Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Skrzyżowania z problemami

11640
#amgen nieaktywny
18 stycznia 2014r. o 20:40
Problem tego skrzyżowania Gdańska/Kwiatowa (nie znam oznakowania wylotu ul.Warszawskiej do Gdańskiej) spowodowany jest w nieoznakowaniu pierwszeństwa przejazdu ul Gdańską względem ul Kwiatowej tzn braku znaku D1 na ul Gdańskiej, pomimo podporządkowania wyjazdu z ul Kwiatowej znakiem A7. Jest to fuszerka zarządcy drogi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
18 stycznia 2014r. o 20:53
amgen napisał(a): nie znam oznakowania wylotu ul.Warszawskiej do Gdańskiej


Nie ma tam żadnych znaków. Jest to skrzyżowanie dróg równorzędnych.
Dlatego też wcześniej opisałem w jakiej kolejności, według mnie, powinny jechać osoby, które będą przejeżdżać przez to skrzyżowanie.

amgen napisał(a): spowodowany jest w nieoznakowaniu pierwszeństwa przejazdu ul Gdańską względem ul Kwiatowej tzn braku znaku D1 na ul Gdańskiej, pomimo podporządkowania wyjazdu z ul Kwiatowej znakiem A7. Jest to fuszerka zarządcy drogi.


Dla osoby jadącej od strony ul. Śluzowej, nie ma to znaczenia, gdyż nawet, jakby to było skrzyżowanie dróg równorzędnych, to i tak ma pierwszeństwo, przed osobą jadącą od ul. Kwiatowej.
Natomiast dla osoby jadącej z drugiej strony, to jest rzeczywiście problem.

Bardzo prostym rozwiązaniem, jest postawienie na wylocie z ul. Warszawskiej, znaku A7, a na ul. Gdańskiej, z obu stron, znaku D1
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 stycznia 2014r. o 21:34
Bardzo dobrze, Thor.

Teraz wróćmy do ulic Tamka, Ogrodowa i Daszyńskiego.

Jakie znaki dajemy? :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3123
#Thor nieaktywny
18 stycznia 2014r. o 22:15
To skrzyżowanie jest problematyczne przede wszystkim z dwóch powodów. Pierwszym jest niejednoznacznie naniesienie znaków poziomych, o których pisałem na trzeciej stronie tego tematu.
Drugim natomiast, brak (od strony ul. Tamka) znaku T6, który był tam kiedyś umieszczony, pod znakiem D1
[img=1390078906_ecngcqj.jpg]


Tak mniej więcej ten znak wyglądał. Na tym znaku, droga główna jest łamana, a nie przedstawiona w postaci łuku drogi i z tego powodu dla mnie oznaczał drogę główną, z łamanym pierwszeństwem, co powodowało, że jadąc od ul. Tamka, w kierunku ul. B. Chrobrego, włączałem lewy kierunkowskaz. Jadąc prosto, nie włączałem kierunkowskazu. Jadąc w kierunku ul. Daszyńskiego, włączałem prawy kierunkowskaz.

Obecnie tego znaku tam nie ma i dlatego jest to, jak widać po burzliwej dyskusji, skrzyżowanie z problemami.
Mimo braku tego znaku, ja postępuję tak, jak wyżej opisałem.

Powód : moje zachowanie jest czytelne i jednoznaczne, dla osób jadących od strony ul. Ogrodowej, czy też od ul. Daszyńskiego. W ten sposób nie stwarzam problemów innym uczestnikom ruchu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4106
#igrek nieaktywny
18 stycznia 2014r. o 23:32
Zgadzam się w całości.

Zmoderowano 19.01.2014 godz.12:52 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Dociekliwy niezalogowany
21 stycznia 2014r. o 8:22
Czy starsi kierowcy, pracownicy dawnych zarządów drogowych, instruktorzy, mieszkańcy mogą powiedzieć jakie znaki pionowe, poziome były na ul. Tamka, Ogrodowej i Daszyńskiego? Najlepiej od świateł ku dworcowi PKP. Najlepiej w latach 80, 90. Proponuję przejrzeć stare zdjęcia Bolesławca z PRL, widać czasami na nich, ile i jakie znaki były montowane na drogach. Może jakieś mapy drogowe? Ma ktoś kodeks drogowy z lat 80? Pytam, bo czy nie przypadkiem tam był znak z pierwszeństwem po łuku, a nie łamanym. Wiem, że był mniejszy ruch, mniej samochodów, inne czasy, ale raczej nie było takich problemów z poruszaniem jak tutaj na tym skrzyżowaniu. :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 stycznia 2014r. o 8:23
~NarzeczonaŚmierci napisał(a): Na tym skrzyżowani nie było wypadku przez 25l więc w czym problem?zagraniczni towarzysze dojeżdzają tylko do ceramiki do chaty i do domu.A jak tobie to przeszkadza to omijaj to skrzyżowanie.




zanim napiszesz głupoty sprawdź !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~? niezalogowany
22 stycznia 2014r. o 14:58
Coś ktoś jeszcze napisze?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza