Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak palić w piecu

8117
#alabaster72 nieaktywny
13 stycznia 2017r. o 17:21
Jeśli sami nie będziemy dbali, nikt o nas nie zadba.[img=1484324351_f0hms7p.jpg]



Dopisane 13.01.2017r. o godz. 17:21:

Palimy w ten sposób od dwóch lat, nigdy nie miałem czarnego dymu, właściwie prawie wcale nie ma dymu, wielka oszczędność i zdrowie. Polecam zwłaszcza moim sąsiadom.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick niezalogowany
13 stycznia 2017r. o 17:57
w starym piecu diabeł pali,a kopytem węgiel łupie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
13 stycznia 2017r. o 17:59
~~klucznick napisał(a): w starym piecu diabeł pali,a kopytem węgiel łupie.

Tak się przy tym chłop napina, że aż żar ma w czarciej doopie.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
13 stycznia 2017r. o 18:36
alabaster72 napisał(a): Jeśli sami nie będziemy dbali, nikt o nas nie zadba.[img=1484324351_f0hms7p.jpg]Dopisane 13.01.2017r. o godz. 17:21:Palimy w ten sposób od dwóch lat, nigdy nie miałem czarnego dymu, właściwie prawie wcale nie ma dymu, wielka oszczędność i zdrowie. Polecam zwłaszcza moim sąsiadom.
no niby ok ale jak zarzucasz wegiel gdy sie wypali to znowu kopcisz bo od dolu nie dorzucisz wegla no chyba ze masz inny sposob?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
13 stycznia 2017r. o 18:36
alabaster72 napisał(a): Jeśli sami nie będziemy dbali, nikt o nas nie zadba.[img=1484324351_f0hms7p.jpg]Dopisane 13.01.2017r. o godz. 17:21:Palimy w ten sposób od dwóch lat, nigdy nie miałem czarnego dymu, właściwie prawie wcale nie ma dymu, wielka oszczędność i zdrowie. Polecam zwłaszcza moim sąsiadom.
no niby ok ale jak zarzucasz wegiel gdy sie wypali to znowu kopcisz bo od dolu nie dorzucisz wegla no chyba ze masz inny sposob?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13059
bajo4
13 stycznia 2017r. o 18:45
Paląc od góry nie podkłada się do pieca.
Trzeba rozpalić od nowa.
Ale kolega ma rację. Oszczędność w opale jest spora i nie kości tak jak przy tradycyjnym paleniu.


Dopisane 13.01.2017r. o godz. 18:45:

Kopci miało być ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
13 stycznia 2017r. o 18:55
Pełen zasyp wystarcza na długo, potem w razie potrzeby ponowny załadunek, palnik lub rozpałka.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Inny niezalogowany
13 stycznia 2017r. o 20:47
A ja palę od dołu i dodaję katalizator ,spala się powoli i nie kopci
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza