Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ogrzewanie kominkiem

10895
#bitek.pl nieaktywny
9 grudnia 2013r. o 16:09
Trzeba opracować technikę dokładania, nigdy przy zimnym kominie, poza tym bezpośrednio nad kominkiem, w obudowie zrobiłem kratkę wentylacyjną która wręcz połyka to co się przypadkiem przy dokładaniu czasem (naprawdę rzadko) wydostanie. Sufit jest bielusieńki. Popiół wybieram raz na 3 dni, trochę szufelką, trochę specjalnym odkurzaczem do kominka...

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Agnes niezalogowany
10 grudnia 2013r. o 8:56
mam zamiar wstawić w przyszłym roku w salonie kominek, ale znajomi, którzy nawet nie maja kominka uważają ze to zły pomysł... według nich strasznie syfi się w mieszkaniu i sciany co roku trzeba malować... dziwne bo niby skad mogą wiedzieć skoro sami nie maja...;/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Monter kominków niezalogowany
10 grudnia 2013r. o 10:33
~pietrek1 napisał(a): Bitek, a co innego możesz powiedzieć?? Mam kominek w chałupie, w salonie oczywiście. Pewnie, kotłowni może nie ma, ale wqrwia mnie strasznie wybieranie popiołu. jak podkładasz, mimo, ze szybry pootwierane, zawsze trochę dymu wali na chałupę. Dlatego kominek odpalam od wielkiego święta. A dla atmosfery?? Już dawno nam się znudziło.
Sąsiad grzeje tylko kominkiem. Nie może doczekać się, kiedy rurę gazową położą u nas w ulicy :)


Jak podczas podkładania troche dymu wali ci na chałupę to masz złą wentylacje, wystarczy uchylic okno na chwile w mąmęcie podkładania i problem z głowy. A jeżeli tak bardzo przeszkadza ci wybieranie popiołu to kup sobie odkurzacz do kominków...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10895
#bitek.pl nieaktywny
10 grudnia 2013r. o 11:11
Mój kominek ciągnie powietrze z dworu za pomocą specjalnej rury w podłodze i na prawdę nie ma problemu z dymieniem, poza tym, jak już pisałem, bezpośrednio nad drzwiami kominka, pod sufitem jest kratka wentylacyjna.

Tak jak Agnes napisałaś, największymi przeciwnikami różnych rzeczy są przeważnie ci którzy nigdy z nimi nie mieli do czynienia... Nie wiem, może zawiść, zazdrość... Trudno powiedzieć.

Syfu nie znoszę i gdyby kominek takowy powodował już dawno stanąłby w jego miejscu jakiś kwietnik czy coś innego... Światło ognia i jego ciepło uwielbiam, zwłaszcza w pochmurne zimowe dni...

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~agnes niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 8:55
dzięki za info:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~pietrek1 niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 11:08
~ napisał(a): No i sam sobie odpowiedziałeś.
Otwierasz szybę i dym wali na chałupę.
Ewidentnie masz coś naknocone. Ja nie mam żadnej szyby i nic mi się nie kopci. A co do wybierania popiołu to wystarczy to robić jak komin jest nagrzany i zassie wszystkie paprochy.


SZYBRY!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
569
#Demonides nieaktywny
11 grudnia 2013r. o 21:07
Nie będę zbyt dużo pisał. Wstawię rysunek i krótki komentarz.
86m2 mieszkanie, które kupiłem w 2004r. ogrzewałem gazem.
Zimą w dzień miałem temp. 19-20, a w nocy 18.

We wrześniu 2010r. zamontowałem kozę, w której palę tylko drzewem.
Kominek był za ciężki, ze względu na drewniane stropy.
Od tego czasu w domu mam około 25 stopni (±1).

Na wakacjach w 2011 ociepliłem podłogę strychu (strop mojego mieszkania) wyrzucając szlakę i wstawiając wełnę mineralną.
Na wakacjach 2012r. ociepliłem elewację (10cm styropianu).

Oba ocieplenia miały bezpośredni wpływ, na mniejsze zużycie gazu.
W trakcie sezonu grzewczego zużywam około 6m drzewa.
Czy się opłaca? Łatwo policzyć.
Pomijam to, iż uwielbiam patrzeć na pełzający po polanach płomień w mojej kozie.

Zużycie gazu w sezonie:
X 2004 - III 2005 - 1375m.
X 2005 - III 2006 - 1244m.
X 2006 - III 2007 - 896m.
X 2007 - III 2008 - 1265m.
X 2008 - III 2009 - 1031m.
X 2009 - III 2010 - 1161m.
X 2010 - III 2011 - 712m (montaż kozy)
X 2011 - III 2012 - 347m. (ocieplenie stropu przed sezonem)
X 2012 - III 2013 - 156m. (ocieplenie elewacji przed sezonem)[img=1386792397_eu96hp9.jpg]

<b style="color: #003DDF;">http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:<U>Demonides</U></b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2407
#Cecil nieaktywny
10 lutego 2014r. o 8:03
Ja trochę z innej beczki..

Podajcie proszę namiary na fachowca od kominków bo jestem zainteresowana montażem u siebie w domu

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza