Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wilgoć (grzyb) w domu

2860
#iwoneczka322 nieaktywny
23 października 2013r. o 20:48
urządzenie wątpliwe???najpierw sprawdz w praktyce....osuszacz osusza ściany...ja sprawdziłam -polecam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał niezalogowany
24 października 2013r. o 20:13
iwoneczka322 napisał(a): urządzenie wątpliwe???najpierw sprawdz w praktyce....osuszacz osusza ściany...ja sprawdziłam -polecam.

jasne ale nie do końca w końcu musisz uzywac go cały czas co to za rozwiązanie to likwiduje tylko skutki wilgoci ale nie jej przyczyny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Michał niezalogowany
24 października 2013r. o 20:14
iwoneczka322 napisał(a): urządzenie wątpliwe???najpierw sprawdz w praktyce....osuszacz osusza ściany...ja sprawdziłam -polecam.

jasne ale nie do końca w końcu musisz uzywac go cały czas co to za rozwiązanie to likwiduje tylko skutki wilgoci ale nie jej przyczyny
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2860
#iwoneczka322 nieaktywny
24 października 2013r. o 21:09
tak czy inaczej ja jestem zadowolona:)byc może Twoja ;) wilgoć jest większa jak moja:)powodzenia w walce z GRZYBEM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 października 2013r. o 21:31
bardzo dobrze to działa ale jak przedmówca powiedział trzeba by było uzywac codziennie co mija sie z celem kochani :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2860
#iwoneczka322 nieaktywny
24 października 2013r. o 21:53
nie przeszkadza mi że działa codziennie..pracuje cichutko,190 Watt to też nie rujnuje jakoś:)dodatkowo wydmuchiwane powietrze dogrzewa :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 października 2013r. o 11:36
do Marty

ECieszę się, że ktoś odpisał
co do mojej sytuacji to wygląda to tak
jest to budynek poniemiecki podpiwniczony niestety na piaskowcu {...}

Przerabiałam temat z zapuszczaniem preparatów typu izomur, w moim przypadku był to penetron. Budynek jest z piaskowca. Niestety były to pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ stara zaprawa w piaskowcu po latach się wypłukuje i pomiędzy piaskowcami robią się po prostu dziury. Metoda jest skuteczna raczej przy budynkach z cegły, gdzie szczeliny są mniejsze. Wtedy o tym nie wiedziałam. Dopiero po okopaniu budynku okazało się, że w dziury w ścianie rękę można włożyć.
Po prostu woda wnikała w mur i piaskowiec ciągnął ją do góry.
W moim wypadku można było budynek okopać- bo cały należy do mnie- uzupełnić szczeliny w ścianach poniżej gruntu, wylać opaskę, założyć folię, styropian i rury drenażowe. Dopiero po tym zabiegu piwnice wysuszyły się i zniknęła wilgoć na parterze. Koszt był niestety koszmarny. W przypadku wspólnoty, to faktycznie nie wiem co robić. Zwłaszcza, jeżeli wszystko wokół budynku jest zabetonowane.
Są jeszcze takie urządzenia do ściągania wilgoci z pomieszczeń. Sama ich nie stosowałam, ale ponoć działają doraźnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mariola........ niezalogowany
25 października 2013r. o 13:37
witam mam takie pytanie trochę odbiegające od tematu a mianowicie jestem w trakcie szukania mieszkania jest kilka fajnych ofert ale nie wiem jakie ogrzewanie wybrać czy gazowe elektryczne czy miejskie i tu jest problem wyboru mieszkania bo wszystkie są ładne i każdy właściciel zachwala sobie ogrzewanie a ja nie chce potem płacić kosmicznych rachunków za ogrzewanie bardzo proszę o odpisanie kogoś kto się na tym zna pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.