Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Pompa ciepła powietrzna

~GP niezalogowany
14 grudnia 2016r. o 12:23
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa korzysta z takiej pompy ? Nie mam możliwości montażu pompy głębinowej. Czy warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~użytkownik niezalogowany
14 grudnia 2016r. o 16:20
Ja posiadam taką od dwóch lat, jestem zadowolony. Nie muszę palić w piecu żeby mieć ciepłą wode , duża wygoda . Polecam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ak niezalogowany
14 grudnia 2016r. o 18:29
Witam z pompą ciepła trzeba ostrożnie bo energia w Polsce jest nie ekologiczna w związku z tym energia podrożeje i nie wiadomo czy inwestycja będzie opłacalna.Sam czytałem że najlepsze są konwentorowe ale wydatek ok 40 tys złotych zwróci się po 10 latach.W Polsce dużo jest odpadów biomasy drewna itp.Dlatego polecam piec na pellet lub zgazujący drewno,a pompa wymusza zakupienie odpowiedniej mocy KW od zakładu energetycznego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 12:44
Po zainstalowaniu tej pompy rachunki za prąd drastycznie wzrosły - nie opłaca się!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~użytkownik niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 16:21
Ja płacę 150zl miesiecznie . W tym jest wszystko , razem z pompą ciepła oraz indukcja. Czy sie opłac czy nie , to już każdy sobie sam odpowie. Zdecydowałem sie na zakup pompy głównie po to żeby nie łazić do piece w lecie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gosia niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 19:57
A to bardzo ciekawe...Bo ja za prąd płacę 400 za 2 miesiace...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gosia niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 20:45
Zapomniałam dopisać,że nie mam pompy ciepła. Więc ktoś tu nieźle buja...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Majster niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 21:17
A ja Tez Mam wygode w domu I nie musze palic w piecu w lecie. Wlaczam boiler do pradu I Mam ciepla wode. I nie musialem wydawac kupe kasy na jakies badziewne urzadzenia, ktore nigdy sie nie zwroca. Za prad nie place wiecej niz 150 zl z indukcja. Jak ktos chce wywalic kilka kola I bedzie myslal ze ma wygode tego sprawa. Pompa ciepla czy kolektory Tez wymagaja serwisowania a Po kilku latch traca parametry. Energia odnawialna na chwile obecna jest jedna z drozszych biorac pod uwage wszystkie koszty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.