Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kapitalizm czy socjalizm ?

11445
PanM
25 stycznia 2016r. o 16:40
W 2006 roku prezydent Bolesławca Piotr Roman stwierdził ;

" kto to powiedział że przedszkola muszą być państwowe "

Minęło dziesięć lat i żadne przedszkole publiczne nie zostało sprywatyzowane .
Wszystkie spółki samorządowe mają się dobrze i co gorsza następuje tendencja rosnąca.

Prezydent Bolesławca mówiący sam o sobie " prawicowy " okazuje się umacniać zdobycze minionej upadłej epoki realnego socjalizmu.

Jeśli mamy liczyć na jakikolwiek postęp życia obywateli należy jak najszybciej poddać procesowi prywatyzacji maksymalnie dużo spółek samorządowych.
Władze nie są po to aby prowadzić biznesy konkurujące z wolnym rynkiem.
Władze mają obowiązek tak zorganizować procedury aby ludzie mieli dogodne warunki do tworzenia miejsc pracy poza budżetem państwa i samorządu.

Wystarczyło by 10 lat dobrze zorganizowanej gospodarki ubranej w mądre regulacje prawne aby Polacy poczuli znaczny progres poziomu życia.
Nie ma się co okłamywać ale kupowanie w lumpeksach , spalanie śmieci , kupowanie gruchotów , używanych mebli ,jedzenie " śmieciowych produktów " praca bez umowy nie jest marzeniem Polaków .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
25 stycznia 2016r. o 16:53
przemciu znowu smarujesz bzdety. co my mamy wspolnego z kapitalizmem?
mamy spoleczna gospodarke rynkowa jako forme gospodarki w ustroju socjalistycznym.
napisz nowy temat: przedszkola i ewolucja domow publicznych w boleslawcu dla wierzacych


Dopisane 25.01.2016r. o godz. 16:53:

i nie pisz mi,
ze ganiam za toba z praciem w lapie
bo ja sie na to nie zlapie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 stycznia 2016r. o 17:00
Fobiak *-- pierwsze dwie linijki to absolutna prawda .Ja właśnie o tym .

Nie trzeba być wieszczem aby przewidzieć jak na takiej gospodarce wyjdzie szary obywatel.
Pod każdym moim postem jest cytat z konstytucji -- tylko tyle i aż tyle trzeba aby było lepiej -- lepiej wszystkim.


fobiak* -- nie znam Pana / tak przynajmniej myślę / i potrafię mieć dystans do siebie samego .Nie będę tu walczył z każdym kto mnie krytykuje .Widocznie ma Pan jakieś powody a mi się nie chce dochodzić jakie.
Pozdrawiam.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
25 stycznia 2016r. o 22:44
idż ty ze swoim kapitalizmem w buraki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 9:01
A dlaczego nie "faszyzm czy komunizm", Przemysławie Moszczyński :D
Nie ograniczaj się ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 11:12
Panie kajtusiu , rozumie że z poziomu nocnika nie ma Pan możliwości pisania na temat

Poniżej kajtuś w akcji...[img=1453803121_fl9ab7d.gif]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Antek,Kolega217... niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 11:19
Ja cały czas namawiam do odnoszenia się do naszej społeczności :) Bo patrząc wnikliwie to co to za kapitaliści w Bolesławcu...?
Kim są ? Jakie maja korzenie (p.M pochwalił się ,że tatus był "podpółkownikiem " No i zgłupiałem bo nie wiem czy to P.M specjalnie wprowadza nas w błąd czy tatuś był podpułkownikiem LWP...Czy to ma znaczenie ? Ano ma ! I dlatego jestem zaskoczony niektórymi Pana M wypowiedziami ... Jakoś tak mimo sympatii do P. Przemka (starszy jestem więc sobie pozwoliłem) nie bardzo wierzę w dobre intencje ...ale może się mylę ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 11:40
~Antek,Kolega217... napisał(a): Jakie maja korzenie (p.M pochwalił się ,że tatus był "podpółkownikiem " No i zgłupiałem bo nie wiem czy to P.M specjalnie wprowadza nas w błąd czy tatuś był podpułkownikiem LWP...Czy to ma znaczenie ?


staruszku
"LWP"
nie musisz wiedziec ale powinienes pamietac, ze takiej formacji nigdy nie bylo. jak mi nie wierzysz to sie zapytaj sie starszych od siebie ale tych, co nie maja jeszcze altzheimera
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza