Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

SNY. O czym śnimy?

5183
magnum44
22 maja 2013r. o 5:45
Miałam piękny sen!:)
Niestety nie mogę napisać co mi się śniło;)
Mrrr...
:P


Dopisane 22.05.2013r. o godz. 05:42:

Julian Tuwim

Myśl


Doprawdy, żyję bardzo. Ale ja właściwie
Mam w życiu migotliwym jedną myśl jedynie,
Napiętą, jak cieniutka strzała na cięciwie:
Zmienić się w linię.

Jak na wodzie na wznak się na życiu położę,
Bez myśli i bez woli promiennie popłynę,
Prosto - prosto - nijako - utonę w przestworze
I w oczach twoich zginę.


Nauka


Nauczyli mnie mnóstwa mądrości,
Logarytmów, wzorów i formułek,
Z kwadracików, trójkącików i kółek
Nauczyli mnie nieskończoności.

Rozprawiali o "cudach przyrody",
Oglądałem różne tajemnice:
W jednym szkiełku "życie kropli wody",
W innym zaś "kanały na księżycu".

Wiem o kuli, napełnionej lodem,
O bursztynie, gdy się go pociera...
Wiem, że ciało, pogrążone w wodę
Traci tyle, ile...et cetera.

Ach, wiem jeszcze, że na drugiej półkuli
Słońce świeci, gdy u nas jest ciemno!
Różne rzeczy do głowy mi wkuli,
Tumanili nauką daremną.

I nic nie wiem, i nic nie rozumiem,
I wciąż wierzę biednymi zmysłami,
Że ci ludzie na drugiej półkuli
Muszą chodzić do góry nogami.

I do dziś mam taką szaloną trwogę:
Bóg mnie wyrwie a stanę bez słowa!
- Panie Boże! Odpowiadać nie mogę,
Ja wymawiam się, mnie boli głowa...

Trudna lekcja. Nie mogłem od razu.
Lecz nauczę się... po pewnym czasie...
Proszę! Zostaw mnie na drugie życie,
Jak na drugi rok w tej samej klasie.
;)



Noc


Przyjdziesz nocą. Zostaniesz do rana
I otulisz mnie lekko ramiony.
Ja ci powiem: o, moja nieznana.
Ty mi powiesz: o, mój wytęskniony.

Będziesz moja. Ustami się wpije
W wargi twoje, od nocnych róż krwawsze,
Obłąkany szał szczęścia przeżyję,
Ale umrze coś we mnie na zawsze.

Zacałuję się sobą! W pierścieni
Splot drgający zakłuje twe ciało,
I uśniemy rozkoszą zmęczeni
I niepomni, że wszystko się stało.

Obudzimy się. Ciężką nienawiść
W głuchych duszach bez słów poczujemy
Zło nam w oczach zaświeci, jak zawiść,
I jak głaz będzie smutek nasz niemy.

Ale nocą znów przyjdziesz. Do rana
Będziesz słodko mnie tulić ramiony.
Ja ci powiem: o, moja nieznana!
Ty mi powiesz: o, mój wytęskniony!
:*


Dopisane 22.05.2013r. o godz. 05:45:

Heh!
Chyba jeszcze mnie ten sen trzyma, bo wiersze Tuwima miałam zamieścić na "Poezji..."
:D:D

Przepraszam za offtop:)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 maja 2013r. o 6:59
magnum44 napisał(a): Miałam piękny sen!:)
Niestety nie mogę napisać co mi się śniło;)
Mrrr...
...
Przepraszam za offtop:)


To i ja sobie trochę poowtopuję. :)
Margot chce wysłać mnie do Brukseli , Hegemon na Marsa ,
a Skornik do domu wariatów , ale ja mam własny Świat . Śniło mi się , że mieszkam w Świecie , gdzie przyjaciele , mężowie i żony nie zdradzają. Gdzie rodziny nie są dzielone przez ekonomię , gdzie nie ma podziału światopoglądowego i politycznego. Gdzie rządzi Miłość , a nie Mamona i żądza zysku za wszelką cenę.


" Miałem sen
Taki dziwny
Tak dziecięco naiwny
Trochę jak ja
I chciałbym, by trwał
Niby sen
A zburzył mi sens dorosłych prawd
Już sam nie wiem, co mi dał

Byłem gdzieś
Daleko
Byłem dzieckiem nad rzeką
Bałem się wejść, choć palił się brzeg
Nagle z chmur
Spadł na mnie wielki, biały ptak
I gdzieś porwał – w inny świat

Jak to jest
Że tylko tak się śni
Moich łez
Nie może widzieć nikt
Gdybym w sercu miasta konał w środku dnia
Co byś dla mnie zrobił?
Co dla ciebie ja?

Naprawdę nie wiem
Taki brudny
Tak śmierdzący, paskudny, chory i zły
Wolę stąd iść
Ale stop!
Żyję i czuję, tak jak on
Mam miłość – dam mu ją!

Jak to jest
Że tylko tak się śni
Moich łez
Nie może widzieć nikt
Gdybym w sercu miasta konał w środku dnia
Co byś dla mnie zrobił?
Co dla ciebie ja?

Jak to jest
Że ucząc nas jak żyć?
Mówi się
Że twardym trzeba być
Dzieci w kwiatach czują dobro, w ludziach zło
Cała miłość świata w nich jest, cała moc
Jak w tamtym śnie
Tak dziwnym
Tak dziecięco naiwnym
Trochę jak my
I znowu mam łzy ...
I dobrze mi z tym. "



Ale ponieważ wierzę w reinkarnację , to jeszcze będę żyć na takim Świecie, chyba że , ten na którym żyjemy , takim uczynimy :)

Miłego dnia Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~vespa niezalogowany
22 maja 2013r. o 8:17
Hej! Sny to świetny materiał do pracy :)
Ale nie zgadzam sie, że to my sami najlepiej rozumiemy sny. Często one pokazują coś, co jeszcze jest dla nas niewidoczne, nie osiągnięte. Nawet Jung, jeden z lepszych w temacie interpretacji snów, opowiadał swoje sny studentom i prosił ich o skojarzenia, interpretacje.
Dużo nad snami pracuje się w psychologii zorientowanej na proces (POP), jeśli kogoś interesuje temat to polecam książki Arnolda Mindella.
Fajna, łatwa i przyjemna jest książka"Sny, które budzą" m.in. Eichelbergera. Opisana sytuacja pacjenta, kluczowy sen, interpretacja i zmiana, jaka się dokonała w życiu.

Na pewno można w sobie wyćwiczyć lepszą pamięć do snów.

Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 maja 2013r. o 16:03
alter napisał(a):
~F napisał(a): Zapomniałem dopisać, co robić by zapamiętywać sny ?


zapisuj sny, zasypiaj z wolą zapamiętania snu... zapisywanie nawet w środku nocy, zeszyt i długopis połóż blisko łóżka... jak się obudzisz zapisuj, z czasem będziesz pamiętać więcej, i każdy sen, z czasem nie będziesz musiał od razu zapisywać, a będziesz pamiętać... wystarczy nawyk :)Dopisane 21.05.2013r. o godz. 23:31:
~F napisał(a): Z dzieciństwa pamiętam sen

najlepszym tłumaczem snów jesteśmy my sami... to my znamy siebie najlepiej, to my najlepiej odczytamy przesłanie :) staraj się o znaczeniu snów trochę poczytać, tak na początek :)




Powiem szczerze że zapisywałem, i na drugi dzień nie wiedząc czemu nie było to dla mnie zrozumiałe, nagrywałem nawet na dyktafon i odtwarzałem na drugi dzień ale nigdy nie miało to ani ładu ani składu :P Zamroczony jakiś jestem po pobudce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
22 maja 2013r. o 21:45
~ napisał(a):
Powiem szczerze że zapisywałem, i na drugi dzień nie wiedząc czemu nie było to dla mnie zrozumiałe, nagrywałem nawet na dyktafon i odtwarzałem na drugi dzień ale nigdy nie miało to ani ładu ani składu :P Zamroczony jakiś jestem po pobudce.


Dobrze. Tylko wypracowanie nawyku pamiętania potrzebuje czasu. Nie poddawaj się łatwo. :)


Dopisane 22.05.2013r. o godz. 21:40:

~F napisał(a): Chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej na temat snów, ponieważ uważam że każdy coś ze sobą niesie ale jak znaleźc to ukryte przesłanie i czy ono w ogóle jest, czy to może wytwór naszej wyobraźni każe nam sie czegoś w nich doszukiwać? To wszystko jest dla mnie dziwnym i ciekawym zjawiskiem do badań :)


Każdy sen niesie jakiś przekaz. Aby go poznać, trzeba sen przeanalizować. Sen miewa scenariusze, ale może też być całkowicie besensowny, abstrakcyjny. Wyławiaj we śnie pewną symbolikę. Niektóre obrazki są uniwersalne, a niektóre dotyczą tylko Ciebie, i tylko ty możesz je odczytać. Oprócz szczegółów, ważne jest też ogólne wrażenie ze snu. JAkie wrażenie sen na Ciebie zrobił. Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej skorzystaj z sieci. Poczytaj wstępnie. Następnie wypracuj sobie włąsne spojrzenie na zjawisko snu. Snom towarzyszą przeróżne doświadczenia. Musisz sam zdecydować co chcesz wiedzieć, co najbardziej Cię interesuje.


Dopisane 22.05.2013r. o godz. 21:45:

z cyklu: znów mi się śniłaś...

Szedłem ulicą w deszczowy dzień. Deszcz był taki, delikatny, ciepły, wiosenno-letni, bardzo miły, relaksujący. Deszcz, który oczyszcza naturę, człowieka, deszcz dzięki któremu wszystko się zieleni. Na dodatek dzień był jasny, w takie dni podczas deszczu pojawiają się tęczowe łuki. Piękny wiosenny dzień. Wyobrażasz sobie? w trakcie takiego pięknego deszczu na ulicy młoda kobieta tańczyła kręcąc się na swoich długich zgrabnych nogach. Niesamowity obrazek. Taki widok poprawił mi humor. Radośnie szedłem dalej. Okazało się, że w kierunku stylowego hotelu. Nagle zrobił się wieczór, zmierzchało. Za to zapalały się lampy i oświetlenie obiektów, co wspaniałe dodało wieczorowi uroku. Spotkaliśmy się, nagle stanęłaś przede mną. Byłaś pięknie ubrana. Biel była spektakularna, niemal świeciła. Praktycznie rzuciłaś się na mnie całując wielokrotnie i w pośpiechu w usta. Usiadłem na schodach, a Ty usiadłaś na moich kolanach. Ulica była pusta, byliśmy tylko My. W którymś momencie zrozumiałem, że to sen, chciałem nim pokierować pociągnąć go dalej, ale się obudziłem. Niezwykły sen, pełen wielu przeróżnych wrażeń zmysłowych.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
22 maja 2013r. o 22:20
alter napisał(a): ...


Dziękuję Przyjacielu ... za moje alter ego . Gdyby nie Ty, nic bym nie rozumiał, a tak, to jestem ... chwała poezji :) Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
22 maja 2013r. o 22:23
Pannazdzieckiem napisał(a):
Dziękuję Przyjacielu ... za moje alter ego . Gdyby nie Ty, nic bym nie rozumiał, a tak, to jestem ... chwała poezji :) Dobranoc :)


Poezja, słowo ma olbrzymią moc :) dobranoc.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
23 maja 2013r. o 5:32
Miałam sen, pamiętałam, żeby go zapamiętać, ale otworzyłam oczy i ...luka:)
alter napisał(a): ...a jak już to pomyśl o kimś kto Cię złapie :)

O widzisz, to byłoby ciekawe, dośnić pozytywne zakończenie:)

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.