Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
I LO najczęściej wybieraną szkołą w powiecie
~ niezalogowany
29 lipca 2016r. o 18:49
W ZSB nie otworzono technika leśnika, mimo że chętni byli....chętni zabrali papiery do innego powiatu, albo do innych szkół, gdzie nie było chętnych w danej klasie, bo uczniowie mieli ten kierunek jako drugi...odwrotnie to nie zadziałało, tamtych klas nie likwidowano, tworzono je sztucznie, wygaszajac inne klasy...nie otworzono geodezji...ale czy mozna mówic o wygaszeniu??? W zeszłym roku nie otworzono architektury krajobrazu, a w tym roku było dużo chętnych..Inna sprawa ze nasze starostwo powie tak: nie macie w tym roku to w przyszłym roku nawet nie próbujcie reaktywowac np. lesnika...taka mała zemsta z niskich pobudek...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama, niezalogowany
29 lipca 2016r. o 19:05
~Absolwent napisał(a): Brawo II LO
Jestem dumny z dyrektora mojej byłej szkoły ! Świetna robota ♥
Ja też jestem dumna,moja córka tez ukończyła 2LO,ma magistra.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Magister niezalogowany
29 lipca 2016r. o 19:09
~ napisał(a): głupków z maturą nie brakuje

a co dopiero z magisterium

są przyjęcia w biedronce
Kipi z Ciebie zazdrość?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Nie Magister tylko magazynier tez mgr. niezalogowany
29 lipca 2016r. o 19:57
Nikt nad tym nie panuje.Jakie mlodziez będzie miała możliwości znalezienia zatrudnienia na Lokalnym Rynku Pracy.Powinismy szkolić technologow skory,druku ,kierowcow i serwisantow samochodow ciężarowych,obsluge autostrad,logistykow i magazynierow.Ale ci ,co rzadza szkolnictwem ponad gimnazjalnym nie maja o tym zielonego pojecia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
29 lipca 2016r. o 20:06
wybór kierunku to loteria
dzisiaj zapotrzebowanie jest na to................. jutro co innego
czym rynek będzie nasycony za kilka lat dzisiaj ciężko określić
ja wyznaję zasadę ...rób to co lubisz i jest twoją pasją, a może będziesz miał szczęście i osiągniesz sukces :) :) :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
29 lipca 2016r. o 22:04
~pall napisał(a): Chcą wykończyć budowlankę, która się im ośmieliła postawić. Po cichu ją wytępią.


Może chcą Budowlankę eksmitować aby powrócić do realizacji koncepcji umieszczenia na jej miejscu Zespołu Szkół Specjalnych ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Osoba z branży niezalogowany
30 lipca 2016r. o 11:16
Witam
Ośmielam się zabrać głos w dyskusji, ponieważ jestem osobą ze środowiska oświatowego (choć niższego szczebla), ale koleżanki i kolegów w ponadgimnazjalnych mam. Postanowiłam podzielić się kilkoma refleksjami, które mnie nawiedziły po rozmowach z nimi i po wypowiedziach Państwa tu zamieszczanymi.
Gratuluję ILO doskonałego naboru i otworzenia aż 6 klas pierwszych. Dobry to rok dla szkoły biorąc pod uwagę, że ostatnio otwierano tam po 5 klas na rocznik w imię dobrego dzielenia chętnych między oba nasze ogólniaki. W tym roku ILO ma 6 klas a IILO tylko 3,5 klasy (0,5 klasy to klasa zintegrowana 10 osobowa). Pamiętamy, że ostatnie miesiące nie były dla IILO spokojne, bo łączono tę placówkę z ZSSpecjalnych. Tak mało klas w tym roku w tej szkole? Czyżby jednym zwiększamy, a innym....? Ot, taka luźna reflekcja.
Z tego co usłyszałam to w tym roku starostwo pozwoliło utworzyć w sumie 9,5 klasy ogólniakom, 16 klas technikom i tyko 3,5 klasy zsz. Czy i Państwo uważacie, że takie proporcje są lekko przesadzone? O ile orientuję się w planach przedstawianych przez p. Minister Edukacji to stawiamy na szkolnictwo zawodowe, ale tego niższego szczebla, bo brakuje nam fachowców. Nie wszyscy muszą zarządzać np. budową czy sklepem, ale jak zabraknie nam młodzieży po zsz to nie wiem, kto będzie kładł mi kafelki czy sprzedawał chleb w sklepie.
Trzecia refleksja. W rozmowach otrzymałam informację, że budowlanka miała nabór na połowiczne klasy leśników i geodetów. Ale w tym roku nie dane im było ich utworzyć. Rodzice tej młodzieży poprzenosili podania swych dzieci bodajże do Głogowa? - do klasy w wybranej profesji... Czy stać nas na utratę tylu dzieciaków z powiatu, czy może należało się nad nimi i ich preferencjami zawodowymi pochylić i zrobić wszystko żeby zostali u nas?
Szanowni Państwo z oświatą bywa różnie. Stoimy w obliczu zmian strukturalnych - zwłaszcza w szkolnictwie niższego szczebla. Jednak działania jakie obserwuję w naszej bolesławieckiej oświacie - zwłaszcza tej powiatowej, do której my posyłamy nasze dzieci po ukończeniu szkół podstawowych i gimnazjalnych, nie napawają mnie otuchą i spokojem. Przypomina to trochę wojenkę: kto-kogo- i za co....
Dziękuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 lipca 2016r. o 11:59
Może wymienić kierujących oświatą w powiecie na "nowszy model"? ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza