Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wilgoć (grzyb) w domu

4596
#becia73 nieaktywny
25 października 2013r. o 14:04
~mariola........ napisał(a): witam mam takie pytanie trochę odbiegające od tematu a mianowicie jestem w trakcie szukania mieszkania jest kilka fajnych ofert ale nie wiem jakie ogrzewanie wybrać czy gazowe elektryczne czy miejskie i tu jest problem wyboru mieszkania bo wszystkie są ładne i każdy właściciel zachwala sobie ogrzewanie a ja nie chce potem płacić kosmicznych rachunków za ogrzewanie bardzo proszę o odpisanie kogoś kto się na tym zna pozdrawiam


Droga Mariolu najlepsze mieszkanie to to w środku budynku-nie parter i nie ostatnie piętro, jak masz z każdej strony sąsiada to cię dogrzewa przez co koszty ogrzewania są niższe no i mniejsze prawdopodobieństwo wilgoci. Ja bym ci polecała ogrzewanie miejskie ponieważ tam najłatwiej sprawdzić koszt tegoż ogrzewania-idziesz do spółdzielni i oni wszystko ci powiedzą.
Ja za 60m mieszkanie spółdzielcze płaciłam ok. 2tyś- za cały sezon. Gazowe też nie jest złe ale wiąże się z serwisowaniem pieca i co jakiś czas zakupem nowego - co w rezultacie da podobny koszy ogrzewania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2013r. o 14:16
~ napisał(a): do Marty

ECieszę się, że ktoś odpisał
co do mojej sytuacji to wygląda to tak
jest to budynek poniemiecki podpiwniczony niestety na piaskowcu {...}

Przerabiałam temat z zapuszczaniem preparatów typu izomur, w moim przypadku był to penetron. Budynek jest z piaskowca. Niestety były to pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ stara zaprawa w piaskowcu po latach się wypłukuje i pomiędzy piaskowcami robią się po prostu dziury. Metoda jest skuteczna raczej przy budynkach z cegły, gdzie szczeliny są mniejsze. Wtedy o tym nie wiedziałam. Dopiero po okopaniu budynku okazało się, że w dziury w ścianie rękę można włożyć.
Po prostu woda wnikała w mur i piaskowiec ciągnął ją do góry.
W moim wypadku można było budynek okopać- bo cały należy do mnie- uzupełnić szczeliny w ścianach poniżej gruntu, wylać opaskę, założyć folię, styropian i rury drenażowe. Dopiero po tym zabiegu piwnice wysuszyły się i zniknęła wilgoć na parterze. Koszt był niestety koszmarny. W przypadku wspólnoty, to faktycznie nie wiem co robić. Zwłaszcza, jeżeli wszystko wokół budynku jest zabetonowane.
Są jeszcze takie urządzenia do ściągania wilgoci z pomieszczeń. Sama ich nie stosowałam, ale ponoć działają doraźnie.

Jedyny prawidłowy sposób wykonania izolacji w instejącym budynku http://www.prinz-polska.com.pl/pl/osuszanie-murow
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2013r. o 18:59
co z tego jak nikt w Bolesławcu i najbliższych okolicach tego nie wykonuje więc po co o tym pisać - nawet odnośnik jest do firmy z Poznania

Zmoderowano 25.10.2013 godz.19:29 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2013r. o 19:09
w Żaganiu jest firma która to robi,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał niezalogowany
26 października 2013r. o 14:29
~ napisał(a): w Żaganiu jest firma która to robi,

a jakiś namiar na nich??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 października 2013r. o 23:37
~ napisał(a):
co z tego jak nikt w Bolesławcu i najbliższych okolicach tego nie wykonuje więc po co o tym pisać - nawet odnośnik jest do firmy z Poznania Zmoderowano 25.10.2013 godz.19:29 - powód: zbędne cytowanie (moderator)


Z Poznania jest raptem 3 godziny samochodem, w czym problem? Jak masz kasę to przyjedzie do ciebie ekipa nawet z Hongkongu. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał niezalogowany
27 października 2013r. o 9:05
~ napisał(a):
~ napisał(a):
co z tego jak nikt w Bolesławcu i najbliższych okolicach tego nie wykonuje więc po co o tym pisać - nawet odnośnik jest do firmy z Poznania Zmoderowano 25.10.2013 godz.19:29 - powód: zbędne cytowanie (moderator)


Z Poznania jest raptem 3 godziny samochodem, w czym problem? Jak masz kasę to przyjedzie do ciebie ekipa nawet z Hongkongu. :D

jasne każdy chce tylko wydawać multum kasy
to nie jest robota na jeden dzień
i chyba nawet logika nakazuje sądzić że firma z Bc zażąda mniej kasy niż ta której pracownicy muszą dojeżdżać lub nocować tutaj co??
szukam konkretów z okolic lub własnych rozwiązań
nie chcę słuchać rad du...ków którzy piszą tylko co im ślina przyniesie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał niezalogowany
27 października 2013r. o 17:55
podrzucam temat
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.