Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat

Konfiguracja laptopa pod internet.

~ niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 8:45
przeprowadziłem sie do nowego mieszkania i nie chodzi mi internet.dziwne to jest bo w poprzednim lokum mialem tez internet z kablówki i chodził bez konfiguracji,tylko wpiąłem wtyczke i gra gitara.tu jes ten sam modem a mimo to nie mam internetu.Proszę więc o pomoc zkomputeryzowanych,przeprowadzcie mnie przez konfiguracje bo p[łace a sygnału brak:(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 9:53
Najprościej dla laika jest wgrać od nowa system. Przy okazji odświeżysz sobie komputer a system sam ci wykryje internet.
Tak więc jeżeli system chodzi już od jakiegoś czasu to go sobie odśwież przy okazji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Edeg niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 10:22
~ napisał(a): Najprościej dla laika jest wgrać od nowa system. ....

Aleś doyepal :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~piotrek niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 11:47
Weź nawet nie słuchaj takich magików jak ten wyżej.
Zresetuj modem - wyciągnij na minutę zasilacz i włącz jeszcze raz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9514
#Glaucopsyche nieaktywny
2 kwietnia 2013r. o 12:11
rada Piotrka jest ok tylko czasem trzeba poczekać dłużej... ewentualnie telefon do kablówki i sami zresetują co trzeba i będzie ok

no chyba że wolisz format :>

Nigdy nie dyskutuj z kretynem. Na początek sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~m niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 12:29
format na nic sie zda
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9514
#Glaucopsyche nieaktywny
2 kwietnia 2013r. o 12:44
~m napisał(a): format na nic sie zda


według co poniektórych jest on jedynym panaceum na kłopoty z komputerem... odświeżysz sobie komputer, przecież system zainstalowany rok temu to już złom. Pamiętaj raz na pół roku rób formata a komputer będzie super szybki a nawet coraz szybszy z każdym kolejnym formacikiem :>

Nigdy nie dyskutuj z kretynem. Na początek sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 kwietnia 2013r. o 12:51
Format rzeczywiście pozbawia starych ustawień systemu a reinstalując go ,system sam ustawia pewne rzeczy.
Rok działania windowsa to tysiące wpisów w rejestrze które go spowalniają. Oczywiście można pogrzebać i poczyścić rejestr, pokasować zbędne programy, powymieniać sterowniki, poguglować godzinami czy ustawiać internet. Ale to wszystko zrobimy reinstalując system więc po co zawracać sobie tyłek szczegółami?
Co ma dać restartowanie modemu czy routera jak przecież miał wyłączony od prądu jak się przeprowadzał?
System go nie wykrywa i nic wam restart raczej nie da.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza