Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Picie w miejscu publicznym

~do menela niezalogowany
16 marca 2016r. o 18:14
~ napisał(a): w UK policja nie ściga ludzi pijących w publicznych miejscach (parki, ulice) chociaż też jest to tam zabronione, reaguje dopiero gdy otrzymuje od kogoś zgłoszenie.... u nas jednak zakaz ten powinien być zdecydowanie respektowany, zbyt dużo menelstwa na ulicach i w parkach




IP217,99,228 wiemy kto to .To dopiero menel i szmotruch.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1744
bartek23
16 marca 2016r. o 18:16
Temat jest złożony i nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Większość odpowiedzi na to pytanie jest w ustawie jednak rady miast też określają obręb ulic jakie są objęte zakazem spożywania alkoholu. W ustawie jako miejsca zakazane są: parki, placówki oświaty(nie pamiętam dokładnie proszę sprawdzić w ustawie).
Często strażnicy miejscy wykorzystują nieznajomość prawa i wlepiają mandaty tam gdzie nie powinni, np: piję piwko nad Bobrem i strażnik miejski chce mi dać mandat, w takim przypadku trzeba iść do Sądu(chociaż strażnicy raczej odstąpią od wystawiania mandatu w takiej sytuacji).
Sytuacja 2: pije piwko pod blokiem, straż miejska również nie może wystawić mi mandatu, ponieważ spożywam na swoim terenie(współwłasność lokatorów gruntu przynależnego do budynku), w takiej sytuacji z aktem notarialnym do Sądu i również mamy wygraną.
Najważniejsze nie bać się iść do Sądu, sam kilka razy nie przyjąłem mandatu i zawsze dobrze na tym wychodziłem.

MENTE ET MALEO
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
16 marca 2016r. o 18:38
w kolejności zadawanych pytań:
Jakie są kryteria picia w miejscu publicznym ?
odp.: kryteria są takie: albo pijemy, albo nie, jak strażnik che się przyłaczyć - to mozemy go ew poczęstować, jeśli to swój chłop

Kto i na jakich zasadach ocenia co możemy a czego nie możemy pić w miejscach publicznych ?
odp.: ten komu dasz do tego prawo, ten, kogo wybrałeś, żeby tobą rządził i ustalał prawa

Ile procent alkoholu może zawierać piwo ?
Ile promili możemy mieć przebywając w miejscu publicznym ?
odp.: na te pytania jest jedna odpowiedź: kilka ( w przypadku mocnego piwa na pewno może osiągnąć dwucyfrową wartość, czego o promilach raczej powiedzieć nie można)

Co w przypadku gdy butelka ukryta jest w papierowej torebce ?
odp.: wtedy w torbie jest ukryta również zawartośc butelki - niech no ktoś zaprzeczy i udowodni, że jest inaczej

A co w przypadku gdy pijemy z butelki po alkoholu zawierającej wodę ?
odp.: zależy czy przd nalaniem wody butelka była dobrze przewietrzona :)

Co to jest miejsce publiczne ?
odp.: jak mowi dr Jerzy Jaśkowski - publiczne to są domy o wiadomym przeznaczeniu

Ogródek przy kawiarni jest miejscem gdzie można pić piwo i alkohol mocny natomiast ŁAWECZKA 5 METRÓW OBOK PODLEGA JUŻ RESTRYKCJOM.
odp.: ja osobiście wolę pić w domu, wygodnie siedząc w fotelu, ale to nie znaczy, że ktokolwiek ma prawo mówić mi i ograniczać moje prawa wolnego człowieka do tego co , gdzie i kiedy mogę wypić, jeśli mam taką ochotę


Dopisane 16.03.2016r. o godz. 18:38:

PS.
wątpię, żeby strażnicy ogarniali prawa wolnych ludzi
ale niech spróbują udowodnić, że mają nade mną władzę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~alko-fob niezalogowany
16 marca 2016r. o 19:00
hmm a ma ktoś jakiś link do jakiegoś rozporządzenia lokalnego o tym jaki obszar jest objęty takim zakazem ???? lub po prostu jaka kolwiek wzmianka na ten temat ???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~samowola Anatola niezalogowany
16 marca 2016r. o 19:17
~alko-fob napisał(a): hmm a ma ktoś jakiś link do jakiegoś rozporządzenia lokalnego o tym jaki obszar jest objęty takim zakazem ???? lub po prostu jaka kolwiek wzmianka na ten temat ???


wszystko po uważaniu .Straż na polowaniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
16 marca 2016r. o 19:56
dziadek mi opowiadal, ze za jego czasow wszyscy chlali i kurzyli gdzie sie dalo i nikomu to nie przeszkadzalo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 marca 2016r. o 20:29
fobiak napisał(a): dziadek mi opowiadal, ze za jego czasow wszyscy chlali i kurzyli gdzie sie dalo i nikomu to nie przeszkadzalo


Kurzenie nie bardzo ale miejsca do picia brak.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
16 marca 2016r. o 20:35
fobiak napisał(a): dziadek mi opowiadal, ze za jego czasow wszyscy chlali i kurzyli gdzie sie dalo i nikomu to nie przeszkadzalo


Dawniej milicja interweniowała w przypadku nieobyczajnego , nieprzyzwoitego lub chuligańskiego zachowania.
Teraz służby prewencji są zbyt gorliwe .
Siłą nigdy kultury nikogo nie nauczą,Władza musi zrozumieć i nauczyć się jaka jest różnica między spożywaniem a pijaństwem.
To władzy należy się już czerwona kartka żę przez 30 lat nie ma ustawy o zagospodarowaniu opakowań po płynach.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza