Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Skrzyżowania z problemami

~kierowca niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 9:05
~ napisał(a): Opisz teraz jazdę od strony Tamka.


Tak, jak już to wcześniej ktoś opisał:

Thor napisał(a):
[img=1390078906_ecngcqj.jpg]

Tak mniej więcej ten znak wyglądał. Na tym znaku, droga główna jest łamana, a nie przedstawiona w postaci łuku drogi i z tego powodu dla mnie oznaczał drogę główną, z łamanym pierwszeństwem, co powodowało, że jadąc od ul. Tamka, w kierunku ul. B. Chrobrego, włączałem lewy kierunkowskaz. Jadąc prosto, nie włączałem kierunkowskazu. Jadąc w kierunku ul. Daszyńskiego, włączałem prawy kierunkowskaz


~ napisał(a): Dodam tylko, że od strony świateł na Tamka też jest nakaz jazdy na wprost, inaczej, jechać tym pasem. :>


Gdzie ty tam widziałeś znak nakazujący jazdę na wprost, skoro jest tam wyłącznie znak oznaczający drogę główną. Po za tym, jak można jechać tylko na wprost, skoro jest tam skrzyżowanie, na którym możesz wjechać w każdą z dróg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 9:18
Jeżeli te skrzyżowanie podzielimy na osie, Kierowco, to według Twoich słów, od strony PKP wychodzi, Chrobrego-Tamka, a od świateł, już wychodzi Tamka-Ogrodowa. Ta sama oś niby. :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kierowca niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 9:35
Inaczej jest, jak jedziesz od strony Tamka, a inaczej od strony dworca PKP.
Od strony Tamka, masz kierunek na wprost, w kierunku Ogrodowej, a główną w lewo, w kierunku Chrobrego - jest to "łamane pierwszeństwo" .
Od strony dworca PKP, masz wyłącznie drogę główną "łamaną", a nie drogę z "łamanym pierwszeństwem", gdyż nie ma tam , tak jak z przeciwnego kierunku, oprócz drogi głównej - drogi na wprost.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 11:00
Rozumiem, od PKP czyli Chrobrego w kierunku Tamka, świateł, Ogrodowej na Pocztę, Daszyńskiego na Rynek jest droga typu Y, a od Tamka w kierunku PKP Chrobrego, Ogrodowej na Pocztę i Daszyńskiego w Rynek już tylko na wprost. Jesteś pewny, że Ogrodowa to przedłużenie Tamka? To nie jest droga Y? Od Chrobrego wisi ten sam znak skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem i od Tamka, też powinien, choć nie wisi. :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
27 stycznia 2014r. o 11:29
Thor napisał(a):

jadąc od ul. Tamka, w kierunku ul. B. Chrobrego, włączałem lewy kierunkowskaz. Jadąc prosto, nie włączałem kierunkowskazu. Jadąc w kierunku ul. Daszyńskiego, włączałem prawy kierunkowskaz.

Obecnie tego znaku tam nie ma i dlatego jest to, jak widać po burzliwej dyskusji, skrzyżowanie z problemami.
Mimo braku tego znaku, ja postępuję tak, jak wyżej opisałem.

Powód : moje zachowanie jest czytelne i jednoznaczne, dla osób jadących od strony ul. Ogrodowej, czy też od ul. Daszyńskiego. W ten sposób nie stwarzam problemów innym uczestnikom ruchu.

No właśnie.Nie wiem nad czym sie w dalszym ciągu spuszczacie.
Co wam kuźwa zależy włączyć ten kierunkowskaz w lewo,w Ogrodowa nie włączać a w Daszyńskiego prawy.Kierunkowskaz ma być czytelny dla innych użytkowników ruchu bo wy wiecie gdzie chcecie jechać.Akurat w tym przypadku nie zdezorientujesz kierowcy za tobą jadąc od Tamka gorzej z jadącymi od Daszyńskiego.
Wiele rzeczy w naszym państwie cechują się irracjonalnością tak więc czasami trzeba samemu pomyśleć a nie jak te cielaki tym bardziej że w większości kierowcy u siebie jeżdżą na pamięć więc nawet jak by tam znaki pozmieniali i wymazali znak poziomy to i tak jeździli by po staremu do pierwszej dzidy lub zatrzymania przez policję bo o oświeceniu na forum nie wspomnę.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 12:10
~lama nie pitol napisał(a):
~lama80 napisał(a):
ja też nie wlanczam kierunku skrecajac z tamka w ogrodowa ponieważ jade prosto jadac ulica tamka niema oznakowania i traktuje ulice tamka ogrodowa za glowna ulice i niech ktos mi udowodni że jestam ine oznakowanie ...
masz :] foto dzięki google mapy[img=1390771956_a0iekd0.jpg]




Obecnie tego znaku tam nie ma
a znak znajduje sie na latarni która jest za linia przerywana i informoje za ulica ogrodowa jes ulca glowna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
27 stycznia 2014r. o 12:19
Nie wysilaj się i tak nie dotrze po przecież ten znak poziomy co niektórym belą w oku leży i lepiej dezorientować niż pomyśleć.

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zdemotywowany niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 12:39
Czekajmy aż pan jacek placek powie, że ten znak to wina policjantów.
Kiedy następny artykuł Marcinie odnośnie tego znaku.
Już mam dla was tytuł

,,Patry policjantom na ręce odnośnie źle umiejscowionych znaków"

Jak nic na onecie min. 10 tys. wyświetleń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.