Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Stare zdjęcia Bolesławca - ulice

2161
#fobiak nieaktywny
16 kwietnia 2015r. o 22:46
~ napisał(a): Fobiak ośmieszasz się takim pisaniem. Rozmydlasz temat. A każdy i tak wie dlaczego w Naszym mieście zniszczono po wojnie 60% zabudowy. I nie odbyło się to ani za sprawą nalotów, ani wjazdu radzieckich czołgów, które musiały (według legendy) odbić miasto z przeważających sił wroga. Nikt tu oporu Rosjanom nie stawiał. Miasto zostało zniszczone po wejściu Rosjan, celowo i systematycznie, głownie przez radzieckich żołdaków. A działa dokończyli Polacy, co mogliśmy już sami zaobserwować.


ty nie wiesz co ty skrobiesz na ty portalu. ty slyszal o defiladzie 1000 generalow?
wiesz ilu polakow przyszlo na ten wiec i defilade?
3
i to wszyscy z ppr.
byly dwa naloty w sobote, jeden byl przed poludniem, drugi po poludniu. budynki koszar byly trafione, domy na mari konopnickiej, na zwyciestwa domy na alei wojska polskiego, na narutowicza, ten na rogu okrzei, sklep i slup ogloszeniowy, jest fotka, leje po bombach kolo parku warynskiego samoloty lecialy z poludniowego wchodu na polnocny-zachod lub odwrotnie przez miasto bo na wroblewskiego sa jeszcze fundamety po zbombardowynym budynku nr. 6 (?), wystarczy pogrzebac z 10 cm. nie bede wymienial innych ulic bo mi sie nie chce.

jesli myslisz, ze rosjanie pozwoliliby na niszczenie miasta w ktorym zmarl michal kutuzow to mozesz sobie tak myslec, tylko jak sie ma do tego tych 1000 generalow?
wbij sobie w makowke, ze w miescie byly conajmniej 2 komendatury. do wyposazenia muzeum kutuzowa powolano specjalna grupe wojskowa.

nieukowi mozna wypisac jeszcze 2 strony ale po co? rownie dobrze mozna mowic do sciany.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
16 kwietnia 2015r. o 23:28
A rynek w Legnicy kto rozwalił? I to kilka miesięcy po "wyzwoleniu"?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 kwietnia 2015r. o 23:33
Kto?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
16 kwietnia 2015r. o 23:51
skorn napisał(a): A rynek w Legnicy kto rozwalił? I to kilka miesięcy po "wyzwoleniu"?


legnica to mnie tak interesuje jak i twoje majtki. moge z toba dyskutowac tylko o tym o czym cos niecos wiem a o legnicy nie wiem nic a moze nawet mniej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 kwietnia 2015r. o 0:21
Ja wiem, że prawda cie nie interesuje. Zwłaszcza w tych przypadkach, gdy musiałbyś powiedzić coś niepochlebnego o swołoczy ze wschodu.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 kwietnia 2015r. o 0:38
Może i był Bolesławiec zbombardowany w czasie wojny, tego nie wiem. Jeżeli nawet tak było to można było przecież wybudować nowe domy, które by wpasowały się w przedwojenną architekturę, tak jest w wielu starych miastach Europy, ale komuna miała swój gust :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
17 kwietnia 2015r. o 8:30
skorn napisał(a): Ja wiem, że prawda cie nie interesuje. Zwłaszcza w tych przypadkach, gdy musiałbyś powiedzić coś niepochlebnego o swołoczy ze wschodu.


a dlaczego mialbym mowic cos niepochybnego o swoloczy ze wschodu?
to, ze zyje to ich zasluga bo 1000-letniego reichu raczej bym nie przezyl. swolocz ze wschodu nic mi nie zrobila, jesli ciebie zgwalcili i zostawili na pastwe losu samego i golego to sie nie dziwie, masz prawo na nich psioczyc. przypomne tobie jeszcze, ze ze swolocza nie napadalismy na inne panstwa aby wspierac terroryzm na swiecie.
jestes cienki jak twoj bolek chyba ze stoczni.
obliczylem, ze gdyby nie ta twoja swolocz to w 1975 roku niemcy przepuscili by ostatniego polaka przez komin i gdyby doliczyc do tego wydajnosc przodkow twoich majdanowcow to juz w 1960 roku nie byloby sladu po polakach.
ty nie dopuszczasz mysli, ze polska moze byc niezalezna dlatego widzisz tylko swolocz i dobroczyncow europejskich a mi i ci i ci do szczescia nie sa potrzebni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do Fobiaka niezalogowany
17 kwietnia 2015r. o 9:02
Na Wróblewskiego w tej podkowie z poniemieckich budynków, które są naprzeciwko bramy do dawnego GS-u, koło obwodnicy, nie ma jednego budynku, tam w głębi podwórka. To są numery 6. Raczej będzie to ten zbombardowany budynek. Brakuje go w tej podkowie. W okolicach Jezierskiego, komisu samochodowego, była wielka dziura w ziemi z fundamentami piwnicznymi też. Nr 5 to pojedynczy, duży budynek koło Biedronki, koło szwalni. Sama szwalnia to pozostałość 3 baraku, w czasie wojny, były jeszcze 2 podobne baraki, tam gdzie Biedronka, trzymano tam więźniów przymusowych do pracy niewolniczej, po prostu filia obozu Gross-Rosen. Można nawet przyjąć, że na terenach dzisiejszych garaży koło Biedronki, byli po prostu chowani zmarli więźniowie w dawnych ogrodach. Istniejący transformator na skrzyżowaniu, był główną stacją zasilającą Bolesławiec Północny. Wzdłuż obwodnicy była linia kolejowa z Wodociągów, z jedną nitką do Gazowni, druga w kierunku Modłej i innymi kierunkami. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza