Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Niemieccy uczniowie w Mechaniku
~ww niezalogowany
18 listopada 2016r. o 10:33
emem napisał(a): Polska jest dla wszystkich Europejczykow, ktorzy zycza sobie to mieszkac.
Tak samo jak Polak moze mieszkac w Hiszpanii czy we Wloszech


Zgadzam się z tym że Europejczycy mogą mieszkać w Polsce i nie tylko oni, pod warunkiem że będą przestrzegać naszych obyczajów i prawa . Nie wiem tylko po co napisałeś cyt. Skończyły się czasy Polski dla Polaków, gdyby nie ten wpis nie byłoby mojego komentarza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
18 listopada 2016r. o 10:37
Powinienem doprecyzowac: skonczyly sie czasy Polski TYLKO dla Polakow.
To w odniesieniu do tego co napisal panM.

Dzisiaj Polak moze sie ksztalcic w dowolnym kraju UE i moze pracowac w dowolnym kraju UE.

Ja sam studiowalem poza Polska i nikt mnie nie zmuszal do pracy w Niemczech czy Irlandii

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
18 listopada 2016r. o 10:43
emem napisał(a): Powinienem doprecyzowac: skonczyly sie czasy Polski TYLKO dla Polakow.
To w odniesieniu do tego co napisal panM.

Dzisiaj Polak moze sie ksztalcic w dowolnym kraju UE i moze pracowac w dowolnym kraju UE.

Ja sam studiowalem poza Polska
w Leningradzie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolczyk niezalogowany
18 listopada 2016r. o 11:07
PanM napisał(a):
emem napisał(a): PanM,

A polscy uczniowie jada sie ksztalcic za granice, za zagraniczne pieniadze.

Na tym polega Unia Europejska, nie ma granic, sa nieograniczone mozliwosci.
Skonczyly sie czasy Polski dla Polakow.


Panie Marcinie / raz jeszcze /

Przyznam że mocno mnie Pan zasmucił.

TYMI SŁOWY " Skończyły się czasy Polski dla Polaków "

Moim zdaniem każdy naród ma swoją historię , swoją tożsamość, obyczaje , terytorium , krajobrazy i budowle.Ale ponad wszystko każdy naród składa się z obywateli .Tych którzy żyją i tych po których pozostała pamięć.

To jak będziemy żyli zależy nie tylko od naszej pracowitości i zaangażowania.Tego nam tak jak innym narodom nie brakuje. Jednak u nas cały wysiłek jest marnotrawiony a wręcz torpedowany przez polityczne elity.

My podatnicy łożymy na kształcenie młodego pokolenia .Ale nie zadbaliśmy aby miało ono gdzie swoje kwalifikacje realizować.W efekcie młodzi wyjeżdżają pozostawiając nam rachunki za to wykształcenie.

Wszędzie pełno ogłoszeń o pracy poza Polską - czy o to nam chodzi ?
A może wszyscy wyjedźmy Panie Marcinie skoro Polska nie dla Polaków.

Pan jako dziennikarz , ba właściciel poczytnego medium powinien bardziej ważyć słowa .Chcę wierzyć że to tylko taki niefortunny lapsus słowny.
Aby nie nadużywać górnolotnych słów powinno być tak .

" MY WSZYSCY DOKŁADAJMY MAKSIMUM STARAŃ ABY POWSTAWAŁY I TRWAŁY RODZIME MIEJSCA PRACY I ABY BOGACILI SIĘ WSZYSCY POLACY "

Polska w Unii ale Polska przede wszystkim dla Polaków .
Tu są i powinny być nasze rodziny , nasze domy , nasi przyjaciele i groby naszych przodków.
Pozdrawiam Pana i wszystkich czytelników [img=1479461109_6mpfa9g.jpg]


....czuję się jakbym czytał kogoś z PIS-u ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
18 listopada 2016r. o 11:13
~Bolczyk napisał(a):
PanM napisał(a):
emem napisał(a): PanM,

Polska w Unii ale Polska przede wszystkim dla Polaków .


