Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dlaczego NIE - I LO ?

10557
#Preczzkomuna nieaktywny
15 maja 2013r. o 16:54
W II LO Platforma rządzi. Ajj... taka fajna szkoła była. Kiedyś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obszczymurek niezalogowany
15 maja 2013r. o 18:10
jeżeli chodzi o wiedzę ogólną to więcej się dowiecie od meneli pod sklepem niż od absolwenta ogólniaka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
15 maja 2013r. o 18:28
~uczeń napisał(a):
Samą naukę pamiętam jako pasmo stresu i poniżenia.
Stres to jest to, co pamiętam.

Z czego wynikał ten stres? O jakim poniżeniu mówisz?
Ktoś napisał:
To, co mnie oburza to przymusowe KOREPETYCJE.

A możesz to wyjaśnić? Jak można zmusić do korepetycji?
Ktoś napisał: Jak to jest możliwe, że matematyk [po dyrektora] wstawia ze sprawdzianu 26 "1" [ jedynek]?
Co z niego za nauczyciel, że nie potrafi nauczyć ?

Co z Was byli za uczniowie, że nie potrafiliście się nauczyć nawet po obowiązkowych korepetycjach?
Ktoś napisał: Dlaczego rodzice płacą za korepetycje z kilku przedmiotów?

Dlaczego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 maja 2013r. o 18:34
~zacofany moher napisał(a): Co z Was byli za uczniowie, że nie potrafiliście się nauczyć nawet po obowiązkowych korepetycjach?


A skąd wiesz , że po?? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
15 maja 2013r. o 19:26
Nie wiem, taki wniosek wyciągnąłem.
Drażni mnie takie podejście: masz mnie tu Panie Boże jakim mnie stworzyłeś i męcz się ze mną.
Czyli w tym przypadku: usiadłem nauczycielu w ławce, więc mnie ucz, tylko szybko, bo zaraz muszę iść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~--- niezalogowany
15 maja 2013r. o 19:44
Jestem również tegorocznym absolwentem 1 LO i muszę powiedzieć, że nauczanie w tej szkole może nie jest tragiczne, ale jest złe.

Przez 3 lata z matematyki z panem H. prawie nic się nie nauczyłem. On ma to gdzieś, czy umiem czy nie. Lekcja wygląda tak - wchodzimy do klasy, dzień dobry, siadamy, do pierwszej osoby z ławki pokaz podręcznik, dyktuje DOSŁOWNIE twierdzenia i inne informacje z podręcznika. Ok, zapisane. Robimy zadanie od 1 do 15.

15 minut

Kto chętny? nikt. no to losujemy numerek, o numer 13. Kompletnie go nie rozumie, bo niby jak je kur*a ma zrozumieć, jeżeli prawie nic nei zostało przetłumaczone? I stoi jak kolek pod tablicą, chłopak/dziewczyna się stresuje, bo nie umie. Każe usiąść, sam robi zadanie, no to kto do kolejnego?

A koleżka który stał przy tablicy, nie przychodzi na następną lekcję, bo po prostu nie umie. Masz zadanie? nie - pała... I tak to ma do cholery wyglądać?

I tak jest niemal zawsze. Ten nauczyciel jako człowiek jest bardzo fajnym i uprzejmym gościem, ale takim gościem może być gdzie indziej, w szkole powinien umieć wytłumaczyć.

Osobiście z internetu się nauczyłem, 3 tygodnie przed maturą, jakoś 3h dziennie, wszystkiego, co powinienem przerobić przez 3 lata. No i gdyby nie to, to jestem pewny, że obecnej matury bym nie zdał. A tak to zdam i to bardzo wysoko.

Kolejna sprawa, znana w mieście a przede wszystkim w szkole - pani M. to to jest dopiero człowiek... człowiek legenda. Co rok, min. 50% klasy się stresowało, że nie zda. Kompletnie nic na temat fizyki, z tej lekcji nie wynioslem.

Za to dowiedziałem się ja, wiele osób z mojej klasy jak i z wielu innych, że złą szkołę wybrałem, że nie szanujemy nauczyciela bo gadamy czasem, że dekarz to bardzo dobry zawód.

No i 30 historii z życia, kogo to ona zna a kogo nie zna, ten siedział tu ten tam, ten ze złamaną nogą chodził do szkoły i ngidy się nie spóźniał....

A ten znów był bardzo mądry, jest na politechnice... Masakra. Ale to trzeba przeżyć. Pani M. nikt nie zrozumie, dopóki nie przeżyje z nią lekcji(w sumie jak się z nią przeżyje nawet 3 lata, raz w tygodniu to i tak się jej nie zrozumie) To nie jest nauczyciel, nie wiem, z 70 lat ma, nie wiem, po jakiego ch*ja ona dalej siedzi w tej szkole.

Zamiast dać szanse nowym nauczycielom, którzy zapewne lepiej by się sprawdzili niż obecni. Wymieniłbym jeszcze kilku nauczycieli, ale to nie ma sensu, te dwa przypadki wystarczą.

I to nie jest wyłącznie moja opinia. To opinia wielu ludzi, z wielu klas. Zarówno z klas mat fiz, jak i jęz - geo.

Stres - zawsze również był przy mnie. Spyta mnie na polskim/matmie, czegoś nie umiem bo mnie nie było, bo dajmy na to, że chorowałem czy też inny powód - nie wytłumaczy.

Najlepiej pan F. nauczyciel historii powiedział - każdy ... może wstawić jedynkę, sztuką jest wytłumaczyć dane zagadnienie, zamiast cisnąć bezsensownie.

pzdr.

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 maja 2013r. o 20:21
Do tego wyzej: oj to kolego radze pojsc na bardzo latwe studia, bo tam zginiesz. Tam nikt za reke nie trzyma, tam nikt nikomu nie nakazuje sie uczyc. Zajecia wygladaja tak samo jak opisujesz: przychodzisz na zajecia i "kto do pierwszego zadania? nikt? no to kolokwium za tydzien" i potem same szmaty i to zmuszalo do nauki i w naszych przypadkach skutkowalo. Na wykladach bedzie tak samo: wykladowcy omawiaja juz napisane ksiazki (przez nich samych lub przez innych), napisza kilkadziesiat definicji i wzorow i ucz sie z nich do sesji.

Ogolnie mam wrazenie, ze ostatnie zle opinie o 1LO wynikaja z tego, ze wlasnie tam jest wiecej miejsc niz chetnych. Skutek jest taki, ze nawet najwieksza oferma sie tam dostanie a potem placze ze musi na korepetycje chodzic, ze nauczyciel od tak o (a na pewno nie od tak o, jakbys umial to bys nie mial jedynek) daje kilkadziesiat jedynek kazdej osobie, ze to najgorsza szkola itd.


I jeszcze jedno. Dostajesz od Pana H. na poczatku zajec gotowe wzory i definicje i nie umiesz potem z nich skorzystac przy tablicy? Obys czlowieku dobrze sie zastanowil nad soba co chcesz robic w zyciu. Oby to nie bylo nic zwiazanego z matematyka. Potem wlasnie tacy krzycza najglosniej w telewizji, ze pracy dla nich nie ma po studiach...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 maja 2013r. o 20:28
~ napisał(a): Do tego wyzej: oj to kolego radze pojsc na bardzo latwe studia, bo tam zginiesz. Tam nikt za reke nie trzyma, tam nikt nikomu nie nakazuje sie uczyc.


Jak zapłacisz to zdasz. Taka reforma AWS czyli PO. Jest lepiej, z nauczycielami $$ :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego