Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dlaczego NIE - I LO ?

~mo(t)cher niezalogowany
16 maja 2013r. o 16:49
~--- napisał(a): Przez 3 lata z matematyki z panem H. prawie nic się nie nauczyłem. On ma to gdzieś, czy umiem czy nie. Lekcja wygląda tak - wchodzimy do klasy, dzień dobry, (...)


Zamiast dać szanse nowym nauczycielom, którzy zapewne lepiej by się sprawdzili niż obecni. (...)

i wyobraź sobie, że przychodzi taki młody pan H. I dalej nic nie umiesz.
Nauczanie to nie tylko wkładanie wiadomości do pudełka. To wszystko trzeba w tym pudełku poukładać. A każdy układa już po swojemu.
Jeśli mnie rozumiesz.
Najpierw zacznij wymagać od siebie potem od innych. Ktoś tak kiedyś mądrze powiedział.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 maja 2013r. o 20:44
Kto się nie chce uczyć i nie potrafi zrozumieć tego, o czym jest mowa na lekcji to już jest chyba jego problem. Ja sama jestem uczennicą I LO i nie chodzę na żadne korepetycje. Trafiłam na dobrych nauczycieli i bardzo się ciesze że poszłam do tej szkoły, a już tym bardziej gdy słucham narzekań swoich kolegów i koleżanek z II.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczeń niezalogowany
16 maja 2013r. o 21:17
~ napisał(a): Kto się nie chce uczyć i nie potrafi zrozumieć tego, o czym jest mowa na lekcji to już jest chyba jego problem. Ja sama jestem uczennicą I LO i nie chodzę na żadne korepetycje. Trafiłam na dobrych nauczycieli i bardzo się ciesze że poszłam do tej szkoły, a już tym bardziej gdy słucham narzekań swoich kolegów i koleżanek z II.


Fantastycznie. Zuch dziewczyna. Cieszą mnie pozytywne opinie. Moje dzieci będą musiały wybrać za parę lat liceum. Dziś jako były uczeń mam wątpliwości i uważnie obserwuję bolesławieckie licea. Moje wspomnienia nie są "różowe". Mam kilka lat... na decyzję.
Cieszy mnie tak optymistyczna wizja szkoły dyrektora. Jak widać mogę zrewidować poglądy - te 40 osób mniej to byli po prostu za słabi uczniowie jak na poziom I LO i dlatego musieli poszukać sobie innych szkół.
Naprawdę miło czytać , że moje subiektywne wspomnienia i bieżące informacje znajomych nie mają pokrycia w faktach. Tylko jak znajomym powiedzieć, że jak ich dzieci chodzą na korepetycje to dlatego , że matołami są ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczeń niezalogowany
16 maja 2013r. o 21:27
A przy okazji tych różnych targów, opinii i reklam rozważam na przyszłość dowożenie dzieci do Legnicy do:
AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LEGNICY
http://alolegnica.edupage.org/about/?

Prowadzi je absolwent I LO Dariusz Wędzina.
Czy macie jakieś opinie na temat ALO?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~w niezalogowany
16 maja 2013r. o 21:45
podobno słabizna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 maja 2013r. o 21:55
~w napisał(a): podobno słabizna


Tu reklama całkiem fajnie brzmi
http://bobrzanie.pl/2012/09/19/redakcja/liceum-po-reformie-alo-wie-jak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~uczeń niezalogowany
16 maja 2013r. o 21:56
cytat z ww: "Trafność wybranej drogi zweryfikowały zarówno nagrody, jakie uzyskuje szkoła i jej uczniowie oraz wyniki zewnętrznych egzaminów. Warto nadmienić, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące już w 2006 roku, na VIII Targach Edukacyjnych, zajęło II miejsce w konkursie na najlepszą ofertę edukacyjną, a rok później I miejsce w konkursie na najlepszą szkołę."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~absolwent niezalogowany
16 maja 2013r. o 22:58
Właśnie super, że ktoś napisał kilka zdań o nauczycielach. Od nich bardzo wiele zależy. I Pan H. od matematyki nie jest wcale złym nauczycielem, jest od niego o wiele "wybitniejsza" Pani "profesor" z matematyki (zainteresowani wiedzą o kim mówię). Równie wybitna jest wspomniana wielokrotnie Pani M. i jedna z polonistek, która nie tylko nie wie o co chodzi w nauczaniu języka polskiego, a nawet miałem wrażenie, że nie do końca wie gdzie się znajduje. Zaczytana w lekturze- potrafiła nie słyszeć dzwonka, na okrągło puszczać filmy- i takie tam inne kwiatki...
I przestańcie porównywać szkołę do studiów- w trakcie studiów człowiek studiuje i jest dorosły, w szkole się uczy i jest niepełnoletni.
A kij z tym, dobrze, że tu nigdy nie wrócę, a dla swoich dzieci mam szeroki wachlarz możliwości w dużym mieście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza