Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

8 latek i komunia święta.

2663
#blues nieaktywny
8 września 2013r. o 19:34
Też prawda. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
8 września 2013r. o 20:56
blues napisał(a):
Chyba mój wpis nie został zrozumiany,nie uogólniam,wypowiadam sie o ludziach [jakiejs tam ich liczbie,nie o ogóle ludzkosci]


Wcześniej napisałeś coś innego:

blues napisał(a): Jedna pani stwierdziła ,ze tylko to co mówi Radio Maryja jest prawdziwe i wiarygodne,......... -taka to jest świadomośc najpierw dzieci a potem dorosłych na temat sakramentów i całej wiary .


Z powyższego wynika, że na jednej rozmowie oparłeś opinię o wszystkich wierzących.


blues napisał(a): Ja wiem czego uczą się dzieci,ale idż do pierwszej lepszej szkoły i pogadaj z dziećmi ,w podstawówce czy gimnazjum,przekonasz sie ile z nich cokolwiek rozumie,owszem wypowiedza regułki z katechizmu ale czy rozwiną?


Wiedzą i to sporo. Tylko nie wymagaj od nich, że będą ekspertami w dziedzinie religii. Ich wiedza jest odpowiednia do ich wieku i tak samo to się ma do innych przedmiotów.

blues napisał(a): rodzi sie pytanie w co wierza skoro nie wiedza nawet jak ma na imie ich Bóg.


Twoja wiedza o religii jest mniej niż mizerna.
Temat dotyczy katolików. Bóg w którego wierzą katolicy (Bóg Ojciec) nie ma imienia !!
Syn Boży, który jest jednym z trójcy ma imię i wszyscy je znają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 września 2013r. o 20:59
Julian ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2663
#blues nieaktywny
8 września 2013r. o 22:01
Thor napisał(a): Twoja wiedza o religii jest mniej niż mizerna.
Temat dotyczy katolików. Bóg w którego wierzą katolicy (Bóg Ojciec) nie ma imienia !!
Syn Boży, który jest jednym z trójcy ma imię i wszyscy je znają.


Pleciesz androny którymi potwierdzasz ,ze większość katolików nie czyta Biblii ,lekceważąc ją sobie ,albo mając za nic,choć niby wysłuchują fragmentów czytanych w niedzielę na mszy.Przeczytaj Biblię to sie dowiesz jakie imię ma Bóg, bo ma imię ,które sam objawił ludziom.A tak w ogóle to nie wypowiadaj sie już ,bo piszesz takie głupoty ,ze az boli.Zalecam więcej myślenia i odpowiedniej lektury.

Zmoderowano 08.09.2013 godz.22:49 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
8 września 2013r. o 22:46
Gdybyś wiedział, to odpowiedziałbyś prosto i konkretnie na to pytanie.
Nie masz podstawowej wiedzy i dlatego piszesz takie pierdoły, zamiast konkretów.
Widać tobie myślenie sprawia ból, bo nawet nie potrafisz znaleźć tego imienia.
Imię boga, które tak ciężko tobie znaleźć to Jahwe.
Tylko że to imię, w dodatku przekręcone przez Żydów przez szacunek i ze strachu przed niegodnym jego wymawianiem, jest zawarte w starym testamencie, który jest podstawą wiary Żydów, a nie Katolików.
Katolicy opierają swoją wiarę na Nowym Testamencie, a do starego tylko się odwołują w naukach.
W Nowym Testamencie Boga przedstawia się jako Bóg Ojciec - jeden z trójcy.
Chrześcijanie nie używają na co dzień imienia Jahwe, ponieważ czczą Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4469
#Patrzalski nieaktywny
8 września 2013r. o 22:48
JHWH ? Jestem który jestem ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2663
#blues nieaktywny
8 września 2013r. o 22:51
Patrzalski napisał(a): JHWH ? Jestem który jestem ?


No właśnie.

Zmoderowano 08.09.2013 godz.22:56 - powód: Po dodaniu wypowiedzi , nie odświeżaj strony , gdyż powoduje to powielenie posta. (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
8 września 2013r. o 22:58
Co - no właśnie ?
Samemu ciężko było to napisać, czy też twoja wiara zabrania ci tego ?
Przeczytaj co napisałem wyżej o tym dlaczego Katolicy nie używają tego imienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza