Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Kolejna próba niszczenia Polskiej inteligencji

11202
#Anonim11202 nieaktywny
27 września 2013r. o 22:37
~karo napisał(a): O właśnie jak by się uczył ..............a zresztą co to za inteligencja teraz .............ludzie ze wsi maja jej więcej bo sami sobie muszą być wszystkim .........za komuny inżynier czy magister to był faktycznie ktoś , dzisiaj to nie robi wrażenia, takie studia to i Kaziu spod sklepu zaliczy .

Widać nie zrozumieliśmy się. Właśnie starałem się dogłębnie wyjaśnić moją myśl, dlatego podałem przykład zagubionej owcy.
Wiem jak wygląda procent studentów faktycznie przykładających się do nauki i wykorzystujących swój ,,papierek" w przyszłości, robiąc to co kochają. I jestem również świadom tego jak funkcjonują obecne uczelnie, gdzie mimo wielkich starań ciężko jest przejść porządne studia bez poprawki, szczególnie, gdy kosztuje kilkaset złotych.
Czemu wy tak narzekacie na każdą inicjatywę? Pan/Pani wyżej będzie zadowolona po wprowadzeniu euro z 400E miesięcznie?
Wtedy się kuźwa obudzicie? Wtedy to będzie za późno i jedynie co wam zostanie to szukanie doświadczenia u kolegów z obecnego trzeciego świata.


Dopisane 27.09.2013r. o godz. 22:37:

Emem, przepraszam, ale niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. widziałeś może jak wygląda u hamburgerów tzw. egzamin maturalny? Oczywiście wspieranie studentów pewnym funduszem jest jakimś rozwiązaniem, ale podczas studiów pieniądze nigdy nie mogą być jedyną motywacją. Niestety nie można porównywać hamerykańców, gdzie mimo niepowodzenia syna/córki najwyżej zatrudni się go w firmie tatusia, bądź znajomego tatusia, z Polskim młodzieńcem, który nieraz jest zmuszony do wyłażenia jedynego ,,asa" na ławę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
217
#Anonim217 nieaktywny
27 września 2013r. o 22:58
emem napisał(a): Moze kiedys system studiowania sie zmieni - np. na podobny do amerykanskiego: platne studia z niezlym system stypendialnym/kredytowym. Studenci wtedy szanuja wykladowcow i sie ucza (bo to ich kasa), a uczelnie konkuruja poziomem bo pieniadze ida na studentem. A jak ktos jest dobry to mu umorza albo znajdzie taka prace, ze szybko splaci :)

pobożne życzenia Ememku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2013r. o 23:10
Opłaty są złe, ale jest jedno rozwiązanie i jeden pozytyw. Przyszła inteligencja nie powinna się zajmować codziennym ćpaniem, chlaniem, paleniem papierochów, imprezami.
Proponuję zaoszczędzić na tym i będziecie mieli na egzamin.
A jak się nie podoba to idźcie do zawodówki. Tam płacić nie trzeba, można chlać, ćpać a i jeszcze pracę lepiej płatną taki dostanie.
Nie nazywajmy szamba studenckiego inteligencją i ci prawdziwi studenci niech mają pretensje do swoich kumpli. Ich nieuczący się kumple spowodowali przerost kadry nauczycielskiej, zaniżenie poziomu, chamstwo na uczelni i złe postrzeganie studentów przez społeczeństwo.
Jak to w kapitalizmie - liczy się hajs bo uczelnie zaczynają funkcjonować jak firmy albo gangi ;)
Porządnego profesora też reszta przygłupów łasych na hajs zniszczy i taki się nie będzie wychylał.
A u młodych tylko du py, chlanie i podziwianie gangu "profesores" łasego na kasę.
Podziwialiście to i macie efekty swojej głupoty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
27 września 2013r. o 23:27
~ napisał(a): Opłaty są złe, ale jest jedno rozwiązanie i jeden pozytyw. Przyszła inteligencja nie powinna się zajmować codziennym ćpaniem, chlaniem, paleniem papierochów, imprezami.
Proponuję zaoszczędzić na tym i będziecie mieli na egzamin.
A jak się nie podoba to idźcie do zawodówki. Tam płacić nie trzeba, można chlać, ćpać a i jeszcze pracę lepiej płatną taki dostanie.

Ok skoro przykłady teoretyczne gówno osiągają to rozwinę to na swojej osobie.
Cytowany pan chyba naprawdę nie ma pojęcia jak wyglądają obecne studia.
Ja mimo, że w życiu narkotyku żadnego nie paliłem czy tam wciągałem, również nie chleję dniami i nocami i papierosów nie palę, bałbym się gdyby mi zawołano za egzamin 800zł. A uwierz mi, że są takie uczelnie i takie egzaminy, gdzie na ustną odpowiedź masz 1min. i jak tu się nie zestresować mimo wyuczonej wiedzy? Tak się składa, że kodeks karny mam w jednym palcu. Nad kodeksem postępowania karnego pracuję wciąż i przy stresie, gdzie sytuację można porównać do ,,awantury o kasę" ciężko jest zapanować. Więc proszę z góry nie oceniać wszystkich studentów.

Zmoderowano 28.09.2013 godz.20:39 - powód: powielony post (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
27 września 2013r. o 23:30
Motywacja napisał(a): Emem, przepraszam, ale niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. widziałeś może jak wygląda u hamburgerów tzw. egzamin maturalny? Oczywiście wspieranie studentów pewnym funduszem jest jakimś rozwiązaniem, ale podczas studiów pieniądze nigdy nie mogą być jedyną motywacją.

Matura? A co to ma do rzeczy?
Pamietaj, ze najlepsze uczelnie na swiecie sa u hamburgerow, najwiecej noblistow z dziedzin scislych jest u hamburgerow, najlepszy sprzet badawczy itd. itd. itd. :)

Motywacja napisał(a):
Niestety nie można porównywać hamerykańców, gdzie mimo niepowodzenia syna/córki najwyżej zatrudni się go w firmie tatusia, bądź znajomego tatusia

A w Polsce tak nie ma? Moze nie zatrudni w firmie, ale w urzedzie w ktorym pracuje wujek ;)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
27 września 2013r. o 23:44
emem napisał(a):
Matura? A co to ma do rzeczy?
Pamietaj, ze najlepsze uczelnie na swiecie sa u hamburgerow, najwiecej noblistow z dziedzin scislych jest u hamburgerow, najlepszy sprzet badawczy itd. itd. itd. :)

Mówisz, że tak jest. No pewnie, że się zgodzę. Tylko teraz porównaj terytorium hamburgerów i ich liczebność z terytorium Polski i naszymi skromnymi niespełna 40 mln.
Teraz porównaj studenta Polskiego gdzie na wyjazd wykopaliskowy musi wyłożyć ze swoich pieniędzy, a o wyjazdach badawczych może zapomnieć chyba, ze sprzedałby cały dorobek dziadków i rodziców razem z ich osobami z hamerykańcem, któremu to sponsoruje uczelnia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
28 września 2013r. o 11:24
Otoz to! Wlasnie dlatego studia powinny byc platne - uczelnje beda mialy pieniadze i beda je wydawaly z glowa :)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11202
#Anonim11202 nieaktywny
28 września 2013r. o 11:39
Obawiam się, że to byłby krytyczny cios. Z drugiej strony to byłby plus dla Ciebie, bo jako jedna z nielicznych osób w granicach między 18 a 30 lat zostałbyś w tym bajzlu. Mógłbyś się czuć jak pan na włościach, a może i cesarz donald I dałby Ci w dzierżawę jakąś prowincje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza