Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Bezpieczeństwo kontra mandat.

~MATKA POLKA niezalogowany
27 czerwca 2013r. o 13:23
Witam, chciałam się dowiedzieć jakie obecne są przepisy dotyczące kobiet w ciąży które nie zapinają pasów bezpieczeństwa. Otóż czy należy poprosić swojego lekarza o jakieś zaświadczenie odnośnie nie zapinania pasów, czy może wystarczy mieć w czasie kontroli kartę ciąży i wtedy nie dostanie się mandatu, czy może coś innego? Czytałam też, że bezpieczniej jest jednak zapinać pasy. Jakie są wasze opinie???? !! !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 czerwca 2013r. o 23:23
Kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.Więc ..jeśli ciąża jest widoczna żadne zaświadczenia ani karta ciąży przy kontroli nie jest wymagana.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to moim zdaniem ,lepiej jest pasy zapiąć. Przy lekkim uderzeniu np. w inne auto ,pas bezpieczeństwa najmocniej uszkadza ramię . Ucisk na brzuch jest niewielki a zapobiega zatrzymaniu się głową na szybie .Przy dużym dzwonie ciąża jest zagrożona w obu przypadkach(z pasami i bez) ,ale wydaje mi się że i tak z pasami masz większe szanse na przeżycie i płodu i własne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 czerwca 2013r. o 23:56
lepiej mieć przy sobie chociaż kartę ciąży, bo spotkałam się z przypadkiem, gdzie policjant zażądał zaświadczenia o ciąży, gdyż cyt." ja nie wiem czy pani jest w ciąży, czy może po prostu taka gruba"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 0:05
bo to zwykły dziwny czlowiek był ;) masz prawo odmowy przyjęcia mandatu od idioty :)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mimi niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 8:16
A ja ostatnio czytałam że bezpieczniej jest zapiąć pas będąc w ciąży.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~abc niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 8:46
Ja nie jestem do konca pewna co do zapinania pasów, to już jest indywidualne podejście. Znam przypadek, gdzie chłopak zapiął pasy i przy wypadku gdyby nie one to by przeżył. Ale cóż życie jest zbyt krótkie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MATKA POLKA niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 8:49
A co jeśli ciąża jest jeszcze nie dość widoczna? I przy kontroli usłyszę, cytuję koleżankę wyżej:" ja nie wiem czy pani jest w ciąży, czy może po prostu taka gruba"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
28 czerwca 2013r. o 8:53
~MATKA POLKA napisał(a): A co jeśli ciąża jest jeszcze nie dość widoczna?


Ustawodawca widocznie stwierdził ,że ciąża której jeszcze nie widać ,nie jest zagrożona przez zapięcie pasów ,więc w tym przypadku należy (zgodnie z prawem) pasy zapiąć .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.