Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Ochrzczenie dziecka, gdy rodzice nie mają ślubu.

10897
#Anonim10897 nieaktywny
8 grudnia 2013r. o 19:44
Odpowiem krótko na pytanie zawarte w tytule : kościół katolicki ochrzci dziecko nawet wtedy , gdy rodzice nie mają ślubu.
I nie musi to być kościół na prowincji , może to być nawet katedra. Nie potrzebne są żadne inne opłaty oprócz tych zwyczajowo przyjętych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
8 grudnia 2013r. o 21:12
virgo napisał(a): Odpowiem krótko na pytanie zawarte w tytule

W tytule nie ma pytania.
falco napisał(a): a gdzie miał napisać?
w motoryzacji? :|

Miałoby to taki sam sens, jak tutaj.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
8 grudnia 2013r. o 21:47
TOjsienka napisał(a):
Skoro gdy dorośnie i tak wybierze własną drogę to po jakiego narzucać wolę dorosłych i je chrzcić?


Ich dziecko, moga robic co chcą.

Uprzedzając wypowiedzi forumowych idiotów, nie oznacza to jednocześnie, że mogą go katować i gwałcić.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 grudnia 2013r. o 22:19
kc napisał(a):
misiek1032 napisał(a): zawsze sie znajdzie jakis balwan co walnie glupi komentarz!! jezeli rodzice chca ochrzcic dziecko to chyba swiadczy o tym ze sa katolikami a ze nie maja slubu to ich sprawa i ci co powyzej udzielali rad maja racje,a wstyd to krasc i z du...spasc!!!


Misiek, jak już cytujesz, to rób to dobrze, bo później jeszcze ktoś pomyśli, że ja takie głupoty piszę : ).

Masz prawo myśleć w ten sposób, bo nie jesteś katolikiem. Śpij spokojnie i nie denerwuj się tak : ).

dla twojej wiedzy jestem katoliczka i prosze mi bzdur nie pisac skoro nie wiesz,zreszta nic ci do tego czy jestem czy nie jestem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11222
#Amnesty nieaktywny
8 grudnia 2013r. o 22:30
Nie rozumiem po co te wywody i apele do sumienia. Kto jest prawdziwym katolikiem a kto nim nie jest.

Post dotyczy prostego pytania - Kto bez większego problemu ochrzci nieślubne dzieko ?
Ktos zadał pytanie i prawdopodobnie oczekuje nieskomplikowanej odpowiedzi a nie ataków obrońców moralności i głosicieli wiary katolickiej....
Dajcie żyć ludziom tak jak chcą...... ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 grudnia 2013r. o 22:39
Amnesty napisał(a): Nie rozumiem po co te wywody i apele do sumienia. Kto jest prawdziwym katolikiem a kto nim nie jest.

Post dotyczy prostego pytania - Kto bez większego problemu ochrzci nieślubne dzieko ?
Ktos zadał pytanie i prawdopodobnie oczekuje nieskomplikowanej odpowiedzi a nie ataków obrońców moralności i głosicieli wiary katolickiej....
Dajcie żyć ludziom tak jak chcą...... ;)

toz to napisalam ze to ich sprawa czy maja slub czy nie i oni o tym decyduja a jakis dup... odrazu mnie zaatakowal ze nie jestem katoliczka i stad ta odpowiedz:-)pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 1:21
Bez najmniejszych problemów taki chrzest dziecko otrzyma. W Bolesławcu czy gdziekolwiek indziej.
Pytanie po co chrzcić dziecko jeśli się nie wierzy w Apostolski Kościół? Jeśli pod publiczkę, to jest to godne pożałowania. Ja ochrzciłem dziecko, ale dlatego, bo wierzę w Boga, przestrzegam jego nakazów i współtworzę Kościół, którego założycielem jest Jezus Chrystus.
Jednak jeślibym w to nie wierzył i gardził wiarą to nie wiedziałbym najmniejszego powodu chrzcić dziecko. To tak dziwne jak to, że ktoś ma w nosie Kościół i wiarę, a obchodzi Wigilię czy Wielkanoc. Toż to przejaw hipokryzji. A potem jeszcze taki dwulicowiec śmie obrażać praktykujących katolików. Dziwny jest ten świat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 grudnia 2013r. o 8:02
~@ napisał(a):
~Franciszek napisał(a): Czyżby w Bolesławcu było jeszcze średniowiecze i były problemy z ochrzszczeniem nieślubnego dziecka? Co takie dziecko jest winne.A może tak w Żeliszowie ? :) :)


Ale po co ? :) Jeśli rodzice nie żyją po katolicku , nie mają ślubu, bo w wielu przypadkach tego nie chcą , to niby w jaki sposób chcą po katolicku wychować swoje dziecko ? Przecież to będzie tylko taki teatrzyk przed rodziną, w celu uzyskania chrzestnych , którzy będą wypełniać swoje obowiązki z okazji Mikołaja , urodzinek ... A później przy pierwszej komunii poprzedzonej narzekaniem, że trzeba do kościoła i tym samym uczenie dziecka kłamstwa od samego początku. I nie piszę konkretnie o tym przypadku, bo nie znamy przyczyny braku ślubu , ale bardzo wielu podobnych, gdzie wszystko mija się z prawdą, na rzecz dziwnej mody . Nie męczcie własnych dzieci i nie każcie im grać, uczcie prawdy, bo one są bacznymi obserwatorami i wszystko czego ich nauczycie, na starość otrzymacie . Albo wierzę, albo nie , to po środku jest fikcją .
Popieram w 100%
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza