Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Potrącenie na Kubika
~Bob niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 9:03
jadąc między 30 a 40 w mieście przy takiej pogodzie o zmroku jesteśmy w stanie zareagować dość szybko, trzeba brać pod uwagę na możliwość poślizgu, jeszcze leżą liście na jezdniach.
:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bombonierka niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 12:41
~Kierowca który uważa również na pieszych napisał(a):
~Bombonierka napisał(a): ja jechałam tamtędy ok 17:30 i tez nic nie widziałam, ale popwracającdo tematu jak jest taka pogoda to ciężko coś tam zobaczyć, co gorsza kogos jak przechodzi jeszcze jak popadnie zamiast na pasach...

A ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Pieszy szedł po pasach i to w dodatku przeszedł już połowę jezdni. Jak ktoś ma problemy ze wzrokiem to za kółko nie siada, poza tym pierwsza zasada wpajana kursantom zachowaj prędkość odpowiednie do panujących warunków. Juz niedługo napiszecie że pieszy to nie będzie miał w ogóle prawa wstępu na przejście bo kierofffcy wyruszyli na drogi. T


ale ja nie powiedziałam że TEN PAN nie przechodził na pasach tyle że wogóle ludzie łażą tam jak popadnie, wiec to raczej Ty powinienies Drogi Kierowco czytac ze zrozumieniem.
pzdr
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~baba niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 13:18
~ napisał(a): ''' Kierowcy, szczególnie kobiety nie chcą się zatrzymywać'', :D Dobre ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do kierowcy który uważa na pieszych niezalogowany
11 grudnia 2013r. o 13:18
Nie znasz dnia ani godziny jak ci taki pieszy wyjdzie na drogę .
Kampania reklamowa tylko ich utwierdza w przekonaniu że zawsze mają pierwszeństwo .
Ostatnio prawie rozjechałem takę pieszą . Przejeżdżając przez chrobrego , przy dworcu wyskoczyła babka na pasy nie rozglądając się na boki (opatulona zakapturzona ) . W tym miejscu jest żywopłot i jadąc od strony polfy nigdy nie wiesz kto ci wyskoczy przed auto . Ciemno , padał deszcz . Zastanawiam się czy tacy ludzie myślą . Nieważne zdrowie czy życie ale "moja była racja" bo byłam na pasach . Każdy kierowca zbliżając się do pasów zachowuje szczególną ostrożność . Niestety co drugi pieszy ma to głęboko w niedomówieniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
11 grudnia 2013r. o 13:28
Czy przeczytałeś komentowany tekst? Pieszy wyszedł z lewej strony, kierowca miała czas żeby go zobaczyć.

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11552
#RattusNrv nieaktywny
11 grudnia 2013r. o 13:33
~Do kierowcy który uważa na pieszych napisał(a): Nie znasz dnia ani godziny jak ci taki pieszy wyjdzie na drogę .


Święta prawda! Wjeżdżając na obwodnicę od strony Modłowej gościu mi z samego rana jak jeszcze ciemno było wszedł przed samą maskę, cały na czarno ubrany, czarny kaptur, jak takiego zobaczyć?? Na pasach był, owszem, ale zachowaj człowieku ostrożność jak są złe warunki i jesteś niewidoczny! A prędkość mała, bo około 20 na liczniku, ale mało brakowało... Jeszcze się rzucał, że prawie go zabiłem...

Obok Warsztatów mechanicznych, też raz mi jakiś uczniak, dosłownie wbiegł przed maskę! Jasno było, na pewno widać mnie było, samochodów trochę na drodze... Ja go też widziałem - stał po prostu, ale nie sądziłem że będzie chciał wbiec na drogę... Raz mi pewna babcia wtargnęła, ot tak, nie na pasach, jak i powyższy przypadek. Spojrzenie jej... masakra... jakby mogła, to nie wiem co by zrobiła.

I tak, wkurzają mnie reklamy wszechobecne ostatnio typu "Kierowco zwolnij, 10 robi różnicę". Owszem, zgadzam się z tym a i sam staram się jeździć przepisowo, a już tym bardziej w mieście i dostosowuję prędkość do warunków, oświetlenia i pory dnia, ale niestety, takie reklamy społecznościowe przekazują pieszym, że im wolno wszystko, że mogą mózg wyłączyć, a tylko kierowca musi uważać.

To właśnie pieszy w bardzo wielu przypadkach jest winien niejednokrotnie tragedii. "A bo auto jeszcze było daleko". Ale to auto nie zatrzyma się w miejscu...

Mogliby do takich reklam dodawać: "Przechodniu włącz mózg".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
11 grudnia 2013r. o 14:37
RattusNrv napisał(a):

I tak, wkurzają mnie reklamy wszechobecne ostatnio typu "Kierowco zwolnij, 10 robi różnicę".

Mogliby do takich reklam dodawać: "Przechodniu włącz mózg".

Zgadza się.Niejednokrotnie zauważyłam,że dzieci chcące przejść przez jezdnię mają dużo więcej rozwagi niż niejeden dorosły bo o emerytach to już nawet nie wspomnę.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5239
#Nieska69 nieaktywny
11 grudnia 2013r. o 15:54
2 000 000 wyświetleń.. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.