Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Niemieccy uczniowie w Mechaniku
~Qqqqq niezalogowany
18 listopada 2016r. o 11:59
A może dyrecio niefaworyzował by tak swojej córeczki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
18 listopada 2016r. o 12:13
PanM napisał(a): Z niecierpliwością czekam na przykłady jak Niemiecka młodzież pracuje w Bolesławcu na budowie , w sklepie czy warsztacie.
Jeszcze bardziej czekam na przykłady jak mali Niemieccy przedsiębiorcy przenoszą swoje rodzinne firmy do Bolesławca .

Panie Marcinie , odpływa Pan od rzeczywistości.
Ja jednoznacznie wskazuje na to że nasze władze nie stwarzają warunków do tworzenia nowych rodzimych miejsc pracy.
Ma Pan tu nawet taki drobiazg jak sprawa śmieci w firmach .To nie tylko problem tej pani z Nowogrodźca.


Panie Przemyslawie. Mam wrazenie, ze to jednak Pan odpkywa od rzeczywistosci.
Ja pisze o tym, ze nie ma nic zlego w tym, ze Niemcy przyjezdzaja do Boleslawca, aby wspolnie z Polakami uczyc sie fachu. Podobnie jak nie ma nic zlego w tym, gdy Polacy wyjezdzaja za granice, aby poznawac fach tam. Wrecz przeciwne to jest bardzo dobrze.

A Pan mi tutaj z tym, ze samorzad robi konkurencje firmom. To sa dwa zupelnie rozne temat. Tez jestem przeciwnikiem tego co robi boleslawiecki samorzad - to znaczy za pieniadze lokalnych firm robi im konkurencje, w roznych obszarach. Takie rzeczy nie powinny miec miejsca.

Natomiast wspolna edukacja jak najbardziej. Efekty tego beda rozne - zrozumienie innego kraju, mentalnosci. Przyszla wspolpraca ktora moze polegac na tym, ze Polak pojedzie do Niemiec pracowac, albo Niemiec przyjedzie tutaj. Ale po prostu - Niemiec, ktory zobaczy jak dobrzy sa Polacy, jak sa pracowici, za pare lat bedzie chcial z nimi robic biznes, bo bedzie wiedzial, ze sa najlepsi.

Co do przykladu - no to na przyklad Niemcy, ktorzy w dawnym prnjaworze beda otwierali dom opieki.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2016r. o 12:37
i będą płacić 1000ojro? ;) zejdz człowieku na ziemię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~_Alex niezalogowany
18 listopada 2016r. o 13:29
Gadu gadu,jaka jest korzyść dla szarego obywatela Kowalskiego? Po co wprowadzać coś na kształt programu Erasmus itd,skoro to jest tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Tylko jednostki na tym skorzystają, a już szczególnie samorządy,szkoły,uczelnie,które to być może mają dotacje,subsydia.

Wiemy dobrze kto na tym korzysta. Nikt mi nie powie,że lepszym mechanikiem jest ten książkowy od tego co ma to we krwi,tudzież umiłowany jest w smarach.
Tu nie chodzi tyle o edukacje,co o współpartnerstwo,asymilacje w pozytywnym znaczeniu.

Ile z tego mają szkoły,uczelnie w rozumieniu jednostki administrujące ów instytucję szkoleniową naukową? Tego nikt nie wie.Przypomnę jedynie sytuację pewnej Akademii Medycznej,której to najwyższy przedstawiciel nie był prawy.
Ile to grantów jest przyznawanych na jakże szczytne cele,ale czy sposób przyznawania jest sprawiedliwy? Zawsze jest druga strona medalu,my widzimy jedynie tą najjaśniejszą.

Jestem jak najbardziej za tym, by młodzież wspólnie edukowała się. Tak jak Pan Emem wspomniał, poznajemy mentalność,uczymy się języków,obyczajów. Nie można się ograniczać,należy poszerzać horyzonty. U nas w kraju wciąż ludzie nie przywykli do myśli,że mogliby obok mieszkać obcokrajowcy. A szkoda,bo korzyść mogłaby być obustronna. Bądźmy tolerancyjni wobec innych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Połykaczka kijanek niezalogowany
18 listopada 2016r. o 14:20
Emem odpłynął. Wymiana pracowników na dobrych warunkach między państwami UE nie jest zła ale powiedz mi dlaczego z każdego jednego euro z dotacji 85% wraca na zachód?

Projekt wymiany uczniów został dofinansowany z UE?
Niemiec skonsumował 85 eurocentów a Polak 15 eurocentów.
Gdy dostaniesz wypłatę to oddaj żonie 85 procent a sobie zostaw 15.
Później porozmawiajcie o partnerstwie.

Inny aspekt to aspekt gospodarczy. Niemcy trzaskają samochody z nowoczesnymi technologiami które trzaskają niemieccy inżynierowie.

Niemiec uczy się w Polskiej szkole naprawić auto :D :D :D

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2016r. o 18:58
i w dodatku na starej Astrze uczą się Niemcy :D :D :D pewnie niezłą polewkę mieli :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Połykaczka kijanek niezalogowany
18 listopada 2016r. o 19:25
Właśnie, Niemcy na starej Astrze uczą się renowacji starych mebli.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Połykaczka kijanek niezalogowany
18 listopada 2016r. o 19:30
Następna będzie szkoła budowlana gdzie przyjadą Ukraińcy uczyć jak się buduje autostrady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza