Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 19:56
~~nieWikary napisał(a): Na tym poziomie ignorancji rzeczowa dyskusja jest niemożliwa!
Biblii na przestrzeni wieków wcale NIE zmieniano!
Nie będę Ci wykładał jak ustalono, które księgi są kanonicznymi a które nie bo Twoje wywody dowodzą, że najprowdopodobniej i tak nie zrozumiesz tak samo jak poprzedniego wpisu!

Przynajmniej to powinienieś wiedzieć:
1. Jest jedna Biblia, tylko odszczepieńcy niektórych jej ksiąg nie uważają za kanoniczne (np. protestanci nie uznają Listu Jakuba, bo pisze,że "wiara bez uczynków jest martwa". Im to nie pasuje - wolą naiwnie wierzyć, że można być egoistą, leniem i podlecem, a sama wiara wystarczy do zbawienia).
2. Biblia to Oryginał w oryginalnym języku żródła (greka+aramejski+hebrajski).
Poszczególne "różne" Biblie to po prostu różne PRZEKŁADY (i interpretacje) Oryginału.
Różność polegać też może na uwspółcześnianiu języka przekładu (Biblii Wujka napisanej staaarą staropolszczyzną dzisiaj nikt by właściwie zrozumiał!).
jedno jest pewne - wartościowe są jedynie tłumaczenia z oryginału.
3. Przekłady biblii niektórych "kościołów" są bezczelnie świadomie fałszowane z powodów ideologicznych, co łatwo i bezlitośnie obnażają prawdziwi znawcy - przykład: http://www.piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html

Reszty nie będę Ci tłumaczył - ręce opadają: nie masz najmniejszego pojęcia o czym piszesz, a piszesz bzdury :(


Jaja sobie robisz Wikary :D To dobrze , śmiech to zdrowie :D . Przecież doskonale wiesz czym jest pojęcie doktryny . To wie nawet taki gostek bez matury , jak ja. A Ty używając slangu , stylu , frazeologii , oraz argumentacji stricte klerykalnej chcesz mi wmówić , że nie jesteś Wikarym :D No przecież , żaden normalny facet nie cytuje kościelnych znawców pisma , ponieważ nic o nich nie słyszał . To można usłyszeć i zapamiętać tylko w kościelnych uczelniach. I wiedza ta w zasadzie Proboszczom wisi , bo mają swoją robotę do odwalenia i szlus . Wnioskuję Wikary , żeś młody i zapalony ... Twój wybór ... ale znasz chyba ten dowcip o nauczycielach : Młody i Stary nauczyciel idą korytarzem. Młody mówi z zachwytem : Pan Kolega to ma pewnie wszystko w małym palcu . Stary odpowiada - Wszystko Kolego , ale nie w małym palcu tylko w ... oprócz kasy.

Wspomniałem o definicji doktryny , ponieważ przez stulecia je kształtowano. Jeśli przyjmuje się założenie , że Sam Pan Bóg szepnął z nieba jak z wrogami KK bić się trzeba ( parafraza Tuwima , mam nadzieję , że wybaczy :D ) , to wobec takiego dictum , ręce opadają i dyskusja faktycznie jest nie możliwa .

Ale upraszczając dyskusję do rozmowy o doktrynach , nie mitycznych tezach. Twoja jest znana , moja też . CZy widzisz możliwość łączenia dwóch zdań jednym mianownikiem o imieniu Jezus ? :)

Na wszelki wypadek z miłosierdziem Stwórcy , życzę Ci dobrej nocy Wikary :) . I nie wyzywaj mnie więcej od głupków i ignorantów , bo się może jeszcze okazać , że sam mocno będziesz zdziwiony.

Apokalipsa wprawdzie trwa , ale najciekawsze dopiero nastąpi. :)

I tak na rozluźnienie , od dwóch tygodni tłukę to po dziesięć razy dziennie :



Można Mu wybaczyć :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 19:58
a ja czekam na te ''500 dokonanych proroctw'' ;)
zresztą zaspokoi moją ciekawość 100 ...ok . może dziesięć? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 20:07
Pannazdzieckiem napisał(a): Ale upraszczając dyskusję


Upraszczanie ma sens, kiedy skraca drogę do celu. Panna, niestety ale twoje wywody są bardzo mętne, i niczego nie upraszczają.

