Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Mechanik - czyszczenie układu dolotowego

~Mazda 6 niezalogowany
23 września 2016r. o 11:25
Gdzie w Bolesławcu można wyczyścić układ dolotowy i za ile ? (kolektor, egr, przepustnica, turbosprężarka)
Mazda 6 I GY 2007r. 2.0D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
23 września 2016r. o 11:36
W rybnym, ale tylko w tym na rynku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mazda 6 niezalogowany
23 września 2016r. o 11:42
~ napisał(a): W rybnym, ale tylko w tym na rynku

Dzięki!
dzwoniłem, ale tam wolą babrać się w układzie wylotowym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AS niezalogowany
23 września 2016r. o 11:53
a czyszczenie wiesz na co się porywasz? to będą koszta i to nie małe . Samym aerozolem i tym innymi wynalazkami .tego nie zrobisz poza tym ,demontaż i montaż turbo to już parę godzin i do tego koszt paru setek .Nie wiem na co sie porywasz chyba ze zrobisz to sam ale koszta tylko płynów,ropa ,nafta odłuszczacze i inne do tego nowa uszczelka pod dolot to będzie z około 200 pln max .Czas dla wprawionego 12 -13 godzin dla nie wprawionego to dwa trzy dni na niespodzianki. samemu zeszło mi dwa dni ale robiłem to dokładnie z demontażem turbo na części .Pomógł mi internet i filmiki poglądowe .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mazda 6 niezalogowany
23 września 2016r. o 11:58
dzięki za odpowiedź,
już jestem po analizie internetowej środków i metod czyszczenia.
Zastanawiam się czy robić to sam (nie chcę się uczyć na własnych błędach), czy jest ktoś kto się tym zajmuje.
Nie chodzi mi o wlanie tam płynów rozpuszczających, a o dokładne zdjęcie i wyczyszczenie - szczególnie kolektora ssącego - potem zaślepić EGR blaszką, którą już kupiłem, i mieć spokój, miej syfów w silniku, lepszą kulturę pracy i dłuższą żywotność.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
23 września 2016r. o 12:06
Musisz porównać koszty ewentualnych specyfików które sam sobie kupisz z kosztami ule zawoła warsztat/osoba za to.Jeśli róznica jest kolosalna ,masz chęci i czas to możesz się sam pobawić,ale jeśli róznica nie będzie za wielka ,to może lepiej oddać auto komuś niż eksperymentować i narażać się na jakieś komplikacje lub spitolenie czegoś.
Jesli już kogoś znajdziesz ,to podziel sie info ile wołaja za takie wyczochranie dolotu,turbiny itd ;)

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mazda 6 niezalogowany
23 września 2016r. o 12:12
hemi napisał(a):
Jesli już kogoś znajdziesz ,to podziel sie info ile wołaja za takie wyczochranie dolotu,turbiny itd ;)

OK

Sprawa jest prosta z czyszczeniem (może brudna i pracochłonna) -problematyczny dla niedoświadczonej osoby jest demontaż i montaż.

Może odezwie się tutaj jakiś mechanik, który wie co zrobić i za ile?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~m niezalogowany
23 września 2016r. o 19:20
brak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.