Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławieckie obchody Dnia Flagi
14505
DP
3 maja 2016r. o 20:59
no pewnie że nie poważnie
lepiej się pośmiać niż kłócić
wiesz co to sarkazm?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 maja 2016r. o 21:17
MANSON napisał(a): Na wymioty mnie zbiera czytając ten kabaret ,bo inaczej tego nie da się nazwać! Flaga Polski nie ma przynależności ani do PO,PSL PIS czy innych partii czy organizacji! To jest nasz symbol,nasza flaga ,nas wszystkich,Polaków. Robicie sobie z tego jakieś ku....a prywatne wojenki i zachowujecie się jak rozkapryszone dzieciaki. wasi dziadkowie przelewali krew za tą flagę,za Polskę,za Ojczyznę wierząc ,że kiedyś Wy będziecie mieli lepiej od nich samych. Jak wam nie wstyd wyśmiewać się i drwić z tych ,którzy oddają cześć barwom i fladze Polski? W ten sposób nigdy ten kraj nie dojdzie do niczego bo sami go niszczymy ;(


Amen.

Do dupy z sarkazmem Kaczucho. Są symbole , z których nie można żartować. Ta prawdziwa wiara , która w nas jest , opiera się na prostej dewizie " Polak , Polakowi bratem " ... nie batem .

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
3 maja 2016r. o 21:44
falco napisał(a): ale ''jajca'' :D

''...kolor biały oznacza czystość i niepokalanie, a czerwony odwagę i waleczność. Nasze barw narodowe biel i czerwień stanowią nie tylko oznakę wyróżniającą Polskę wśród innych narodów,''

no to ''niepokalanie'' to mogę zrozumieć ale ''czystość''?

i to drugie ...jak to ''biel i czerwień '' wyróżniają nas jako naród?

natomiast jeśli ''czerwień '' na fladze jest wyznacznikiem odwagi to co powiecie o fladze sąsiada ze wschodu? :D


falko jeśli chodzi o kolory to wolę to symbolikę;


„Twój dom”
Wanda Chotomska

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.

I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.

W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.



Dopisane 03.05.2016r. o godz. 21:20:

Pannazdzieckiem napisał(a):
MANSON napisał(a): Na wymioty mnie zbiera czytając ten kabaret ,bo inaczej tego nie da się nazwać! Flaga Polski nie ma przynależności ani do PO,PSL PIS czy innych partii czy organizacji! To jest nasz symbol,nasza flaga ,nas wszystkich,Polaków. Robicie sobie z tego jakieś ku....a prywatne wojenki i zachowujecie się jak rozkapryszone dzieciaki. wasi dziadkowie przelewali krew za tą flagę,za Polskę,za Ojczyznę wierząc ,że kiedyś Wy będziecie mieli lepiej od nich samych. Jak wam nie wstyd wyśmiewać się i drwić z tych ,którzy oddają cześć barwom i fladze Polski? W ten sposób nigdy ten kraj nie dojdzie do niczego bo sami go niszczymy ;(


Amen.

Do dupy z sarkazmem Kaczucho. Są symbole , z których nie można żartować. Ta prawdziwa wiara , która w nas jest , opiera się na prostej dewizie " Polak , Polakowi bratem " ... nie batem .


o tym już rozmawialiśmy
umknęło Ci


Dopisane 03.05.2016r. o godz. 21:27:

ale specjalnie dla Ciebie Paniusiu :)

Nowy Kossak
...Konik nóżką grzebie
Płacze dziewcze hoże,
Polak do Polaka
Z pyskiem, albo nożem.

Rzadko Polakowi
Polak dobrze zrobi,
To już takie nasze
Narodowe hobby.

A tak by sie chciało
Wstawić do czytanki,
że Polak i Polak
To są dwa bratanki...



Dopisane 03.05.2016r. o godz. 21:44:

a tak bez sarkazmu i ironii
warto historię pamiętać przekazywać i wyciągać wnioski
by błędów nie powielać
ale jak świat światem wszyscy wiemy że się nie da
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 maja 2016r. o 21:46
DP napisał(a): ... ale specjalnie dla Ciebie Paniusiu :)

Nowy Kossak
...


I dlatego mierzi mnie poezja , zaśmiecająca Umysły , jak bydło Krępnicę puszkami po piwie.
Kaczuszko :*, prawdy szukaj w realu , nie w bajkach :) Bywa niekiedy szokująca , ale ... Mansona mam zaszczyt znać osobiście . I jak Facet mówi , że ... rzygać Mu się chce , to wie , co mówi. I żadna poezja nie zmieni odruchu wymiotnego.

Biel i Czerwień ... nie wiem skąd się wzięła , ale jednego jestem pewien , biały jestem , a krew mam czerwoną.

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
3 maja 2016r. o 23:23
MANSON napisał(a): Na wymioty mnie zbiera czytając ten kabaret ,bo inaczej tego nie da się nazwać! Flaga Polski nie ma przynależności ani do PO,PSL PIS czy innych partii czy organizacji! To jest nasz symbol,nasza flaga ,nas wszystkich,Polaków. Robicie sobie z tego jakieś ku....a prywatne wojenki i zachowujecie się jak rozkapryszone dzieciaki. wasi dziadkowie przelewali krew za tą flagę,za Polskę,za Ojczyznę wierząc ,że kiedyś Wy będziecie mieli lepiej od nich samych. Jak wam nie wstyd wyśmiewać się i drwić z tych ,którzy oddają cześć barwom i fladze Polski? W ten sposób nigdy ten kraj nie dojdzie do niczego bo sami go niszczymy ;(


Dobrze napisane MANSON!

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żołnierz niezalogowany
4 maja 2016r. o 14:44
więcej zdjęć tutaj:
http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_441.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 maja 2016r. o 16:56
dziadkowie przelewali krew?

oczywiście tylko taką samą, również czerwoną , przelewali również Rosjanie ,Ukraińcy Kazachowie i....t.d.
niejednokrotnie nie mając żadnego wyboru
czy ich krew jest ''tańsza''?
czy ci wasi ''dziadowie'' spokojnie dzisiaj leżą w grobach?
czy raczej w nich się ''przewracają '' ;)

ale pisanie o formach ukazywania patriotyzmu nie zmieni faktu że coraz mniej go w tym narodzie...
słuchaliście mowy pewnego biskupa podczas święta flagi kiedy mówił o patriotyzmie ?...jak on go widzi?

więc kierując się jego słowami w pełni uzasadnione jest moje przekonanie że tu na forum ,cholernie mało jest tu patriotów :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
4 maja 2016r. o 16:58
falco napisał(a): dziadkowie przelewali krew?

oczywiście tylko taką samą, również czerwoną , przelewali również Rosjanie ,Ukraińcy Kazachowie i....t.d.
niejednokrotnie nie mając żadnego wyboru

no i co z tego? nikt tego nie neguje

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.