Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

wyjazd z niemowlakiem

~g niezalogowany
18 listopada 2013r. o 10:58
Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~spedd niezalogowany
18 listopada 2013r. o 11:25
~g napisał(a): Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.
W pierwszej kolejności to zrób dziecku dowód osobisty to podstawa żeby się poruszać po unii.a z niemowlakiem nikt cię nie wpuści na pokład samolotu.tylko samochód ci pozostaje.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2013r. o 11:46
~g napisał(a): Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.



jeżeli chodzi o ubezpieczenie - musicie wziąć ze sobą Europejskie karty Ubezpieczenia zdrowotnego wydawane przez NFZ bezpłatnie i od ręki (pod warunkiem że w Polsce jesteście ubezpieczeni :) )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2013r. o 13:07
~ napisał(a):
~g napisał(a): Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.



jeżeli chodzi o ubezpieczenie - musicie wziąć ze sobą Europejskie karty Ubezpieczenia zdrowotnego wydawane przez NFZ bezpłatnie i od ręki (pod warunkiem że w Polsce jesteście ubezpieczeni :) )

gdzie takie ubezpieczenia sa wydawane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2013r. o 13:08
~ napisał(a):
~g napisał(a): Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.



jeżeli chodzi o ubezpieczenie - musicie wziąć ze sobą Europejskie karty Ubezpieczenia zdrowotnego wydawane przez NFZ bezpłatnie i od ręki (pod warunkiem że w Polsce jesteście ubezpieczeni :) )

gdzie takie ubezpieczenia sa wydawane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2013r. o 14:02
~spedd napisał(a): (...)a z niemowlakiem nikt cię nie wpuści na pokład samolotu.tylko samochód ci pozostaje.


ja w maju leciałam właśnie do Hiszpanii i leciała z nami dziewczyna z niemowlakiem. maksymalnie miesiąc miał ten maluszek.
więc to chyba zależy od linii
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1906
#MJ nieaktywny
18 listopada 2013r. o 14:30
Hej,
Z niemowlakiem bez problemu możecie lecieć samoletem (oczywiscie dziecko musi mieć dowód osobisty bądź paszpor). Dziecku nie przysługuje bagaz tylko wózek, z którym możecie poruszać się po lotnisku do samego wejścia na pokład. Zabierany jest przed wejściem i oddawany od razu po wylądowaniu, więc po wyjściu już powinnien na was czekać. Teoretycznie Pasażerowie z małymi dziećmi mają pierszeństwo przy wsiadaniu do samalotu, praktycznie dużo zależy od samej obsługi i podróżujących.

Dzieci do dwóch lat nie mają miejsca siedzącego i podróżują na kolanach u rodziców( przy lądowaniu i starcie macie spacjalny pas bezpieczeństwa).
Przewijak znajduje sie w toalecie (jest rozkładany). Jest tam ciasno, ale można sobie poradzić.

Odnośnie jedzenia i picia zabieranego na pokład, musicie poczytac na stronie przewoźnika (dla dzieci mozna zabierac ,mleko i drobne przekąski).

Zabawianie dziecka w samolocie proste nie jest- osobiście polecam jakieś bajki na tablecie czy smarfonie, książeczki i NOWE zabawki, których dziecko jeszcze nie widziało, żeby dłużej się pobawiło.

Odnośnie ubezpieczenia: załawiałam dodatkowe w biurze podróży, w którym wykupiliśmy wczasy i kartę EKUZ, informacje o tej karcie w linku poniżej:

http://pup.lubin.sisco.info/?id=991

Na dodatkowym ubezpieczeniu lepiej nie oszczedzac bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. My musieliśmy skorzystać z pomocy lekarza, ale koszty lecznia są zwracane po powrocie do kraju, zmniekszone o wkład własny.

To chyba tyle z najważniejszych informacji. Pozdrawiam i życze udanych wakacji.


Dopisane 18.11.2013r. o godz. 14:30:

Pytasz jeszcze na co uważać, na słońce i klimatyzację w pokoju.
Lepiej nie przesadzać z niską temperaturą w pokoju bo łatwo się przeziębić, a u dzieciaczków to nic trudnego. Przy 30 stopniach w cieniu, nie schodziliśmy w pokoju z temp. mniejszej nic 24- 25 stopni.

Oczywiście kremy z największymi filtrami, czapeczki i bawełniane koszulki nawet w kąpieli to moim zdaniem podstawa na wakacjach z takim maluchem.Polecam dostosowanie się do lokalnych warunków i robienie sobie siesty w godzinach południowych jak mieszkańcy :)
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 listopada 2013r. o 14:41
~ napisał(a):
~ napisał(a):
~g napisał(a): Witam, planuje wyjazd z rocznym dzieckiem do Hiszpanii na urlop i nie wiem jak mam się do niego przygotować chodzi mi o m.in jakie ubezpieczenie i gdzie wykupić, na co uważać, czy przed wyjazdem dziecko powinien obejrzeć nasz lekarz rodzinny? jak sprawić, żeby dziecko usiedziało w samolocie 3 godz. czy jest w ogóle jakieś miejsce do przewijania?Bardzo proszę o rady.



jeżeli chodzi o ubezpieczenie - musicie wziąć ze sobą Europejskie karty Ubezpieczenia zdrowotnego wydawane przez NFZ bezpłatnie i od ręki (pod warunkiem że w Polsce jesteście ubezpieczeni :) )

gdzie takie ubezpieczenia sa wydawane


Karty EKUZ http://www.nfz-wroclaw.pl/default.aspx?obj=22796;30020&par=22797&des=1;2
a w Bolesławcu to był założony temat gdzie i w jakich godzinach to można wyrobić. Można załatwić to wysyłając druk zgłoszeniowy do nfz wrocław. Dziecko musi być zgłoszone przez ubezpieczonego rodzica do zus inaczej nfz nie wyda karty. Lekarz zawsze może zbadać dziecko. Miejsce do przewijania jest w samolocie - w toalecie. Najlepiej do odprawy podejść bez kolejki (masz takie prawo jako podróżująca z małym dzieckiem) wówczas masz większe szanse na miejsce w pierwszym rzędzie gdzie jest dużo miejsca. Małe dzieci do ukończenia 2 lat podróżują na kolanach rodziców więc więcej miejsca się przyda. Weź coś do picia dla dziecka, smoczek jeżeli używa no i najpotrzebniejsze rzeczy, zabawki (z umiarem), kocyk itp. Co zrobić żeby dziecko usiedziało 3 godziny...hmmm znasz swoje dziecko i wiesz co może go zabawić. Postaraj się przetrzymać dziecko ze spaniem przed lotem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza