Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Dymiąca parafia

~* niezalogowany
7 stycznia 2014r. o 15:46
emem napisał(a):
~* napisał(a):
Gdybyś sam musiał ogrzewać własne mieszkanie zapewne nie byłbyś taki mądry Marcinku .

No a kto niby placi za ogrzewanie mojego mieszkania??? duchy?

Gdy bylem w okolicy Swiat Bozego Narodzenia w Boleslawcu to smrod zwiazany z zadymieniem byl jak w Krakowie. Niestety.

Pozdr,
Marcin


Marcin a czy ja mówię o płaceniu ogrzewania ? Czy raczej o zmianie pieca we własnym zakresie w domu jednorodzinnym, a nie w bloku , a to chyba jest różnica . Wiesz jakie są koszty wymiany takiego pieca ? Uwierz, że lżej jest zapalić, bo właściwie jaka to niby dla ciebie różnica czym pali elektrociepłownia, chyba żadna . A jak już to rzędem nieznacznej sumy. Co do chorób, gdyby chciało się je wyeliminować najpierw trzeba by było się zająć całorocznym truciem, a nie sezonowym . Poza tym jak uważasz czym mają palić ludzie ? Może drzewem ? A jeśli tak, to napisz na ile go starczy i czy tak łatwo jest kupić drewno ;) I żeby nie było, że nie jestem za ekologią , chyba mam nawet większe w tym udziały niż Ty, ale trzeba se dobrze zastanowić nad tym, ile osób będzie stać na takie poczynania .
I co z naszym dobrem narodowym jakim jest węgiel ? Zamienimy go na gaz, do czasu dopóki nam go nie odetną :D ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
7 stycznia 2014r. o 16:03
~* napisał(a): Marcin a czy ja mówię o płaceniu ogrzewania ? Czy raczej o zmianie pieca we własnym zakresie w domu jednorodzinnym, a nie w bloku , a to chyba jest różnica .
Wiesz jakie są koszty wymiany takiego pieca ? Uwierz, że lżej jest zapalić, bo właściwie jaka to niby dla ciebie różnica czym pali elektrociepłownia, chyba żadna . A jak już to rzędem nieznacznej sumy. Co do chorób, gdyby chciało się je wyeliminować najpierw trzeba by było się zająć całorocznym truciem, a nie sezonowym .


Dopoki nie zmienimy wlasnie takiego sposobu myslenia, to bedziemy sie truc wzajemnie.
Jezeli wymiana pieca (dofinansowywana lub finansowana przez gmine) spowoduje, ze choc jedna osoba nie zachoruje na raka i z tego powodu nie umrze, to jest to juz oplacalne. Nawet jesli poczatkowo bedzie sie wydawalo, ze to jest operacja na 20 tysiecy zlotych.

~* napisał(a):
Poza tym jak uważasz czym mają palić ludzie ? Może drzewem ? A jeśli tak, to napisz na ile go starczy i czy tak łatwo jest kupić drewno ;) I żeby nie było, że nie jestem za ekologią , chyba mam nawet większe w tym udziały niż Ty, ale trzeba se dobrze zastanowić nad tym, ile osób będzie stać na takie poczynania .

Jak najmniej wegla watpliwej jakosci, zero smieci. Najlepiej w ogole bez paliw stalych.
Cieplownia - zgoda wykorzystuje wegiel - ale po pierwsze dostawy i jakosc jest monitorowana non stop, po drugie proces spalania tez wyglada inaczej (m.in. stosowanie zaawansowanych filtrow), po trzecie cieplownia nie jest w centrum miasta.


Ktoś napisał:
I co z naszym dobrem narodowym jakim jest węgiel ? Zamienimy go na gaz, do czasu dopóki nam go nie odetną :D ?


Moze i jest dobrem narodowym, ale czy nie kosztuje nas wiecej niz ten gaz? I nie mam na mysli tylko jego ceny, ale koszty wydobycia - m.in. przywileje emerytalne itd. :)

W Boleslawcu zima niestety smierdzi i bez zmiany podejscia do spalania (i programow finansowych wspierajacych to) bedzie smierdzialo dalej.
Dla pocieszenia - smierci nie tylko w Boleslawcu. Tylko coz to za pocieszenie? :)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Motywacja niezalogowany
7 stycznia 2014r. o 16:13
emem napisał(a):
A zastanawiales/as sie jaki jest koszt leczenia schorzen, ktore sa wynikiem zanieczyszczonego powietrza? Liczne badania, leki, operacje, chemioterapie itd? To tez sa pieniadze, ktore wydaje budzet, tylko mniej widoczne dla zwyklego zjadacza chelba, bo on tylko podatek odprowadza.

Może nie do końca na temat, ale aż ukąsiło mnie w oczy. O jakim budżecie mówisz? Sms-owym o treści pomoc na numer 76xx, czy może o milionowych nakrętkach, a może o 1%. Ja już od dawna wiem, że jak człowiek jest w potrzebie to może liczyć na siebie i ewentualnie drugiego ,,zjadacza chleba", ale nie wiedziałem, że już się to mówi głośno.

A co do tematu, to jakim problemem jest przejście się i zapytanie Pana Księdza Kusika, czym pali w kotłowni, bo faktycznie moga to być wątpliwego pochodzenia surowce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4596
#becia73 nieaktywny
7 stycznia 2014r. o 16:15
Pójdźmy dalej, proponuję zakazać produkcji papierosów-zabiły już tylu ludzi, dlaczego nikt tego nie zrobi? Jest dużo więcej "przyśpieszaczy" śmierci wokół nas może zakazać wszystkiego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
7 stycznia 2014r. o 16:18
becia73 napisał(a): Pójdźmy dalej, proponuję zakazać produkcji papierosów-zabiły już tylu ludzi, dlaczego nikt tego nie zrobi? Jest dużo więcej "przyśpieszaczy" śmierci wokół nas może zakazać wszystkiego?


Tylko, gdy palisz papierosa w domu to trujesz siebie, ewentualnie wspollokatorow. Gdy spalasz wegiel i smieci w piecu, trujesz pol miasta.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zyta niezalogowany
7 stycznia 2014r. o 16:20
Mogę ogrzewać węglem lub gazem, wybrałem węgiel bo jest dużo tańszy.
Jeżeli będziecie mi zwracać różnicę w kosztach chętnie wrócę do ogrzewania domu gazem. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~* niezalogowany
7 stycznia 2014r. o 16:35
Zobacz Marcinie jak to pięknie Ci idzie , bo zawsze jest się mądrym będąc bezczynnym :)
A teraz zapytam dlaczego nie pisałeś tak mądrze i pięknie i dlaczego nie znałeś tylu wspaniałych rozwiązań odnośnie modernizacji tegoż forum?
Czy będąc odpowiedzialnym nie jest się już tak pomysłowym i czy to wszystko nie wygląda inaczej niż z punktu obserwatora ?
Dlaczego wszystko kończyło się na obietnicach , a jeśli już coś się działo to z marnym efektem ? Dlaczego była ....ujnia i dalej jest ...ujnia ?
Gdzie są ludzie, którzy tu coś wnosili i nie mówię o takim pionku jak ja.
Czy w dalszym ciągu najlepszym tematem na rozruszanie uśpionego , że nie powiem gasnącego forum będzie wrzucanie pożywki jaką jest chrześcijaństwo ? Bo nie powiesz mi tego, że tak nie jest, to zawsze dobry eliksir dla "umierającego" . Wiem wiem , nie na temat , ale tak tylko porównuję punkt widzenia z punktem siedzenia . Nie wszystko jest tak proste i łatwe jak mowa . Weźmy się i zróbcie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~12345 niezalogowany
7 stycznia 2014r. o 17:02
~BRUTUS napisał(a): Niewiernych chce wytruć.Nikt palcem nie kiwnie bo to kler.


Pierwsze zdanie - dobre,ale się uśmiałem :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.