Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Straż pożarna w nocy na sygnale

11564
#wilczek nieaktywny
26 lipca 2014r. o 16:50
~ napisał(a): Widzę że niektórzy ludzie mają problemy ze zrozumieniem tego co jest napisane w przepisach i mają swoje teorie i wizje otóż moi drodzy nie sygnał świetlny w nocy nie wystarcza bo to nie zgodne z przepisami i kropka po drugie kierowca nie decyduje czy ma być włączony sygnał dżwiękowy tylko dyspozytor dyżurny nadaje rangę zgłoszeniu i decyduje o tym jaki to jest wyjazd a tak na ogół to bzdurny temat ja bym go dawno zamkną a zainteresowanych odesłał do lektury o pojazdach uprzywilejowanych pozdrawiam i życzę miłych snów dla nie wyspanych


Tu sie grubo mylisz i odsyłam do lektury o ktorej sam piszesz. Dyspozytor nie jest lekarzem i ma tylko ogólny pogląd na sytuacje ktora miała miejsce( to czego dowiedział sie od dzwoniącego) to informacja jest przekazywana do karetki i to załoga karetki gdzie jest lekarz i ratownik decydują o sygnale dźwiękowym gdyż sa osobami kompetentnymi do tego.

Podam Ci przykład:

Dyspozytor uzyskał mało informacji od dzwoniącego ktory jest w panice. Nie wie do końca co sie stało lecz z tego co mu sie wydaje sytuacja nie jest pilna. Jezeli dyspozytor wysłał by karetkę nie na sygnale i ta by dojechała za jakiś tam czas to lekarz wtedy musi podjąć decyzje jakiej pomocy wymaga osoba poszkodowana. Jezeli jest ciezko ranna i potrzebuje niezwłocznie byc przewieziona do szpitala to wg tego co napisałeś karetka musiała by sie kontaktować z dyspozytorem by uzyskać inny status wezwania co zabiera czas i mogło by doprowadzić do śmierci poszkodowanego. Załoga karetki podejmuje niezwłoczna decyzje i jedzie na sygnale. Koniec kropka

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2014r. o 16:58
~ napisał(a): tak jak w temacie czy straż pożarna oraz inne auta uprzywilejowane w nocy muszą pędzić na sygnale dźwiękowy. czy oni nie rozumieją że w ten sposób budzą ludzi. nie chodzi mi o miasto ale o wieś gdzie w nocy o godz 1, 3 czy 5 rano nie ma ruchu na drodze a straż jedna za druga pędzi na sygnale dźwiękowy. widocznie sprawia im to przyjemność!!!


Czytając takie coś brakuje mi słów. Jakaś prowokacja czy totalny brak myślenia? Kup sobie stopery do uszu i przestań takie głupoty wypisywać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2014r. o 17:54
rafi napisał(a): Poczytałem trochę o tym na necie i można wnioskować że ma obowiązek używać sygnałów dzwiękowych ;) bo wtędy jest pojazdem uprzywilejowanym nie jest tyczy to wszystkich pojazdów nasuwa się pytanie dlaczego pogotowie w nocy używa sygnałów świetlnych ?? jeżeli wtedy traci przywilej ??


Żeby nie zbudzić lekarza śpiącego na przednim fotelu bo pracuje dwa tygodnie bez przerwy :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2014r. o 17:56
~ napisał(a): tak jak w temacie czy straż pożarna oraz inne auta uprzywilejowane w nocy muszą pędzić na sygnale dźwiękowy. czy oni nie rozumieją że w ten sposób budzą ludzi. nie chodzi mi o miasto ale o wieś gdzie w nocy o godz 1, 3 czy 5 rano nie ma ruchu na drodze a straż jedna za druga pędzi na sygnale dźwiękowy. widocznie sprawia im to przyjemność!!!
ratuja zycie buraku moze twojej najblizszej rodzinie a ty nawet o tym nie wiesz ,bo spisz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2014r. o 19:39
czytając ten temat jak i inne to czasami brak słów. Ktoś kogoś pyta o coś jakie ma zdanie ma jakiś temat a zaraz zaczynają się obraźliwe słowa itp czy już naprawdę nie można normalne podyskutować czy zawsze musi się znaleźć ktoś co tylko obraża lub zwymyśla a ortografia jest ma porządku dziennym w każdym temacie choć jeszcze w tym nie było a już pewnie nie długo będzie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
27 lipca 2014r. o 13:51
5 stron na temat tak oczywisty jak to ,że w nocy jest ciemno ,a w dzień jasno :P
Pojazd uprzywilejowany jest uprzywilejowanym jak ma włączone sygnały świetlne i dźwiekowe i koniec !!
Jak nie ma tego to nie jest uprzywilejowanym i koniec.

Załózmy sytuację ,że jakiś nadgorliwy policjant jechał by za karetką ,która jedzie przez miasto tylko na "światłach" ,aby nie pobudzić ludzi i w tej sytuacji taki nadgorliwy mundurowy zgodnie z prawem mógłby dowalić mandat za każde przejechane czerwone światło itp.


Dopisane 27.07.2014r. o godz. 13:51:

Ciekaw jestem ,czy osoba ,której tak bardzo przeszkadzają syreny wolała by dojazd do niej samej do jakiegoś pilnego wezwania trwał np.10 min jako pojazd uprzywilejowany (światła,syreny) ,czy 15 minut ,ale z troska o to aby innych po drodze nie pobudzić? :> :> :>

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~anonimowy niezalogowany
27 lipca 2014r. o 13:53
w polandii jest 1500 karetek pogotowia,a 3500< samochodów służbowych.jeżeli widzisz lub słyszysz pojazd uprzywilejowany pomóż mu przejechać bo może jedzie właśnie DO CIEBIE.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ja niezalogowany
27 lipca 2014r. o 13:59
Witam wszystkich !!!!!!!

Temat dobry ,ale nie każdy zważa na sygnały straży czy innych pojazdów !!!!
i to jest błąd; bo niekiedy zależy od czasu ;( dużo osób lekceważy sobie to . POZDRAWIAM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza