Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jasna Góra Sp z o.o.

9176
kc
15 sierpnia 2013r. o 22:18
emem napisał(a): Zachecam do zapoznania sie z ciekawym tekstem:


Co w tym tekście jest ciekawego, Twoim zdaniem ?

Pan, który się żali, że nie zarobił na pielgrzymach tyle ile chciał, a myślał, że to taki świetny interes będzie , bo ludzie kochali JP2 , to i pewnie pokochają jego muzeum ? Czy może pan prezydent, który się żali, że miasto nic na tych prostych ludziach nie zarabia? Sam nie robiąc nic, by miasto zachęcało turystów, by w nim pozostać?

PS Ludzie śpią w Domu Pielgrzyma, bo jest tam tanio, który hotel w Częstochowie oferuje nocleg za 22 zł ?

Ty masz portal, na którym zarabiasz dzięki nam kasę, co zrobiłeś dla naszego miasta dobrego ? Chyba się coś nam należy za to, że pomagamy Ci się bogacić ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
15 sierpnia 2013r. o 22:30
nieuprawniona opinia

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
15 sierpnia 2013r. o 22:34
kc napisał(a):
emem napisał(a): Zachecam do zapoznania sie z ciekawym tekstem:

Co w tym tekście jest ciekawego, Twoim zdaniem ?

Pan, który się żali, że nie zarobił na pielgrzymach tyle ile chciał, a myślał, że to taki świetny interes będzie , bo ludzie kochali JP2 , to i pewnie pokochają jego muzeum ? Czy może pan prezydent, który się żali, że miasto nic na tych prostych ludziach nie zarabia? Sam nie robiąc nic, by miasto zachęcało turystów, by w nim pozostać?


Mysle, ze trzeba rozumiec to nieco szerzej. Miasto Czestochowa mimo wszystko wydaje mnostwo srodkow, ktore mu sie w zaden sposob nie zwracaja - na budowe/remonty infrastruktury drogowej, ktora szybciej niszczeje ze wzgledu na duze ilosci turystow, musi sprzatac smieci itd.
Mysle, ze to problem bardziej ogolnopolski, gdzie wiele miast doklada zupelnie bez powodu do organizacji koscielnych. Zreszta nie tylko. W Boleslawcu mamy wybitny przyklad z Orka. Miasto wybudowalo Orke, ktorej nie jest w stanie utrzymac, to zeby wykazac na papierze, ze jest oblozenie rozprowadza bilety w innych spolkach miejskich, albo rozdaje. A w tym wszystkim zapomina sie, ze to sa pieniadze mieszkancow, z ktorymi nikt nie chce rozmawiac, jakie sa ich problemy.

kc napisał(a): Ty masz portal, na którym zarabiasz dzięki nam kasę, co zrobiłeś dla naszego miasta dobrego ?


Po pierwsze zarabiam, bo pracuje. Nie mam nic za darmo.
Mysle, tez ze dla Boleslawca zrobilem sporo, moze nawet wiecej niz Ty. I jeszcze wiele zamierzam zrobic (mimo, ze nie jestem tu kazdego dnia). Pamietaj tez, ze dzieki Bolec.Info, ktos tez moze zarobic (dziennikarze).

kc napisał(a): Chyba się coś nam należy za to, że pomagamy Ci się bogacić ?

Mowimy o pieniadzach publicznych, nie prywatnych. Bogace sie (jesli mozna to tak nazwa), bo pracuje, poswiecam swoj czas i wykonuje prace.
Ale oczywiscie nalezy Ci sie wiele - dzieki Bolec.Info (czyli pracy mojej oraz kilku innych osob) masz codzienie bezplatny dostep do swiezych informacji, do forum dyskusyjnego, ogloszen, mozesz wziac udzial w konkursach, czy przyjsc na impreze. A to chyba sporo? Docen to :)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
15 sierpnia 2013r. o 23:01
emem napisał(a): Mysle, ze trzeba rozumiec to nieco szerzej. Miasto Czestochowa mimo wszystko wydaje mnostwo srodkow, ktore mu sie w zaden sposob nie zwracaja - na budowe/remonty infrastruktury drogowej, ktora szybciej niszczeje ze wzgledu na duze ilosci turystow, musi sprzatac smieci itd.


Chyba żartujesz : ). Gdyby nie Jasna Góra nikt by tam z własnej woli nie pojechał. Widziałeś to miasto ? Widziałeś co oferuje swoim mieszkańcom? Dzięki Jasnej Górze jeszcze jako tako funkcjonuje, ktoś tam zagląda. Inteligentny prezydent potrafiłby wykorzystać ten fakt, ale lepiej siedzieć i płakać, że Paulini nie chcą się podzielić kasą.

emem napisał(a): Po pierwsze zarabiam, bo pracuje. Nie mam nic za darmo.
Mysle, tez ze dla Boleslawca zrobilem sporo, moze nawet wiecej niz Ty. I jeszcze wiele zamierzam zrobic (mimo, ze nie jestem tu kazdego dnia). Pamietaj tez, ze dzieki Bolec.Info, ktos tez moze zarobic (dziennikarze).


Co zrobiłeś dla Bolesławca ? "Sporo" mi nic nie mówi.
Cieszę się, że "dziennikarze" z Twojego portalu mogą coś zarobić. Moderatorzy mam nadzieję też ? Czy ich praca nie zasługuje na zapłatę ?

emem napisał(a): Ale oczywiscie nalezy Ci sie wiele - dzieki Bolec.Info (czyli pracy mojej oraz kilku innych osob) masz codzienie bezplatny dostep do stronniczych informacji, do forum dyskusyjnego,w którym jesteś moderowana za każdym razem jak piszesz prawdę na temat naszego portalu, która nie jest dla nas wygodna, ogloszen, możesz wziąć udział w konkursach, które są kiepsko przygotowane a wynik zawsze podawany z opóźnieniem, czy przyjść na imprezę, którą odwołaliśmy. A to chyba sporo? Docen to :)


Doceniam : ).


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
15 sierpnia 2013r. o 23:14
kc napisał(a): Chyba żartujesz : ). Gdyby nie Jasna Góra nikt by tam z własnej woli nie pojechał. Widziałeś to miasto ? Widziałeś co oferuje swoim mieszkańcom? Dzięki Jasnej Górze jeszcze jako tako funkcjonuje, ktoś tam zagląda. Inteligentny prezydent potrafiłby wykorzystać ten fakt, ale lepiej siedzieć i płakać, że Paulini nie chcą się podzielić kasą.


Nie no oczywiscie, ze miasto tez musi wiele robic, zeby zachecac ludzi do przyjazdow.
W tej sytuacji miasto jednak nie moze wykorzystac Jasnej Gory, bo prawa do wizerunku zastrzegli paulini :)
Tylko czy w takiej sytuacji jak w Czestochowie miasto musi ponosic koszty obslugi pielgrzymow, ktorzy do tego miasta nie zagladaja?

Moim zdaniem to bardzo ciekawy przypadek, gdzie panstwo sobie nie radzi.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
15 sierpnia 2013r. o 23:27
emem napisał(a): Nie no oczywiscie, ze miasto tez musi wiele robic, zeby zachecac ludzi do przyjazdow. W tej sytuacji miasto jednak nie moze wykorzystac Jasnej Gory, bo prawa do wizerunku zastrzegli paulini :)
Tylko czy w takiej sytuacji jak w Czestochowie miasto musi ponosic koszty obslugi pielgrzymow, ktorzy do tego miasta nie zagladaja?

Moim zdaniem to bardzo ciekawy przypadek, gdzie panstwo sobie nie radzi.


Nie musi wykorzystywać wizerunku Jasnej Góry, wystarczy, że zapewni atrakcje zachęcające turystów, że będzie kolorowym, wesołym miastem, a nie zapadłą dziurą, która odstrasza.

To jak z tymi moderatorami ? Płacisz im za ich pracę ? Jeśli mi nie odpowiesz, to uznam, że nie i wymigujesz się od odpowiedzi, bo wstydzisz się, że ich wykorzystujesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~berto niezalogowany
15 sierpnia 2013r. o 23:46
Odwoływanie się do jednego artykułu opisującego Kościół to bardzo biedna literatura i mizerne pojęcie o rzeczywistości. Tym bardziej do czasopisma które prowadzi taki dziennikarzyna jak Lis. Specjalista od dokopywania Kościołowi i zwolennikom prawicy a dokładniej PISu. Zresztą poziom dziennikarski tego pseudo fachowca który całą swoją pracę dziennikarską poświęca by chronić jednych a dokopać innym i wcale tego nie ukrywa to poziom Urbana, Michnika, Olejnik, Hajdarowicza i wielu wielu innych.
Jaki jest mój wniosek?
1) Proponuję popatrzyć na problem Częstochowy - Jasnej Góry od zadania pytania prezydentowi miasta co zrobił by współpracować z paulinami - dla niezorientowanych prosty przykład - sprawa podejścia państwa/miasta do b. znanego Gaude Mater.
2) Nie liczyć cudzych pieniędzy - pielgrzymi sami wiedzą gdzie chcą zostawić pieniądze. Nikt ich do tego nie zmusza. A poza tym ceny np. w domu pielgrzyma to ułamek do cen w Częstochowie. Wielokrotnie to sprawdziłem na własnym przykładzie
3) I trzeci dla mnie najbardziej zastanawiający - Kościół został zlustrowany wszem i wzdłuż. Podobnie miało być z innymi instytucjami porządku publicznego. Dlaczego więc nie doszło do lustracji dziennikarzy, prokuratorów i sędziów, nauczycieli akademickich i wielu innych. Proponuję zacząć porządki od tego. Wszystkim którym teraz podniosłem ciśnienie dedykuję mądre słowa kard. Wyszyńskiego

Był las nie było was
będzie las nie będzie was

To tak dla tych co ich Kościół za bardzo po oczach razi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
15 sierpnia 2013r. o 23:52
Berto jesli mozesz to podan linko do innycj tekstow.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.