Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Ciągłe problemy z dialogiem - RATUNKU!

4887
#MKSZG nieaktywny
1 czerwca 2014r. o 13:48
Drodzy Bolecnauci pomóżcie!
Dwa miesiące temu dialog miał "awarię". Zniknął internet. Jak się później okazało internet był, ale tylko wtedy jak kabel internetowy podpinało się bezpośrednio do komputera, a nie przez router. Nawet niedawno byłem w dialogu i i słyszałem rozmowę pewnego pana. Miał identyczny problem co ja. Nie działał mu internet przez router, tylko jak podpiął kabel do kompa. Podszedłem i powiedziałem, że mam to samo, że nie działa mi internet przez router. Facet skwitował, że to na pewno wina routera. Ale ja mam dwa routery, poprawnie skonfigurowane i mimo tego nie działa mi internet. Zapytałem więc, co mam zrobić, czy zgłosić problem na infolinii. On odpowiedział, że jeżeli to router to to nie jest ich problem tylko mój!
Tylko, że mi do ich rzekomej "awarii" wszystko chodziło dobrze. Nie jestem informatykiem, nie wiem, co zrobić, gdzie można takie coś zgłosić!!!

Czy ktoś z Was zna firmę, bądź osobę, która naprawia takie rzeczy, sprawdza, co się mogło stać i ewentualnie czy podepnie mi tak jak być powinno? Może jakieś namiary?

Mam dość dialogu najchętniej bym zerwał umowę,ale to koszt chyba 1800 zł, więc będę musiał się z tym męczyć jeszcze ponad półtora roku! :(

Jeszcze raz proszę o pomoc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
1 czerwca 2014r. o 14:48
A jaki masz router?
Może ten co masz się nie nadaje do Dialogu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4887
#MKSZG nieaktywny
1 czerwca 2014r. o 15:30
~majętny Stef napisał(a): A jaki masz router?
Może ten co masz się nie nadaje do Dialogu?


Mój router to PENTAGRAM. Tylko on przed awarią świetnie chodził, a teraz i mój i jeszcze od znajomego router u mnie nie chodzi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PIOTR niezalogowany
1 czerwca 2014r. o 18:03
Mam podobne problemy od .. roku ? .. wymieniono mi modem dwukrotnie ...wymieniłem dwa razy routery (na mój koszt) ..bez zmian ! Raz-dwa razy dziennie resetuję router lub modem.Czekam na koniec umowy-grudzień 2014 i przechodzę do innej firmy. Dialog? Nie polecam. ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ddw niezalogowany
1 czerwca 2014r. o 18:21
Ja tam nie mam problemu. Wsio działa. Ale co prawda to prawda-to jest Netia. Z nimi sa zawsze problemy. Spróbuj przeistalować rootery.







Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4887
#MKSZG nieaktywny
1 czerwca 2014r. o 20:34
~Ddw napisał(a): Ja tam nie mam problemu. Wsio działa. Ale co prawda to prawda-to jest Netia. Z nimi sa zawsze problemy. Spróbuj przeistalować rootery.



Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić:( Ja się nie orientuję w tych sprawach. Może znacie kogoś, kto przyszedłby do mnie do chaty, jakiś "komputerowiec", sprawdził, czy to wina routera, neta, czy jeszcze innej rzeczy :(

Przecież nie każdy zna się na takich rzeczach :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 czerwca 2014r. o 6:17
Czym ty się martwisz, dzwoń na info linie, zgłoś błąd 651 (błąd komunikacji modemu) i żądaj wizyty technika, ja tak zrobiłem, przyjechał Pan poustawiał wszystko tak jak się należy i internet działa jak szalony.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 czerwca 2014r. o 6:32
~ napisał(a): Czym ty się martwisz, dzwoń na info linie, zgłoś błąd 651 (błąd komunikacji modemu) i żądaj wizyty technika


Miałeś szczęście.
Ja od 6 do 13 kwietnia miałem podobną historię, z tym, że mimo błędu 651 od infolinii usłyszałem, cytuję: "Z naszej strony jest wszystko w porządku, musi sobie Pan poradzić z problemem we własnym zakresie"

Uciekam od Netii jak tylko skończy się umowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.