Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ksiądz po kolędzie
3148
#Skumbria nieaktywny
7 stycznia 2014r. o 23:38
~ napisał(a):
Ech, nie będę polemizować na temat doktryny katolickiej ,bo sam kościół od wieków nie umie ustalić porządku w tym temacie, stąd tyle rozłamów i wyznań , i zrozumień i nieporozumień .


KK nie „ potrafi” ?? "Problem" lezy raczej w niezmienności doktrynalnej KK stąd różnorakie schizmy czy rozłamy. Za to "protestantyzm" jest w stanie się co dekadę dostosować do obecnie panujących trendów. Stąd ok 3000 tys rożnych zborów, "kościołów" a to wszystko w myśl sola scriptura :D


ps. potraktuj proszę moją wypowiedz jako skrót myślowy ;)

www.szlachetnapaczka.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 5:31
~ napisał(a):
Rajski stan- a narodziny grzechu.

Stan rajski to stan JEDNOŚCI z Bogiem ( świat serca ), bez samoświadomości ,braku wyodrębnienia .

Poprzez działanie - sięgnięcie po wiedzę (symbol jabłko) człowiek dokonał podziału JEDNOŚCI na dobro i zło ( a to są kategorie świata umysłu , narodzin umysłu, nie świata serca ) i to go wyrzuciło ze świata serca - z raju . (...)

Szatan i zło gdzieś Ci wyparowali!
To co piszesz nie jest spójne.
Nie, jednak wolę chrześcijaństwo.
Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 16:18
~Iza napisał(a):
~ napisał(a):


Szatan i zło gdzieś Ci wyparowali!
To co piszesz nie jest spójne.
Nie, jednak wolę chrześcijaństwo.
Pozdrawiam :)


ZŁO zostało jasno umiejscowione w mojej wypowiedzi, nie( czytasz uważnie )

SZATAN to jak umysł nie chce się przyznać do swojego wyboru i zgania na kogoś mówiąc '' szatan mie pokusił'' - zmyślona zastępcza ''osoba''.
Fakt że często działamy z umysłu podświadomego i świadomie nie postrzegamy swojego sprawstwa. Szatan to dobra wymówka - nie musisz być ODPOWIEDZIALNA przed sobą za zło które uczynisz - tak jak Adam zwalił winę na Ewę , a ona na węża :)) pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
8 stycznia 2014r. o 18:13
Błędny wniosek, czytam dość uważnie :)
Działanie wg Ciebie jest wynikiem myśli - sięgnięcia po wiedzę. Stan pierwotny - bez samoświadomości. W takim razie wskaż przyczynę sięgnięcia po wiedzę bez samoświadomości. Dlatego napisałam to, co napisałam, że nie spójne i dlaczego.
Jesteśmy tu na Ziemi, by dokonywać świadomego wyboru między dobrem a złem, posłuszeństwem a nieposłuszeństwem, życiem wiecznym w jedności z Bogiem a wiecznym potępieniem - stanem trwałego rozdzielenia z Bogiem. Swoisty egzamin, druga szansa.

Zasadniczo odbiegamy od tematu forum - cierpliwość Moderatora może się wkrótce skończyć :D
Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~|za niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 5:35
Sorki za błędy, cóż, spieszyłam się, kolęda :)

A po co to doświadczenie , tak w kontekście eschatologicznym, w jakim celu?

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania ... woda - mogę się w niej wykąpać, mogę się w niej niechcący utopić. W tym drugim przypadku mój umysł i serce raczej nie ocenią skutków :D

A' propos żalu za grzechy... w moim poście to był żart, nie mam z tym większego problemu , sumienie działa i pozwala mi rozpoznawać co jest dobre, a co złe .

Miłego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 20:43
~Iza napisał(a): Błędny wniosek, czytam dość uważnie :)
Działanie wg Ciebie jest wynikiem myśli - sięgnięcia po wiedzę. Stan pierwotny - bez samoświadomości. W takim razie wskaż przyczynę sięgnięcia po wiedzę bez samoświadomości. Dlatego napisałam to, co napisałam, że nie spójne i dlaczego.
Jesteśmy tu na Ziemi, by dokonywać świadomego wyboru między dobrem a złem, posłuszeństwem a nieposłuszeństwem, życiem wiecznym w jedności z Bogiem a wiecznym potępieniem - stanem trwałego rozdzielenia z Bogiem. Swoisty egzamin, druga szansa.

Pozdrawiam :)


W Bibli człowiek sięgnął ( za namową węża ) po jabłko( wiedzę ) i to go poróżniło z Bogiem i jego światem.
Dotąd się zgadzam, ale że Bóg uznał to za akt braku posłuszeństwa to ( soory ) jakaś ściema.
Ten akt aktywował myślenie . Czy Biblijny Bóg żąda byśmy byli jak cała reszta stworzenia NIEŚWIADOMA ,choć stworzył nas na swoje podobieństwo (?) czyli obdarzył nas mocą aktu tworzenia , a to by zachodziło musisz mieć wiedzę , myśl , działanie. Poza tym by rozróżniać co jest co (ja - BÓG ) (zło - dobro) ( moralne - niemoralne) musisz posiadać o danej rzeczy wiedzę.
Ewa przed zjedzeniem jabłka , nie była świadoma , nie wiem czy wogóle rozumiała zakaz Boga , zrozumienie przyszło po fakcie .
Niektórzy widzą w tym akcie heroizm Ewy - odważyła się wiedzieć.
Przed tym nawet nie wiedziała kim jest .

''JA'' to pierwsza myśl ( super myśl) na kórej się koncentrujemy i wokół której zaczyna się wszystko w życiu człowieka kręcić i to jest samoświadomość .
i TO JEST POŁOWA NASZEJ ZIEMSKIEJ DROGI .
Potem musisz przekroczyć to ''ja- myślenie'' by pojednać się z Bogiem

Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 21:25
~ napisał(a): A po co to doświadczenie , tak w kontekście eschatologicznym, w jakim celu.


Nie znam celu Boga , a tak żartem: czy Bóg musi mieć jakiś cel ? On jest nieograniczony , może wszystko , tworzenie ( i burzenie) to jego atrybuty więc z nich korzysta i kocha to robić .
Cel to pojęce z kategori umysłu. Czy żeby kochać potrzebujesz po coś kochać czy robisz to bo możesz - spontanicznie.
Bóg stwarza różne formy i ożywia je swoim duchem- świadomością , potem gdy forma się rozpada części ducha wracają do Boga i tak w kółko , bo życie i duch są nieśmiertelne .

POZDRAWIAM :)



Zmoderowano 09.01.2014 godz.21:35 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 22:41
Problem w tym, że się nie zgadzamy :) . Proponuję sięgnąć do źródła i przeczytać Księgę Rodzaju, zwłaszcza 1, 27-28; 2, 15-17; 3, 1-24. Tam jest sekwencja zdarzeń.
Tak z grubsza:
1. stworzenie człowieka na obraz i podobieństwo Boga,
2. błogosławieństwo i władza nad ziemią,
3. umieszczenie w raju , zakaz sięgnięcia po poznanie dobra i zła oraz konsekwencje złamania zakazu,
4. kuszenie i podważenie konsekwencji złamania zakazu ,
5. nieposłuszeństwo człowieka,
6. sąd i kara - efekt złamania zakazu, ale z drugą szansą.

My nie zbieramy doświadczenia, my dokonujemy świadomego wyboru między dobrem a złem . To jest egzamin życia. I to na własne życzenie ;) .
Dobrej nocy :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.