Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ogrzewanie kominkiem

~ niezalogowany
8 grudnia 2013r. o 17:55
Zgodę musisz mieć i wkład również bo kominiarze się czepiają jak nie masz wkładu. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~OFUOO niezalogowany
8 grudnia 2013r. o 20:37
Ja mam tzw kominek z płaszczem wodnym mam 85m są grzejniki i bojler z wężownicą jest super
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 12:08
~ napisał(a): Zgodę musisz mieć i wkład również bo kominiarze się czepiają jak nie masz wkładu. ;(


A pewnie że będą się czepiać jak ktoś próbuje zrobić kominek przy zbyt małym przekroju komina. Kominek ma większe wymagania niż piec. Dlatego właśnie wprowadzono piece z szybką by nawet ten co ma kiepski komin mógł się cieszyć "kominkiem" w domu ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~` niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 13:05
mocno się kurzy i brudzą sciany mając kominek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 14:23
Jak dobrze zrobiony to nic ci się nie okopci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10895
#bitek.pl nieaktywny
9 grudnia 2013r. o 15:17
felekglina napisał(a): nie chcę mieć kotłowni w pokoju


Z całym szacunkiem ale takie bzdury może wygadywać/wypisywać ktoś kto kominka nigdy nie miał... Piątą zimę ogrzewam dom (ok. 200m2) dużym kominkiem z płaszczem wodnym i żadnej kotłowni w swoim salonie nie zauważyłem za to przyjemne, intensywne ciepło owszem... Jest jeszcze ogrzewanie gazowe ale wolę kominek i to wcale nie ze względów ekonomicznych. Kiedy na dworze trzaska mróz a ponure, ciężkie chmury zakrywają słońce nie ma nic lepszego niż usiąść z kubkiem ciepłej herbaty w intensywnym cieple i popatrzeć na wesoło trzaskający, baraszkujący w kominku ogień - spróbuj!

Pozdrawiam


Dopisane 09.12.2013r. o godz. 15:17:

~ napisał(a): Jak dobrze zrobiony to nic ci się nie okopci.


Dokładnie!

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pietrek1 niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 15:49
Bitek, a co innego możesz powiedzieć?? Mam kominek w chałupie, w salonie oczywiście. Pewnie, kotłowni może nie ma, ale wqrwia mnie strasznie wybieranie popiołu. jak podkładasz, mimo, ze szybry pootwierane, zawsze trochę dymu wali na chałupę. Dlatego kominek odpalam od wielkiego święta. A dla atmosfery?? Już dawno nam się znudziło.
Sąsiad grzeje tylko kominkiem. Nie może doczekać się, kiedy rurę gazową położą u nas w ulicy :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 16:07
No i sam sobie odpowiedziałeś.
Otwierasz szybę i dym wali na chałupę.
Ewidentnie masz coś naknocone. Ja nie mam żadnej szyby i nic mi się nie kopci. A co do wybierania popiołu to wystarczy to robić jak komin jest nagrzany i zassie wszystkie paprochy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza