Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kapitalizm czy socjalizm ?

11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 11:52
~Antek,Kolega217... napisał(a): Ja cały czas namawiam do odnoszenia się do naszej społeczności :) Bo patrząc wnikliwie to co to za kapitaliści w Bolesławcu...?
Kim są ? Jakie maja korzenie (p.M pochwalił się ,że tatus był "podpółkownikiem " No i zgłupiałem bo nie wiem czy to P.M specjalnie wprowadza nas w błąd czy tatuś był podpułkownikiem LWP...Czy to ma znaczenie ? Ano ma ! I dlatego jestem zaskoczony niektórymi Pana M wypowiedziami ... Jakoś tak mimo sympatii do P. Przemka (starszy jestem więc sobie pozwoliłem) nie bardzo wierzę w dobre intencje ...ale może się mylę ?


Kapitaliści są tacy na ile pozwalają im warunki zewnętrzne.Niemal wszyscy zaczynali od zera .
Jeśli chcemy liczyć na podniesienie poziomu życia musimy mieć jak najszybciej jak najwięcej rodzimego kapitau.
Jak mawiał / i słusznie / Adolf Hitler do Niemców
" Będziemy mieli tyle ile sami damy radę stworzyć .Nikt i nigdy nam nic nie da za darmo "
Czy to nie prorocza prawda ? To samo dotyczy nas Polaków.

Teraz Panie Antku 217 ja nigdy się nie chwaliłem ojcem.On 10 lat już nie żyje.
od 18 go roku życia mieszkałem poza rodzicami .A WIĘC OSTATNIE 44 LATA.
Tak w zgodzie z prawdą mój ojciec był pułkownikiem dyplomowanym LWP i w ostatnich latach służby był dowódcą brygady w Bolesławcu.
Ma Pan rację ja mimo to byłem w opozycji do dawnego systemu.
Pozdrawiam i dziękuję za słowa sympatii.


" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 11:52
Ano fobiaczku stetryczały było tak :) Ale jeśli Ty nie byłes w LWP to proszę nie wypowiadaj się . Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrowia ! :) A tu masz ..https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludowe_Wojsko_Polskie

Uwierz mi ,że akurat to LWP miało wpływ na moją rodzinę...:(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 12:36
To, że w Niemczech, nowe "Mein Kampf" rozeszło się jak świeże bułeczki, próbuję jeszcze zrozumieć.
Ale Przemysława Moszczyńskiego, cytującego Adolfa Hitlera, już w ogóle.

Przemysławie Moszczyński,
jesteś większym szkodnikiem tego forum niż się spodziewałem !

Od ...i, półgłupków, imbecyli wyzwę Ciebie innym razem.



Dopisane 26.01.2016r. o godz. 12:36:

* d e b i l i

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 12:38
~ napisał(a): Ano fobiaczku stetryczały było tak :) Ale jeśli Ty nie byłes w LWP to proszę nie wypowiadaj się . Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrowia ! :) A tu masz ..https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludowe_Wojsko_Polskie

Uwierz mi ,że akurat to LWP miało wpływ na moją rodzinę...:(


naucz sie najpierw czytac, co mnie tam zssr obchodzi a jesli juz to rozbierz ta gmatwanine
" powszechnie stosowana nieoficjalna nazwa polskich sił zbrojnych"
nieoficjalna
czyli zadna
albo taka jak ty ~
historycy narobili balaganu w swioch paszkwilach dlatego bronia sie jak moga takimi wpisami " powszechnie stosowana nieoficjalna nazwa polskich sił zbrojnych" bo ich ksiazki zostaly wydane.

dobra zrobie tobie lekcje poprawnosci z twojego linku a ty mi odpisz ile jest prawdy w tych klamstwach

"Ludowe Wojsko Polskie (LWP) – powszechnie stosowana nieoficjalna nazwa polskich sił zbrojnych sformowanych w latach 1943–1944 w ZSRR[2] oraz wywodzącego się z nich Wojska Polskiego w Polsce Ludowej w latach 1944–1952 i Sił Zbrojnych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1952–1989."

1. ludowego wojska polskiego nie bylo
2. 1 Armia Wojska Polskiego – utworzona 29 lipca 1944 z przemianowania rzutu bojowego 1 Armii Polskiej w ZSRR sformowanej 16 marca 1944 roku. Była częścią odrodzonego Wojska Polskiego.

"oraz wywodzącego się z nich Wojska Polskiego w Polsce Ludowej w latach 1944–1952"

3. polski ludowej nigdy nie bylo,
bylo takie ugrupowanie i czasopismo

jak masz dalej zamiar mi wklejac linki analfabetow lub hipokrytow to wklejaj. na ciemnote nie wymyslono jeszcze medykamentu. ale zalozyciel tego tematu wcale od ciebie nie odbiega inteligencja bo tez pisze, ze jego ojciec sluzyl w LWP co jest wielkim klamstwem. moge na wszystkie wasze bzdety przymknac oko ale nie przymkne na klamstwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 stycznia 2016r. o 12:44
Tu Pan " fobiak " ma rację .
Niestety ja się też rozpędziłem i powieliłem błędną interpretację wpisując LWP miast WP .
PRZEPRASZAM.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dol niezalogowany
26 stycznia 2016r. o 16:16
Co za głupie pytanie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
26 stycznia 2016r. o 16:31
fobiak napisał(a):
3. polski ludowej nigdy nie bylo,

Co było w latach 1952-89?

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/1971/s/4/40/D1971004004001.pdf

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 stycznia 2016r. o 16:38
skorn napisał(a):
fobiak napisał(a):
3. polski ludowej nigdy nie bylo,

Co było w latach 1952-89?

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/1971/s/4/40/D1971004004001.pdf


prl
i przestan sie pienic jak wyklety
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego