Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Użyj wyobraźni. Przestroga.

10114
#alter nieaktywny
9 stycznia 2014r. o 16:05
Tutaj to samo z napisami!




Dopisane 09.01.2014r. o godz. 15:54:

hemi napisał(a): Kierowcy sa maglowani dookoła w mediach o tym,żeby zamiast 60 jechac 50km/h ,bo to ratuje życie.
Spoko ,ale niech piesi wiedzą,że jak mi jeden jełop z drugim wyskoczy zza auta/autobusu to ja na 2m sie nie zatrzymam,


Tak, najczęściej tak zachowują się piesi, którzy nie są jednocześnie kierowcami. Nie mają tej świadomości. My jako kierowcy to wiemy. Hemi, chciałem zauważyć, że szczególnie w mieście sam oceniasz przy jakiej prędkości i w jakich miejscach poruszasz się bezpiecznie. Wcale nie musisz nonstop jechać ile przepisy pozwalają. Ba zaczynasz działać automatycznie na znaki i przepisy dotyczące szybkości. NA drodze trzeba myśleć, przewidywać, mieć ograniczone zaufanie. Myślę, że wiesz o tym :) Ja przy PKP jadę zawsze tak, aby móc się zatrzymać w każdym momencie. CZasmi jest to 30, czasami nawet 20, a czasami 50. Dla kierowcy pasy powinny być święte. Takie jest moje zdanie. I to dla naszego własnego dobra. Pośpiech w obrębie miasta to bardzo duże ryzyko, które wcale Ci nie pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Dlatego nie ma sensu się śpieszyć, i się nie opłaca niedzielnych kierowców i nieświadomych pieszych jest zbyt wielu :)


Dopisane 09.01.2014r. o godz. 15:58:

tutaj jest świetny materiał o pieszych :)

http://komisariat.wp.tv/i,Przejscia-dla-pieszych-Komisariat,mid,1302092,index.html?ticaid=51155c#m1302092


Dopisane 09.01.2014r. o godz. 16:05:

&feature=player_embedded

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
9 stycznia 2014r. o 18:13
sam ,,temat,, nic nie zmieni
wiecie ile wypadków ,ile ofiar pijanych ,,kierowców,, straciło życie od początku roku?..ilu pijaków uciekało przed Policją?
co możecie powiedzieć o kierowcy Tico który stracił życie w wyniku poślizgu?
dziwny czlowiek myślący że pomknie swoim autkiem ,,zamykając ,, zegar... ;) ?
może to brak umiejętności a może właśnie brak WYOBRAZNI...

kiedyś w jednym z lokali obserwowałem pijącego faceta który wykłócał się z kobietą...

wiedziałem po rozmowie -a była na tyle głośna-że facet zaraz będzie chciał odjechać...
zadzwoniłem po Policję...
przyjechali po 20-u minutach kiedy po facecie nie było śladu... :>
teraz uruchomcie tą swoja ,,wyobraznię,,
dzisiaj rano naprzeciw ECO ,są ,,pasy,, i podwójna ciągła...
częściowo na pasach ,na wysokości ciągłej stał sobie ślicznej urody ,,mesio,,
musiałem omijać i jego i ludzi wychodzących mi prawie pod koła...
pozbawiony wyobrazni czy dziwny czlowiek ?
dużo się poruszam autem i niekiedy krew mi się gotuje kiedy obserwuję poczynania niektórych ,,drajwerów,, :>

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 18:18
Pogrzeb "mistrza" kierownicy - Szybki aż do grobu ! :





- Biedaczek z małym peniskiem ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
9 stycznia 2014r. o 18:25
falco napisał(a): sam ,,temat,, nic nie zmieni


Tak twoja wyobraźnia full-wypas już nic nowego nie zyska. Traktuj ją jak skamieniały antyczny rupieć. Ty już niczego się nie nauczysz, bo przecież już wszystkie rozumy pozjadałeś. Tacy właśnie nie mają przyszłości na naszych drogach, bo prędzej czy później chora pewność siebie nie za dobrze się dla nich kończy.

Mądry kierowca nieustannie się uczy. Analizuje niebezpieczne sytuacje na drodze. Analizuje wypadki, aby się uczyć na błędach innych. Więc jeżeli się tobie nie podoba ta inicjatywa, to nie musisz się tutaj wypowiadać, możesz sobie darować te swoje mądrości.


Dopisane 09.01.2014r. o godz. 18:25:

Tutaj jest ciekawy artykuł z klipem, o autostradach. Wydaje się, że przepisy, które obowiązują na autostradach są proste i jednoznaczne. Więc? :)

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/mamy-autostrady-ale-czy-wiemy-jak-nimi-jezdzic,1943272

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
9 stycznia 2014r. o 18:32
zanim zaczniesz kolejny raz ,,błyszczeć,, pomyśl co czytasz i o czym czytasz ...
kiedy ja uzyskałem prawo jazdy ty jeszcze toczyłeś ,,kółko od roweru na patyku,, :D
nie wysilaj się więc w pouczaniu innych bo kreując się na myśliciela możesz wyjść jedynie na idiotę...ale co to dla ciebie...
zmienisz po raz kolejny nick i będzie OK
nie zaczepiam cię więc i ty sobie daruj :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 18:37
Słusznie prawisz. Moim zdaniem Główną przyczyną potrąceń pieszych są niestety media! Dawniej uczyło się dzieci jak bardzo ostrożne maja być zanim wejdą na przejscie, teraz wbija im się do głowy jak bardzo bezpieczni są na przejsciu.Rozdmuchano temat że pieszy BĘDZIE miał pierwszeństwo przed pojazdem. I tak jak mówisz - głupi pieszy wchodzi bez wahania na przejscie bez patrzenia czy coś jedzie czy nie, bez rozglądania. Na światłach to samo, zapala się zielone pieszy po prostu rusza, bez zadego rozgladania, jak ogłupiały pies Pawłowa. Potem jeżdząc na wózku inwalidzkim odczuwa dziką satysfakcję - miałem pierwszeństwo! Ja tu nie bronię kierowców, ale pomyslcie trochę , prawie kazdy dorosły jęzdzi i wie jak to wygląda zza kierownicy, dlaczego tak głupiejemy kiedy wysiądziemy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~malkontent niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 18:40
~malkontent napisał(a): Słusznie prawisz. Moim zdaniem Główną przyczyną potrąceń pieszych są niestety media! Dawniej uczyło się dzieci jak bardzo ostrożne maja być zanim wejdą na przejscie, teraz wbija im się do głowy jak bardzo bezpieczni są na przejsciu.Rozdmuchano temat że pieszy BĘDZIE miał pierwszeństwo przed pojazdem. I tak jak mówisz - głupi pieszy wchodzi bez wahania na przejscie bez patrzenia czy coś jedzie czy nie, bez rozglądania. Na światłach to samo, zapala się zielone pieszy po prostu rusza, bez zadego rozgladania, jak ogłupiały pies Pawłowa. Potem jeżdząc na wózku inwalidzkim odczuwa dziką satysfakcję - miałem pierwszeństwo! Ja tu nie bronię kierowców, ale pomyslcie trochę , prawie kazdy dorosły jęzdzi i wie jak to wygląda zza kierownicy, dlaczego tak głupiejemy kiedy wysiądziemy?

To było napisane do Hemi tylko mi cytowanie nie wyszło :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
9 stycznia 2014r. o 18:45
z filmu wynika że jedno mamy na pewno opanowane - używanie świateł awaryjnych :)

nic w tym złego że falco jest pewny siebie na drodze. tylko chwalić jeśli zna dobrze swój refleks, przyśpieszenie, hamowanie, właściwości jezdne wozu, używanie luster, pisane i niepisane zachowania na drodze. to przyjemność jazda wśród ludzi umiejących wykorzystać lata jazdy a nie kontakt z osobą o praktyce ponad 10 lat , która zdobyła jedynie level 'wieczne wiszenie na zderzaku'
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.