Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ochrzczenie dziecka, gdy rodzice nie mają ślubu.

~ niezalogowany
27 maja 2014r. o 13:19
~~4444 napisał(a): do mamy nie pisz głupot .sa dwie mozliwosci1) chrzestna i chrzestny 2) chrzestny lub chrzetnaZmoderowano 27.05.2014 godz.12:16 - powód: caps lock (moderator)



Ona nie pisze "głupot" ,to raczej ty,dziewczyna pisze tak jak w praktyce to wygląda,czy często mozna spotkać się z sytuacją gdy jest tylko jedna osoba jako chrzestna [chrzestny], ? ?widzisz gdzieś takie chrzty? Bo ja nigdy dotąd.I to jest właśnie dlatego tak ,bo ludzie uważają ,że nie wypada i co inni powiedzą,albo dziecko będzie w przyszłości uważane za odmieńca itp,więc "musi być kobieta i mężczyzna " jako chrzestni.Tymczasem wcale nie musi,może być jedna osoba i może być ich wiele.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 maja 2014r. o 13:34
~ napisał(a): Ona nie pisze "głupot" ,to raczej ty,dziewczyna pisze tak jak w praktyce to wygląda,czy często mozna spotkać się z sytuacją gdy jest tylko jedna osoba jako chrzestna [chrzestny], ? ?widzisz gdzieś takie chrzty? Bo ja nigdy dotąd.I to jest właśnie dlatego tak ,bo ludzie uważają ,że nie wypada i co inni powiedzą,albo dziecko będzie w przyszłości uważane za odmieńca itp,więc "musi być kobieta i mężczyzna " jako chrzestni.Tymczasem wcale nie musi,może być jedna osoba i może być ich wiele.


Zgodnie z prawem kanonicznym, wystarczy jedna osoba, jako chrzestny(chrzestna).
Jednak praktykowane są dwie osoby, ze względu na to, że główną rolą rodziców chrzestnych jest pomaganie rodzicom w katolickim wychowaniu dziecka, o czym niestety ale wiele osób nie pamięta.
Dlatego też wybiera się dwoje osób - kobietę i mężczyznę - jako rodziców chrzestnych

W rytuale chrztu jest między innymi napisane :

„Czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu ich obowiązku?” odpowiadają wprost: „Jesteśmy gotowi”.

Zdarza się , choć rzadko, żę jest tylko jedna osoba chrzestna. To, że takiej sytuacji nie widziałaś, nie oznacza, żę tak nie jest.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12098
#kasiaczlk1 nieaktywny
27 maja 2014r. o 14:17
Ja będę chrzciła synka swojego niebawem, no i niestety będziemy tym przypadkiem,że będzie tylko jedna osoba rodzicem chrzestnym :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 maja 2014r. o 14:43
~ napisał(a):
~ napisał(a): Ona nie pisze "głupot" ,to raczej ty,dziewczyna pisze tak jak w praktyce to wygląda,czy często mozna spotkać się z sytuacją gdy jest tylko jedna osoba jako chrzestna [chrzestny], ? ?widzisz gdzieś takie chrzty? Bo ja nigdy dotąd.I to jest właśnie dlatego tak ,bo ludzie uważają ,że nie wypada i co inni powiedzą,albo dziecko będzie w przyszłości uważane za odmieńca itp,więc "musi być kobieta i mężczyzna " jako chrzestni.Tymczasem wcale nie musi,może być jedna osoba i może być ich wiele.


Zgodnie z prawem kanonicznym, wystarczy jedna osoba, jako chrzestny(chrzestna).
Jednak praktykowane są dwie osoby, ze względu na to, że główną rolą rodziców chrzestnych jest pomaganie rodzicom w katolickim wychowaniu dziecka, o czym niestety ale wiele osób nie pamięta.
Dlatego też wybiera się dwoje osób - kobietę i mężczyznę - jako rodziców chrzestnych

W rytuale chrztu jest między innymi napisane :

„Czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu ich obowiązku?” odpowiadają wprost: „Jesteśmy gotowi”.

Zdarza się , choć rzadko, żę jest tylko jedna osoba chrzestna. To, że takiej sytuacji nie widziałaś, nie oznacza, żę tak nie jest.





Błagam,czytaj ze zrozumieniem,ja napisałam pytanie czy często ktokolwiek widzi chrzty ,że pojedyncza osoba jest chrzestną[chrzestnym ] i ,że szczerze mówiąc takiego nie widziałam,nie oznacza to jednakże iż uważam ,jakoby to było coś niestosownego lub nierealnego,,to jest jak najbardziej ok i tylko chodziło mi o to ,że zwyczaj jest silny i ludzie skłaniają się mimo wszystko ku temu aby tych chrzestnych było dwoje co jest czasem wymuszone ,a to ,że ksiądz pyta "czy chcecie itd" -to jak ma pytać ,widząc grupę ludzi, w przypadku gdy jest jedna osoba [chrzestna],też zapyta tak samo ,ponieważ to pytanie kieruje do wszystkich zainteresowanych chrztem dziecka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3053
#iga1 nieaktywny
27 maja 2014r. o 14:43
http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k4t1r4.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 maja 2014r. o 14:45
kasiaczlk1 napisał(a): Ja będę chrzciła synka swojego niebawem, no i niestety będziemy tym przypadkiem,że będzie tylko jedna osoba rodzicem chrzestnym :)



Czemu "niestety",? Czy uważasz ,ze coś tracisz ,bardzo dobrze ,ze jedna.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
12098
#kasiaczlk1 nieaktywny
27 maja 2014r. o 14:56
~ napisał(a):
kasiaczlk1 napisał(a): Ja będę chrzciła synka swojego niebawem, no i niestety będziemy tym przypadkiem,że będzie tylko jedna osoba rodzicem chrzestnym :)



Czemu "niestety",? Czy uważasz ,ze coś tracisz ,bardzo dobrze ,ze jedna.


A jakoś tak mi się napisało to "niestety" :) ogólnie to dla mnie większej róznicy to nie ma to czy jest dwoje :) :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
116
#moderator nieaktywny
7 sierpnia 2014r. o 20:56
~ napisał(a): Proszę o podpowiedź,gdzie ochrzczę dziecko w sytuacji kiedy rodzice nie są małżeństwem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.