Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

budżet państwa

8687
#jr nieaktywny
19 marca 2016r. o 4:28
do PanaM
w sieci można znaleźć ciekawe spojrzenie na budżet i podatki, które płacimy.
pięć minut czytanie, chwila przemyślenia i cały wagon oburzenia, który wystarczy na długo
http://freedom.prawynurt.pl/nauka-i-technika/finanse/system-podatkowy-iiirp-jest-oszustwem,67.htm
a utarte poglądy, że dziura budżetowa jest nie do załatania, że dodruk pieniądza spowoduje inflację mają utrzymywać ludzi w głębokiej nieświadomości, wykorzystując fakt, że wiedza o finansach jest wśród narodu znikoma i w dodatku mocno wypaczona
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
19 marca 2016r. o 9:15
Ot, domorośli ekonomiści, aż chciałoby się powtórzyć za S. Lemem… „ Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu … „ :D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
19 marca 2016r. o 9:34
hej mądralo, skoro cała edukacja jest do luftu, trzeba sobie radzić w inny sposób, ale niektórzy popadli w błogostan i szczęściem promienieją z powodu ogromu wtłoczonej do głowy wiedzy, o pardon WIEDZY
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14593
#klucznick nieaktywny
19 marca 2016r. o 16:23
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/okrucienstwo-lichwy-2016-03
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
19 marca 2016r. o 18:52
jr napisał(a): do PanaM
w sieci można znaleźć ciekawe spojrzenie na budżet i podatki, które płacimy.
pięć minut czytanie, chwila przemyślenia i cały wagon oburzenia, który wystarczy na długo
http://freedom.prawynurt.pl/nauka-i-technika/finanse/system-podatkowy-iiirp-jest-oszustwem,67.htm
a utarte poglądy, że dziura budżetowa jest nie do załatania, że dodruk pieniądza spowoduje inflację mają utrzymywać ludzi w głębokiej nieświadomości, wykorzystując fakt, że wiedza o finansach jest wśród narodu znikoma i w dodatku mocno wypaczona


Przeczytałem z uwagą .
Mam wrażenie jak by ktoś zerżnął moje teksty z ostatnich ośmiu lat.
Nawet nie tak dawno pisałem ;

Polacy nie potrzebują zmiany partii przy władzy .Polacy potrzebują zmiany systemu państwowego na obywatelski "

W najkrótszym skrócie przykład -- Wykonanie budżetu Bolesławiec w temacie gospodarka śmieciami. NADWYŻKA 1 200 000/ JEDEN MILION DWIEŚCIE PLN / Kto i w jaki sposób dokonywał kalkulacji że pomylił się prawie o 30 % .Poza tym skoro już to ujawniono dlaczego nie dokonano obniżenia opłaty dla mieszkańców .

Sprawa druga dotycząca wywozu śmieci ;Dowód na podwójne opodatkowanie Bolesławian.
Ustawa śmieciowa to podatek pogłówny .Płaci każdy mieszkaniec .Ponad to podatek pobierany jest od firm ./ SKLEPY , LOKALE ITP/ Przecież właściciele , pracownicy oraz klienci sklepów już raz płacą podatek w domu .
Dlaczego zatem jest tam dublowany ?
[img=1458409928_7igilht.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
19 marca 2016r. o 19:25
Dlaczego wogóle płacimy podatki?
Nie upoważniałem rządu do zaciągania kredytów (nie chodzę na wybory, bo co to za wybory, gdzie wyniki są ustalone już wcześniej) i nie życzę sobie ponosić odpowiedzianości za czyjeś głupie (właściwie nie głupie tylko służące interesom okreśłonych grup) decyzje, ani nie zgadzam płacić czyichś rachunków z owoców mojej ciężkiej pracy. Wciąż zmierzam do tego, że jesteśmy niewolnikami systemu, a wszystko zaczyna się od aktu urodzenia.
wolny człowiek nie płaci podatków, wolny człowiek nie ma pana, alenie sposób posmakować wolności w zniewolonym stadzie.


Dopisane 19.03.2016r. o godz. 19:25:

zmiana systemu już się dokonuje przez działającyw Polsce Sejm Walny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
19 marca 2016r. o 19:37
Podatek to danina która powinna pokryć koszt utrzymania administracji oraz służb państwowych.
Nie mam nic przeciwko podatkom , jednak muszą one być czytelne , zrozumiałe i sprawiedliwe .Taki jest podatek liniowy .
My pracujący Polacy sumarycznie licząc podatki główne , pośrednie , akcyzy oraz podatek wtórny / płacony przy wydawaniu pieniędzy / płacimy około 80 % daniny.
Niepracujący płacą około 50 - 60 %.
Poniżej w każdym poście mam przypisek który zawiera cały sens regulacji pomiędzy państwem a obywatelami.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
19 marca 2016r. o 20:02
podatek powinny płacić przedsiębiorstwa, eksploatujące zasoby (szeroko rozumiane) naszego kraju dla zysku;
ja w takim przedsiębiorstwie pracując razem z zyskiem przedsiębiorstwa wypracowuję również wartość tej daniny

dlaczegto mam płacić karę za to, że wkładam wysiłek i zaangażowanie w pracę? Tworząc majątek przedsiębiorstwa i/lub powieszając PKB przyczyniam sie do wzrostu wartości mojego kraju - za to mam być karany? dziękuję za taki kraj...
wzrost PKB powinien generować emisję pieniądza, potrzebnego na nabycie wytwarzanych dóbr. Polak (każdy mieszkaniec kazdego kraju) powinien otrzymywać od państwa dochód gwarantowany, dzisiaj jest to zasadne, bowiem żyjemy podobno w erze dostatku, więć ktoś musi konsumować wytworzone dobra, ale bankierzy znaleźli sposób jak zepsuć pieniądz i to na skalę globalną.


Dopisane 19.03.2016r. o godz. 20:02:

dochód gwarantowany znakomicie rozwiązuje problem bezrobocia, ZUSu , emerytur, opieki społecznej (zapomogi) i popytu na dobra konsumcyjne - gwarantuje rozwój gospodarczy
ale najpierw trzeba żyć w suwerennym państwie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza