Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Picie w miejscu publicznym

~ niezalogowany
16 marca 2016r. o 21:51
~ napisał(a): w UK policja nie ściga ludzi pijących w publicznych miejscach (parki, ulice) chociaż też jest to tam zabronione, reaguje dopiero gdy otrzymuje od kogoś zgłoszenie.... u nas jednak zakaz ten powinien być zdecydowanie respektowany, zbyt dużo menelstwa na ulicach i w parkach


no
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Franek lat 59 i 3/4 niezalogowany
16 marca 2016r. o 23:08
PanM napisał(a): Jakie są kryteria picia w miejscu publicznym ?
...
Ile procent alkoholu może zawierać piwo ?
Ile promili możemy mieć przebywając w miejscu publicznym ?
Co w przypadku gdy butelka ukryta jest w papierowej torebce ?
A co w przypadku gdy pijemy z butelki po alkoholu zawierającej wodę ?
...

Nie wiem czy w moich kompetencjach jest odpowiadać na twoje pytania gdyż nie jestem jak i nigdy nie byłem strażnikiem - ale co nieco w tym temacie wiem. Pominąłem te oczywiste pytania ale odpowiem na te na które ty bądź też inni nie wiedzą, nie są pewni...
1. Tak więc piwo, które możemy spożywać w miejscach objętych zakazem może mieć do pół % obj. alk.
2. Nie ma przepisu, który zawierałby wartość ile można mieć promili w miejscu publicznym.
3. Jeśli butelkę ukryjesz w torebce, skarpetce a nawet majtkach to i tak popełniasz wykroczenie gdyż Ustawa o WwTiPA mówi jasno spożywanie (i usiłowanie) jest zabronione.
4. A w przypadku gdy pijemy z butelki po alkoholu zawierającej wodę możemy odpowiadać za popełnienie wykroczenia z art. 66 kw - jeśli nie wiesz to doczytaj, lektura nie boli. Pozdrawiam i ... 100-lat
:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Franek lat 59 i 3/4 niezalogowany
16 marca 2016r. o 23:16
bartek23 napisał(a): ...
Sytuacja 2: pije piwko pod blokiem, straż miejska również nie może wystawić mi mandatu, ponieważ spożywam na swoim terenie(współwłasność lokatorów gruntu przynależnego do budynku), w takiej sytuacji z aktem notarialnym do Sądu i również mamy wygraną.
...
Nie wprowadzaj ludzi w błąd :> Pijąc pod blokiem popełniasz wykroczenie, koniec i kropka. Na klatce schodowej już nie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
16 marca 2016r. o 23:28
~Franek lat 59 i 3/4 napisał(a):
PanM napisał(a): Jakie są kryteria picia w miejscu publicznym ?
...
Ile procent alkoholu może zawierać piwo ?
Ile promili możemy mieć przebywając w miejscu publicznym ?
Co w przypadku gdy butelka ukryta jest w papierowej torebce ?
A co w przypadku gdy pijemy z butelki po alkoholu zawierającej wodę ?
...

Nie wiem czy w moich kompetencjach jest odpowiadać na twoje pytania gdyż nie jestem jak i nigdy nie byłem strażnikiem - ale co nieco w tym temacie wiem. Pominąłem te oczywiste pytania ale odpowiem na te na które ty bądź też inni nie wiedzą, nie są pewni...
1. Tak więc piwo, które możemy spożywać w miejscach objętych zakazem może mieć do pół % obj. alk.
2. Nie ma przepisu, który zawierałby wartość ile można mieć promili w miejscu publicznym.
3. Jeśli butelkę ukryjesz w torebce, skarpetce a nawet majtkach to i tak popełniasz wykroczenie gdyż Ustawa o WwTiPA mówi jasno spożywanie (i usiłowanie) jest zabronione.
4. A w przypadku gdy pijemy z butelki po alkoholu zawierającej wodę możemy odpowiadać za popełnienie wykroczenia z art. 66 kw - jeśli nie wiesz to doczytaj, lektura nie boli. Pozdrawiam i ... 100-lat
:D


Przyznam szczerze tak myślałem.
Prawo Polskie jak kodeks drogowy .Zawsze jest ktoś winny .Zawsze obywatel .
Przez 25 lat wolności Polska dorobiła się niemal idealnego prawa wynoszącego swój interes na wyżyny a obywatela spychając do roli prekariusza.
Ja osobiście przez całe życie nie pamiętam ani jednej ustawy pomyślanej w interesie pojedynczego człowieka .
Dzięki za życzenia.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
17 marca 2016r. o 7:38
"Prawo polskie" już dawno przestało być polskie i służyć Polakom, a skierowane jest przeciwko społeczeństwu i nastawione na wysysanie gotówki wprost w paszczę nienasyconego systemu.

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." - Gandhi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Koral niezalogowany
17 marca 2016r. o 9:46
Na warsztacie, w kanale :D możesz pić bez większych konsekwencji, najwyżej nie dokręcisz tłumika i klient po drodze będzie szukał.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 marca 2016r. o 16:34
jr napisał(a): "Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." - Gandhi


Dobry cytat dla tych, którzy chcą dziś "umierać" za TK i Rzeplińskiego.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
17 marca 2016r. o 18:30
a ja myślałem że za ...ów :D

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.