Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Mieszkanie bezczynszowe 75m2 , całe 1 piętro.

14244
#Fighter nieaktywny
25 grudnia 2016r. o 7:28
w/g mnie to duzo lepsza oferta niż z opłatami czynszowymi i remontowymi.kupując patrze na stan i jesli cokolwiek znam sie na temacie to gołym okiem widać ,czy przez kolejne lata mieszkanie jest narazone na spore wydatki.
Osobiście wolę sam raz na kilkanascie lat samemu zrobić cos konkretnego niż płacic co miesiąc kupe kasy i nie doczekac zadnego remontu bo nie był potrzebny
zreszta w fundusz remontowy wliczane sa wszystkie koszty z ewentualną robocizną a ja na przykład wolę zrobić wiele rzeczy sam ponoszac tylko koszt materiału.

Dla mnie oferta idealna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
25 grudnia 2016r. o 12:51
bnm, po części masz rację. Ale tak, jak piszesz. Wszystko zależy od punktu widzenia. Ja akurat nie mam żadnego kredytu, czy zobowiązania wobec banku. Dlatego wolę mieć święty spokój w postaci opłaconego funduszu remontowego, który wynosi w moim przypadku zaledwie niecałe 60 zł/miesięcznie. Ma się to nijak do wspomnianego przez Ciebie 1000 zł. Remonty są drogie, trudno znaleźć dobrego fachowca. Poza tym remont to jedno. Sprawy związane z ogrzewaniem, elektryką, instalacją wodno - kanalizacyjną - to rzeczy, które generują największe koszty i jednocześnie kłopoty. Im będę starsza, tym bardziej będzie mi zależało na bezpieczeństwie. A jak wspomniałam, takie daje stała, nawet symboliczna opłata.
Mieszkam, owszem, w mieszkaniu, ale mam też dom. Wiem, ile jest pracy z tytułu eksploatacji. Poza tym, starsza osoba, która mieszka w tym domu, nie poradziłaby sobie ani finansowo ani logistycznie z wszelkimi naprawami.
Jeśli decydowałabym w tej chwili o zakupie nieruchomości, to mieszkanie tylko z opłatami eksploatacyjnymi. Jeśli już miałoby być bez opłat, to tylko dom. Własny, bez sąsiadów, klatki schodowej i wspólnego dachu.
To jest mój punkt widzenia oparty na pewnym doświadczeniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14244
#Fighter nieaktywny
28 grudnia 2016r. o 20:08
k1p napisał(a): bnm, po części masz rację. Ale tak, jak piszesz. Wszystko zależy od punktu widzenia. Ja akurat nie mam żadnego kredytu, czy zobowiązania wobec banku. Dlatego wolę mieć święty spokój w postaci opłaconego funduszu remontowego, który wynosi w moim przypadku zaledwie niecałe 60 zł/miesięcznie. Ma się to nijak do wspomnianego przez Ciebie 1000 zł. Remonty są drogie, trudno znaleźć dobrego fachowca. Poza tym remont to jedno. Sprawy związane z ogrzewaniem, elektryką, instalacją wodno - kanalizacyjną - to rzeczy, które generują największe koszty i jednocześnie kłopoty. Im będę starsza, tym bardziej będzie mi zależało na bezpieczeństwie. A jak wspomniałam, takie daje stała, nawet symboliczna opłata.
Mieszkam, owszem, w mieszkaniu, ale mam też dom. Wiem, ile jest pracy z tytułu eksploatacji. Poza tym, starsza osoba, która mieszka w tym domu, nie poradziłaby sobie ani finansowo ani logistycznie z wszelkimi naprawami.
Jeśli decydowałabym w tej chwili o zakupie nieruchomości, to mieszkanie tylko z opłatami eksploatacyjnymi. Jeśli już miałoby być bez opłat, to tylko dom. Własny, bez sąsiadów, klatki schodowej i wspólnego dachu.
To jest mój punkt widzenia oparty na pewnym doświadczeniu.


dom za te pieniadze? fajnie....
poza tym za 60 czy 100 zl miesiecznie możesz sobie ubezpieczyc mieszkanie od takich wlasnie wypadków awarii czy napraw
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12424
#bnm nieaktywny
1 stycznia 2017r. o 16:30
:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~k1p niezalogowany
1 stycznia 2017r. o 19:00
Ubezpieczenie to nie to samo, co stała opłata za pewne usługi - pewnie sam sobie, Fighter, zdajesz z tego sprawę. Co do ceny - jeśli już zakładać sobie pętlę na szyi w postaci kredytu - lepiej na dom z ogrodem i garażem. Mimo wszystko, życzę powodzenia w sprzedaży. Może dla kogoś to wymarzoną oferta. Nie powinieneś jednak, bnm, od razu tak ostro atakować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~k1p niezalogowany
1 stycznia 2017r. o 19:01
Ubezpieczenie to nie to samo, co stała opłata za pewne usługi - pewnie sam sobie, Fighter, zdajesz z tego sprawę. Co do ceny - jeśli już zakładać sobie pętlę na szyi w postaci kredytu - lepiej na dom z ogrodem i garażem. Mimo wszystko, życzę powodzenia w sprzedaży. Może dla kogoś to wymarzona oferta. Nie powinieneś jednak, bnm, od razu tak ostro atakować (mam na myśli Twój pierwszy komentarz).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12424
#bnm nieaktywny
3 stycznia 2017r. o 23:19
:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3004
#masi nieaktywny
4 stycznia 2017r. o 0:59
~~k1p napisał(a): Ubezpieczenie to nie to samo, co stała opłata za pewne usługi - pewnie sam sobie, Fighter, zdajesz z tego sprawę. Co do ceny - jeśli już zakładać sobie pętlę na szyi w postaci kredytu - lepiej na dom z ogrodem i garażem. Mimo wszystko, życzę powodzenia w sprzedaży. Może dla kogoś to wymarzona oferta. Nie powinieneś jednak, bnm, od razu tak ostro atakować (mam na myśli Twój pierwszy komentarz).


Nie wiem na jakim świecie Ty żyjesz, we Francji na przykład jeszcze nie spotkałem się ze spółdzielniami mieszkaniowymi jak kupujesz na własność mieszkanie : )
Każdy sam w swoim zakresie remontuje własne mieszkanko, pozostałe części wspólnie remontują i jakoś nikt nie narzeka.
Jedyny niefart jaki jest to zakaz montażu anten satelitarnych na budynkach.




<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza