Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Roman: spora część nauczycieli zostanie bez pracy
  1914
#Crozzer nieaktywny
3 października 2016r. o 17:45
Mam w nosie nauczycieli. Jak mi w handlu w sklepie to mi radzono idź do Badera albo Guardiana. Też jestem po studiach. Wam też teraz radzę kochani nauczyciele idźcie do badera albo do ponoć wkrótce mającego powstać bigburgera :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 17:45
~Nauczyciel napisał(a): Tak, pracujemy oficjalnie 18 godzin oraz nieoficjalnie 4 godziny dodatkowo przy tablicy realizując różne zajęcia statutowe za darmo:( korekcyjno-kompensacyjne - uprawnienia zrobiłam za swoją kasę ok 3000 zł w co drugą sobotę i niedzielę przez rok jeździłam za swoją prywatną kasę, koła zainteresowań oczywiście też za darmo, zajęcia wyrównawcze za darmo, studia dające dodatkowe uprawnienia, ale jeszcze nie pieniądze - bo im więcej uprawnień to lepiej. Każde studia podyplomowe to koszt powyżej 3000 zł, nie liczę dojazdu), sprawdzanie prac klasowych i innych prac pisemnych, wycieczki szkolne od 8-18, itp. Więc nie piszcie, że my tylko narzekamy. Dodam, że zasadnicza pensja niedługo będzie taka sama jak najniższa krajowa po tylu latach nauki. Dodam, ze kocham swoja pracę i nie widzę się w innym zawodzie.

Mi za podyplomówki też nikt nie zapłacił. O czym wy (celowo z małej) nauczyciele mówicie???!!! Muszę zapłacić ze swoich!!! Skandal!!!!! Policzcie swoje zarobki w skali roku.... Tak uważam że są za wysokie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 18:50
Ja też mam studia i co wielkie nic hahahaha tylko kasa w cerfur mnie chyba czeka albo rossman i jakoś nie płacze żyć za coś trzeba
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 18:51
Ja też mam studia i co wielkie nic hahahaha tylko kasa w cerfur mnie chyba czeka albo rossman i jakoś nie płacze żyć za coś trzeba
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zack niezalogowany
3 października 2016r. o 19:43
~ze środowiska napisał(a): Zacznijmy od tego,że polski system oświaty to zwyczajne dno,wodorosty i 3 metry mułu,a Karta Nauczyciela to porażka na skalę europejską.
Od lat nauczyciele to święte krowy,które więcej wymagają niż dają od siebie.
wiecznie niezadowolone środowisko,większość uczy za karę,a swoją pracę traktuje jako zło konieczne.Kolejne rządy wprowadzają bezzasadne zmiany,biurokrację i papierkologię. Nauczyciel zamiast uczyć siedzi i wypełnia bzdurne formularze,prowadzi statystyki i inne cuda na kiju,które w zasadzie nikomu do szczęscia nie są potrzebne...a przepraszam dla kuratorium oświaty,żeby osoby tam pracujące mogły wykazać się dla MEN.
Nauczyciel przychodzi do pracy wieczne zły,naburmuszony i zamiast zostawiac swoje smutki i żale za bramą szkoły odreagowuje na uczniu.Zawsze w polskiej szkole byłi uczniowie "równi i równiejsi",nikt nigdy nie był traktowany tak samo.Od września trwa klasyfikacja uczniów,,,ten z takiej a takiej rodziny,ten gamoń,ten głupek z tego cos będzie.Zajęcia dodatkowe,no są,ale nikt nie przyjdzie darmo,owszem zdarzają sie społecznicy,ale to jednostki.
Kursy,nowe kawalifikacje zawodowe są,a pewnie,ale najczęsciej dlatego,że "góra" nakazuje lub będzie dodatek do pensji,z własnej inicjatywy mało który rusza 4 litery z krzesła.
Projekty,zadania,profilaktyka w szkole tak,a najlepiej jak EU da na to kase,wtedy można się wykazać,jest dodatkowa kasa i praca jak w ukropie.
Praca w czasie ferii,wakacji,dni wolnych...była,jest i będzie,więc o co tyle krzyku!
Kiedyś absolwent pedagogiki był kimś,a dziś prywatne uczelnie wysłały w Świat setki pseudopedagogów,którzy swój zwód traktują jako powołanie do zmagania się z niechęcią(do wszystkiego i do wszystkich).
Takie moje pierwsze spostrzeżenia po podjęciu pracy w jednej z gminnych szkól.
;(


Nie możemy wszystkiego uogólniać, ale sporo w tej wypowiedzi jest racji.
Mojemu synowi nauczycielka w I ogólniaku kazała udawać świnię, a inni mieli go ratować. Jak jej powiedział, że sama wygląda jak świnia to miał przechlapane do końca szkoły, a jego wychowawczyni jeszcze poparła nauczycielkę. Uczeń nie ma żadnych praw, a nauczyciele, oczywiście nie wszyscy robią sobie szopkę zamiast uczyć jak trzeba.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 20:08
Wszyscy tutaj wypisujący się albo mieli pod górkę do szkoły, albo kamieniami na szkołę rzucali. Garstka uczniów to dzieci z domów, gdzie rodzice przekazują wartości i wpajają zasady. Większość wypowiada komentarze, takie jak wyżej. I potem się dziwicie, że dzieciak nie chce się uczyć. Chamstwo i prostactwo kwitnie i ma się dobrze. Zajmijcie się swoimi dziećmi, rozmawiajcie z nimi, tłumaczcie spokojnie. Jeżeli wypowiadasz się źle o szkole, to niestety twój autorytet jako rodzica też leży. Związku tego nie chce mi się tłumaczyć, bo chyba nie ma sensu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
3 października 2016r. o 20:18
~ napisał(a): Wszyscy tutaj wypisujący się albo mieli pod górkę do szkoły, albo kamieniami na szkołę rzucali. Garstka uczniów to dzieci z domów, gdzie rodzice przekazują wartości i wpajają zasady. Większość wypowiada komentarze, takie jak wyżej. I potem się dziwicie, że dzieciak nie chce się uczyć. Chamstwo i prostactwo kwitnie i ma się dobrze. Zajmijcie się swoimi dziećmi, rozmawiajcie z nimi, tłumaczcie spokojnie. Jeżeli wypowiadasz się źle o szkole, to niestety twój autorytet jako rodzica też leży. Związku tego nie chce mi się tłumaczyć, bo chyba nie ma sensu.

Ocho, nauczyciel/ka się odezwał/ła...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~henio niezalogowany
3 października 2016r. o 20:23
do badera albo do tbaia! wielcy nauczyciele :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.