Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Poród w Bolesławcu.

~ niezalogowany
1 marca 2016r. o 19:51
~ napisał(a): Ania i kobitka nic nie kapujecie,ja zdania nie zmienię ,nie chodzi o ból i zeby było lekko,tylko jak rodzisz tak ,że sama nie wiesz kiedy ci dzieciak wyskakuje to ci wszędzie będzie dobrze,ale jak robisz wszystko co w twojej mocy a nie idzie to jest zupełnie co innego a pomoc nadchodzi wtedy kiedy juz ci nie zalezy ani na dziecku ani na życiu ,to tego nie życze nikomu choc może przydało by sie takim przemądrzałym.żeby przeszły przez piekło koszmarnego porodu kleszczowego na przykład to by zrozumiały co to jest naprawdę poród,niektóre rodza tak ,ze nawet nacięcia nie maja żadnego to to jest łaskotanie a nie ból porodowy ,ludzie nie są jednakowi ,niektórzy maja takie progi bólowe o jakich inni nie mają pojęcia ,więc nie trzeba sie wymądrzać ,bo z bólu mozna nawet umrzec.Kobietom tak wrazliwym na ból należy współczuc a nie lekceważyć.Poród jest bolesny ,ale wszystko ma swoje granice ,zdrowa ,silna baba zniesie dobrze ,ale są dziewczyny delikatniejsze i z różnymi dolegliwościami i takie trzeba traktować w specjalny sposób a nie upychac do jednego wora,mozesz nie możesz ,mesz rodzić samodzielnie i już.W róznych szpitalach różnie do tego sie podchodzi a to powinno byc jasne ,jak nie daje rady-cesarka a nie męczyć nadaremnie bo to bez sensu.
[masz]



Święta Prawda!!! Ja do Bolesławca już nigdy w życiu!! Wredne Babska, nie położne ( były na innej zmianie życzliwe), ale te na które trafiłam Ja to jedna wielka porażka, wiecznie opryskliwe, niemiłe, wredne wykończyły by mnie i moje dziecko!!!! Namęczyłam się podwójnie, nie dość, że przez tyle godzin poród naturalny to na koniec mnie pocieli i to z komplikacjami....porażka!!! Te wredne baby zapamiętam do końca życia!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pani A niezalogowany
1 marca 2016r. o 20:13
Ja jestem bardzo zadowolona z porodu w BC. Kompetentni i mili lekarze, pielegniarki pomocne i szybkie konkretne decyzje co do porodu. Pomoc przy karmieniu piersia, ciagle pytania czy cos trzeba. Czyste sale, jedzenie stolowkowe, nawet ok, cieple. Ale najwazniejsze jest zdrowie mamy i dziecka. Szlam do szpitala a nie do spa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zainteresowana niezalogowany
1 marca 2016r. o 20:26
Pani A. Czyli nie jest tak źle,to dobrze,a rodziła Pani naturalnie? Ciężki to poród? Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mama niezalogowany
1 marca 2016r. o 23:03
Również nie narzekam- rodziłam w B-c dwa razy. Każdy poród baaardzo długi(chyba już taka moja natura), możliwe- że trafiłam na ciepłe i naprawdę świetne położne- bardzo pomagały, wspierały, nie przeszkadzały, doglądały, kiedy chciałam, to sprawdzały jak akcja idzie, monitorowały skrzętnie co się dzieje. Przy pierwszym porodzie byłam nacinana- ale było to prawie 9 lat temu( wówczas była to rutyna), zmieniło się wiele na lepsze- wiem, że starają się i robią wszystko, by nacięcia nie było...Drugie dziecko rodziłam niecałe 1,5 roku temu(bez nacięcia- choć dziecko było duże-a proszę mi uwierzyć, że komfort dla matki bez porównania-praktycznie od razu można wstać i śmigać i nic nie boli;-))- poród dużych dzieci z reguły jest trudniejszy od tych drobniejszych, synek mało tego-nie zrotował ramionek(przez co miałam do wypchnięcia nie tylko główkę, ale i ramiona-ale kontrolowały wszystko i tak jakby naciągały(nie potrafię napisać dokładnie co zrobiły-medycznej terminologii nie znam niestety). Był moment zgrozy- gdy podczas skurczów nagle nie mogły złapać tętna synka, milczał, szybko został wezwany lekarz i chyba zmienił jakoś pozycję synka przez pochwę-prawdopodobnie pępowina się zacisnęła. Sam poród i jeden i drugi wspominam bardzo dobrze. Jeśli jeszcze przyszłoby mi rodzić to śmiało pójdę ponownie w Bolesławcu. Myślę, że przyszłe rodzące powinny przede wszystkim skupić się na oddychaniu, nie panikować, starać się jakby zagłuszyć ból poprzez prawidłowy oddech i mieć przeświadczenie- im silniejszy ból- tym bliżej końca i szybciej zobaczy się upragnionego dzidziusia. Dużo siły życzę, spokoju ducha i głowa do góry- tego się nie przeskoczy;-) Pozdrawiam i powodzenia życzę!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mama niezalogowany
2 marca 2016r. o 8:07
Jak rodzilam trafilam na nie zbyt mila polozna. Pozniej zmiana byla jeszcze gorsza.. Niektore kobiety pracuja tam z powolania i widac ze lubia dzieci i przy nich opieke ale niektore sa bardzo nie mile. Nie wiem czy ponownie wybralabym porodowke w BC..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zainteresowana niezalogowany
2 marca 2016r. o 9:40
Dziękuję drogie mamy za odp,chciałam się jeszcze dowiedzieć czy szwy po porodzie sa rozpuszczalne czy zwykle? Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PaniA niezalogowany
2 marca 2016r. o 12:34
Mial byc porod sn a okazalo sie niespodziewanie,ze bylo cc ze wzgledow zdrowotnych. Po cc szwy sa do sciagniecia nierozpuszczalne.
Zle w szpitalu nie bylo. Trzeba tez brac pod uwage to,ze personelu malo a czasem trafia sie wiele pacjentek na raz i tez nikt nie bedzie skakac kolo nas non stop, bo w domu po wyjsciu trzeba sie samemu ogarnac a im szybciej tym lepiej.
A ze boli to juz nic nie poradzimy jak chcemy miec dzieci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~rodzicielka nr 9 niezalogowany
2 marca 2016r. o 12:46
ja już moje kochane rodze 9 dziecko :) kazde w innym mieście urodzone:) rodziłam w 4 krajach :) a czym wy się możecie pochwalić ?:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.