Ponadto jeżeli tak bardzo jesteś swoich poglądów, i tego że masz rację, dlaczego tak wiele w tobie emocji, niepokoju i zagubienia. W najmniejszym stopniu nie jesteś przekonywujący.


Dopisane 19.01.2017r. o godz. 20:07:

*jeżeli jesteś PEWNY swoich poglądów

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 20:19
Alterowicz, nie baw się w poetę i psychologa ,pytaj konkretnie , co chcesz wiedzieć .
Wiedzy nie sprzedaję . Wiedzą się dzielę . Jeśli czegoś nie wiem to pytam. Jeśli błądzę , to Stwórca mnie osądzi. Ale ufam Jezusowi i dlatego wielu rzeczy jestem pewien :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 20:24
Pannazdzieckiem napisał(a): Ale ufam Jezusowi i dlatego wielu rzeczy jestem pewien :)


Więc nie obrażaj Ojca Jezusa, Boga Wszechmogącego. Co czyniłeś wielokrotnie w swoich komentarzach. Ustatkuj się :) Niekiedy wiedza bywa mniej ważna...

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 20:50
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Alter , ja nie obrażam Jahwe. Mądre i przebiegłe Istoty . Twórcy tej nieszczęśliwej cywilizacji. Nasi bogowie i stworzyciele.
Ale Jezus pomimo tego , że przez linię genetyczną zapoczątkowaną przez Jahwe urodził się w ziemskim ciele , pochodzi bezpośrednio z Nadświadomości Kreacji . Jahwe to też dzieci Kreacji . Absolutu . Stwórcy . Źródła .

Cztery Ewangelie jakie znamy wiele się od siebie nie różnią , jeśli chodzi o poszczególne wydania Nowego Testamentu. Chociaż są Ludzie , którzy z pasją i uwielbieniem doszukują się różnic w słowach . Nawet kiedy czytałem takie opracowania . Nic to nie dało , ponieważ nie było zasadniczych różnic w sensie nauk Jezusa. Ale jest zasadnicza różnica w sensie ... jeśli się porówna " tzw. fałszerstwo w/g Wikarego " z ewangelią Judasza ; otóż Jezus potępia nie tylko Lewitów , Sadyceuszy i Faryzeuszy. Potępia również przyszłe pokolenia kapłanów i decydentów. Mówi o tym , że zginie nie potrzebną śmiercią rzesza Istot w systemie stworzonym do sprawowania władzy. Potępia też samobójców , ponieważ to Kreacja ( czyli tak właśnie widzę Absolut . Stwórcę . Źródło daje życie i nikt nie ma prawa życia odbierać , ani sobie , ani innym. To prawo bezwzględne . Jest jeszcze kilka drobniejszych różnic , ale co się będę rozwodził . Wstawiłem likę do Talmudu Jmmanuela , sami se poczytajcie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 21:01
Pannazdzieckiem napisał(a): Mówi o tym , że zginie nie potrzebną śmiercią rzesza Istot w systemie stworzonym do sprawowania władzy. Potępia też samobójców , ponieważ to Kreacja ( czyli tak właśnie widzę Absolut . Stwórcę . Źródło daje życie i nikt nie ma prawa życia odbierać , ani sobie , ani innym. To prawo bezwzględne . Jest jeszcze kilka drobniejszych różnic , ale co się będę rozwodził .


Powtórzę, nie upraszczasz. Ale z powyższym warunkowo się zgodzę.
Ten Stwórca to Bóg Ojciec Jezusa, po co komplikujesz, przemalowujesz? Obawiam się, że twoje interpretacje są dla Ciebie tylko zabawą w retorykę. Nasza Wiara ma większą wartość od fizykochemicznych teologicznych zabaw deliberacji ułomnego człowieka. Czasami, aby zrozumieć więcej należy się "zresetować" otworzyć się... Czego Ci życzę.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
19 stycznia 2017r. o 21:25
zmieni się wiele jak nie pierdołami a chęcią wiedzy -nawet niewygodnej -zacznie się jeszcze wielu posługiwać ...
Ewangelie
dlaczego cztery ?
nie ma innych ?...nie pasuje Ewangelia wg. Judasza? nie ?...bo to ''zdrajca''?
to może wg.Magdaleny? nie?...bo to kobieta ''niegodna'' ?
to może wg. Jakuba ? :D

czytałem niektóre fragmenty Biblii ale bardziej przemawia do mnie historia a nie ''bajki z mchu i paproci'' :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.