Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Znaczenie franka dla polskich kredytobiorców
3688
#Pynchoon nieaktywny
13 listopada 2014r. o 9:41
~majętny Stef napisał(a):
Wszystko wskazuje że Polaczka znów wydymali :)


Nikt nikomu nie kazał brać kredytu w walucie, której na oczy nie widział, a przede wszystkim w niej nie zarabia. Każdy przed wzięciem kredytu mógł sobie spojrzeć na historię kursu franka, gdzie widać, że jest on zmienny, a to rodzi ryzyko.

Też zastanawiałem się czy brać kredyt w złotówkach czy we frankach i ostatecznie uznałem, że kredyt we frankach to za duże ryzyko.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
13 listopada 2014r. o 9:44
~virgo napisał(a):
Kredyty we frankach znikną na Węgrzech. Victor Orban podjął już decyzję



Nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej jakis polityk-oszolom przychodzi i bez mojej zgody zmienia moj kredyt w euro na kredyt w zlotowkach.

Pozdr,
emem

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
13 listopada 2014r. o 9:50
emem napisał(a):
Nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej jakis polityk-oszolom przychodzi i bez mojej zgody zmienia moj kredyt w euro na kredyt w zlotowkach.

Pozdr,
emem


emem, przecież każdy polityk wie co dla Ciebie lepsze oraz zawsze i wyłącznie chce Twojego dobra :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 listopada 2014r. o 10:04
czy ''kredyt'' nie jest 'umową''?
a prawo nie pozwala zmieniać umowy w trakcie jej trwania chyba że
1. jest odpowiednia klauzula zezwalająca na to
2. strona(kredytobiorca) wyraża na to zgodę

nie wiem jak jest z umowami bankowymi ale myślę że się nie mylę
jeśli tak, to zapewne ktoś mi to wytłumaczy :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~do idiotów niezalogowany
13 listopada 2014r. o 11:51
mam kredyt we fankach i mimo iż kurs nie jest korzystny jestem zadowolony bo w zł i tak płaciłbym więcej- to po pierwsze,
po drugie- rzyg..ć mi sie chce jak czytam tych wszystkich ...i którzy w kółko powtarzają : "brałeś frajerze we frankach to płac ja nie będę do ciebie dokładał"
DEBILE: nie życzę sobie waszych pieniędzy i do nikogo po nie swojej ręki nie wyciągam, ale żądam aby rząd zadbał w tym sensie o obywateli - także "złotówkowiczów"- żeby umowy bankowe i poczynania a co za tym idzie pazerność banków były prawnie ograniczone, żądam prawa jak w każdym normalnym kraju: tracę zdolność oddaje klucze i nie mam długu, tutaj komornik zabiera klucze a ja zostaje z kredytem do końca życia.
Umowa kredytowa w polsce to ryzyko jedynie dla klienta bank niczym nie ryzykuje

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 listopada 2014r. o 12:04
''jak w każdym normalnym kraju''?
ale nie żyjemy w normalnym kraju i tu jest problem :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3688
#Pynchoon nieaktywny
13 listopada 2014r. o 13:11
~do idiotów napisał(a): żądam prawa jak w każdym normalnym kraju: tracę zdolność oddaje klucze i nie mam długu, tutaj komornik zabiera klucze a ja zostaje z kredytem do końca życia.
Umowa kredytowa w polsce to ryzyko jedynie dla klienta bank niczym nie ryzykuje


Tylko, że Ty nie pożyczałeś od banku mieszkania ale pieniądze i te pieniądze powinieneś bankowi oddać (chyba że się z bankiem umówisz, że przekażesz mu mieszkanie). Bankowi do niczego nie jest jednak potrzebne Twoje mieszkanie (to nie biuro nieruchomości), jest ono jedynie zabezpieczeniem spłaty przez Ciebie kredytu, komornik nie zabiera do niego kluczy a jedynie sprzedaje (choć efektywniej wychodzi sprzedać samemu).

A bank również ryzykuje udzielając Ci kredytu, może się okazać, że egzekucja z mieszkania nie wystarcza na spłatę długu, a dłużnik jest niewypłacalny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 listopada 2014r. o 13:31
nie jesteś w temacie to może lepiej się nie udzielaj, poza tym sam piszesz że mieszkanie jest zabezpieczeniem kredytu ....trochę sam sobie zaprzeczasz, gdyby bank wiedział że przejmując mieszkanie od klienta nic więcej od niego nie wyssie, byłby skłonny do ugody czy jakiegokolwiek innego rozwiązania a tak bez skrupułów wpada do ciebie komornik sprzedaje mieszkanie czy chałupę za 1/4 wartości a bank cie dalej dyma, poczytaj troszkę specjalistycznych blogów w necie....pozdrawiam
p.s.
sednem mojej poprzedniej wypowiedzi było to że nikt z frankowców nie liczy na to aby państwo czyli wszyscy pomagali im finansowo, chodzi tylko o pewne regulacje prawne, to całe zamieszanie jest ciągle podsycane przez media które ubóstwiają jak Polacy plują na siebie jadem ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza