Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Pompa ciepła powietrzna

~~Majster niezalogowany
15 grudnia 2016r. o 21:17
A ja Tez Mam wygode w domu I nie musze palic w piecu w lecie. Wlaczam boiler do pradu I Mam ciepla wode. I nie musialem wydawac kupe kasy na jakies badziewne urzadzenia, ktore nigdy sie nie zwroca. Za prad nie place wiecej niz 150 zl z indukcja. Jak ktos chce wywalic kilka kola I bedzie myslal ze ma wygode tego sprawa. Pompa ciepla czy kolektory Tez wymagaja serwisowania a Po kilku latch traca parametry. Energia odnawialna na chwile obecna jest jedna z drozszych biorac pod uwage wszystkie koszty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 grudnia 2016r. o 14:12
pompa lusi in the skay
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~były zainteresowany niezalogowany
16 grudnia 2016r. o 21:19
Moim zdaniem nie opłaca się,a rachunki za prąd znacznie wzrastają.Moi sąsiedzi założyli jedną z lepszych czytaj droższych,i co;oprócz buczenia,wiele cieńszego portfela,wyższych rachunków za prąd,nic się nie zmieniło.A poniżej zera i tak rozpalają,bo zimno a przy okazji CWU nagrzeje.Równie dobrze bojlerem w sezonie letnim można wodę grzać,rachunek może trochę większy,ale za cenę pompy można sobie auto kupić.I jeszcze jedno,owa pompa zanim się zwróci to znając życie szlag ją trafi.A wiadomo że sprzedawcy,hydraulicy będą zachwalać i polecać,bo przecież chcą zarobić.A my Polacy nie jesteśmy szczerzy,życzliwi,i jeśli będziesz się pytać ludzi którzy mają takie pompy,to pamiętaj,że jedynie mały ułamek prawdę powie...ja nie kupiłem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 grudnia 2016r. o 13:15
pompa ma wielkosć

zaciśniętej pięści

i wtedy brakuje powietrza
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Majster niezalogowany
17 grudnia 2016r. o 17:17
Inteligencik z ciebie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucznick niezalogowany
17 grudnia 2016r. o 18:57
jak się pozbędziecie czajników elektrycznych to rachunek za prąd zmaleje o 40 zł.itd itd .pompy ciepła ,kolektory słoneczne itp-mój kolega hydraulik zakłada to góowno i się śmieje z tych co zakładają bo ma ciagle robote.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2300
#Szefunio nieaktywny
17 grudnia 2016r. o 20:42
Koledzy bojlerowcy zapomnieli dodać małej informacji stalowe bojlery też nie wytrzymają 10 lat ;))
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 grudnia 2016r. o 22:37
Szefunio napisał(a): Koledzy bojlerowcy zapomnieli dodać małej informacji stalowe bojlery też nie wytrzymają 10 lat ;))


zgadza się szefuniu.
jest tylko jedna mała róznica.
za nowy bojler nie muszę wywalać grubych tysięcy a i serwisowanie jest dużo tańsze, czasem grzałka za kilkadziesiat zł i dalej grzeje.
mój stary poczciwy bojler ma już sporo lat i kto wie czy nie wytrzyma tych 10 lat.
pompa ciepła za darmo energii nie daje. musisz zasilić urządzenie aby uzyskac odpowiednią ilość energii w zależności od sprawności urzadzenia. trzeba pamietać, ze producenci przebarwiają dane techniczne podając je dla idealnych warunków pracy. poza tym co roku sprawność urządzenia spada i dochodzą koszty serwisowania czy napraw dużo większe niż w przypadku bojlera.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego