające wierzących prawicą a ateistów lewicą.
Proszę wskazać choć jeden przykład prawicowości PiS.
Już nawet nie wspominam takiego szczegółu jak dzielenie społeczeństwa na tych lepszych i tych na stos , lub gałąź.[img=1488281893_3x4mi9a.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
28 lutego 2017r. o 12:40
~~San Escobar napisał(a): http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-krytykuje-donalda-tuska/q8thp7g


Sprawy polskie się nie liczą. Liczy się jarek i pis który rujnuje ten kraj do cna.


Przede wszystkim twoja to głowa jest zrujnowana onetem. Rekonwalescencja będzie długa, a powrót do rzeczywistości bolesny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.