....czuję się jakbym czytał kogoś z PIS-u ;)


Różnica diametralna -- " Polska przede wszystkim dla Polaków " a nie Polska tylko dla Polaków i już nie jest po PiS owsku.
POZDRAWIAM

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
18 listopada 2016r. o 11:13
PanM napisał(a):
emem napisał(a): PanM,

A polscy uczniowie jada sie ksztalcic za granice, za zagraniczne pieniadze.

Na tym polega Unia Europejska, nie ma granic, sa nieograniczone mozliwosci.
Skonczyly sie czasy Polski dla Polakow.


Panie Marcinie / raz jeszcze /

Przyznam że mocno mnie Pan zasmucił.

TYMI SŁOWY " Skończyły się czasy Polski dla Polaków "

Moim zdaniem każdy naród ma swoją historię , swoją tożsamość, obyczaje , terytorium , krajobrazy i budowle.Ale ponad wszystko każdy naród składa się z obywateli .Tych którzy żyją i tych po których pozostała pamięć.


Panie Przemysławie - tak jak napisałem, powinienem doprecyzowac.
Uwazam, ze skonczyly sie czasi "Polska tylko dla Polakow".
Chcielismy byc w Unii Europejskiej i w niej jestesmy.
Przynaleznosc do tej wspolnoty oznacza, ze w Polsce moga mieszkac, ale takze i ksztalcic sie ludzie pochodzacy z 27 innych krajow EU. Tak samo jak Polak ma prawo pojechac np. do Niemiec, Irlandii czy Rumuniii tam studiowac i tam sie ksztalcic i tam pracowac.
To nie jest nic zlego. Wrecz przeciwnie - uwazam, ze kazdy kto moze powinien chociaz na jeden semestr/rok w trakcie takiej nauki pojechac poza Polske.

Pisanie, ze my tutaj ksztalcimy za nasze pieniadze i potem ci ludzie uciekaja z Polski nie do konca jest poprawne, bo to dziala w obie strony. Do nas tez przyjezdzaja obcokrajowcy, ktorzy ksztalca sie za pieniadze swojego kraju a potem pracuja w Polsce. I to naprawde nie jest nic zlego. Wrecz przeciwnie.

A takie inicjatywy jak ta z uczniami z Niemiec w ZSM nalezy chwalic. Wspolna nauka, wymiana doswiadczen, poznawanie swoich krajow to bardzo dobra rzecz.
Na pewno o wiele lepsza niz mowienie, jaki to Niemiec zly.

Pozdr,
emem

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
18 listopada 2016r. o 11:26
Z niecierpliwością czekam na przykłady jak Niemiecka młodzież pracuje w Bolesławcu na budowie , w sklepie czy warsztacie.
Jeszcze bardziej czekam na przykłady jak mali Niemieccy przedsiębiorcy przenoszą swoje rodzinne firmy do Bolesławca .

Panie Marcinie , odpływa Pan od rzeczywistości.
Ja jednoznacznie wskazuje na to że nasze władze nie stwarzają warunków do tworzenia nowych rodzimych miejsc pracy.
Ma Pan tu nawet taki drobiazg jak sprawa śmieci w firmach .To nie tylko problem tej pani z Nowogrodźca.
Panie Marcinie --- mam szacunek do Pana firmy ale czy Pan też ?
W 2010 roku był tu szeroko komentowany artykuł o uruchomieniu restauracji w BOK - MCC .
I jeszcze bardziej wymowna wypowiedź prezydenta Bolesławca .

" W Bolesławcu jest wiele restauracji i będzie jeszcze jedna .To cios w lokalnych prywaciarzy .Rodzi się konkurencja "

Ja ten artykuł mam u siebie skopiowany ---a Pan ?

Jak to się stało że nigdzie nie można go zlokalizować ? Czy obcy manipulowali w tekstach Bolec - Info ?
To wszystko składa się na rozwój naszego miasta -- rozwój to więcej lokalnych rodzimych firm.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~maja niezalogowany
18 listopada 2016r. o 11:45
PanM popieram masz pan świętą racje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza