Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Straż pożarna w nocy na sygnale

2438
#rafi nieaktywny
24 lipca 2014r. o 20:06
Poczytałem trochę o tym na necie i można wnioskować że ma obowiązek używać sygnałów dzwiękowych ;) bo wtędy jest pojazdem uprzywilejowanym nie jest tyczy to wszystkich pojazdów nasuwa się pytanie dlaczego pogotowie w nocy używa sygnałów świetlnych ?? jeżeli wtedy traci przywilej ??

Lej na anonimów to wyrzutki bolec info. Wywalają swoje łzy na forum ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
24 lipca 2014r. o 20:11
rafi napisał(a): nasuwa się pytanie dlaczego pogotowie w nocy używa sygnałów świetlnych ?? jeżeli wtedy traci przywilej ??


moze kierowcy karetek z doswiadczenia juz wiedza ze po polnocy ruch na drodze jest zerowy w miescie wiec nie uzywaja sygnalow dzwiekowych, a nawet jak pojawi sie jedno dwa auta to zobacza mrugajaca na niebiesko karetke
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1 niezalogowany
24 lipca 2014r. o 22:18
Karetka często (nawet bardzo) jedzie poprawić komuś samopoczucie a nie ratować.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 lipca 2014r. o 0:25
nasze karetki nie pojada więcej niż 90km/h więc syreny są niepotrzebne :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 lipca 2014r. o 8:27
Widzę że niektórzy ludzie mają problemy ze zrozumieniem tego co jest napisane w przepisach i mają swoje teorie i wizje otóż moi drodzy nie sygnał świetlny w nocy nie wystarcza bo to nie zgodne z przepisami i kropka po drugie kierowca nie decyduje czy ma być włączony sygnał dżwiękowy tylko dyspozytor dyżurny nadaje rangę zgłoszeniu i decyduje o tym jaki to jest wyjazd a tak na ogół to bzdurny temat ja bym go dawno zamkną a zainteresowanych odesłał do lektury o pojazdach uprzywilejowanych pozdrawiam i życzę miłych snów dla nie wyspanych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1 niezalogowany
25 lipca 2014r. o 10:41
I pewno dyspozytor płaci mandat?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolecnauta niezalogowany
26 lipca 2014r. o 11:27
W Bolesławcu w nocy działa sygnalizacja, dlatego musi jeździć karetka na sygnale.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
26 lipca 2014r. o 16:21
~Strażak JOT napisał(a):
TOjsienka napisał(a): No co?Połowa chłopaków którzy są strażakami marzyli o tym od dzieciństwa,że zostaną strażakami,będą jeździć takim dużym czerwonym samochodem i robić iiii joooo iiii jooo iii joooo.Nie chcieli jeździć śmieciarą bo co prawda jest duża ale tylko świeci.Nie utrudniajcie im spełniać dziecięcych marzeń. :| :D


Widzę że droga paniusia nigdy nie musiała korzystać z pomocy Strażaków?? Przepisy mówią jasno wystarczy się zapoznać! co w przypadku kiedy pod jadący wóz strażacki wyjedzie jakieś auto??> myślicie że kto będzie miał problem a no kierowca wozu bojowego ponieważ nie używając sygnału dźwiękowego nie jest pojazdem uprzywilejowanym. Dwa co mają powiedzieć mieszkańcy którzy mieszkają przy remizach gdzie syrena wyje jak opętana??? też nie mają jej włączać po 22.00 bo jest cisza nocna??? paranoja oby Paniusia nigdy nie potrzebowała pomocy strażaków. A i dla Pani informacji w straży są także kobietki :) pozdrawiam

Ależ paniusia tfu... Ja nie mam nic to tego.Mieszkam niedaleko szpitala i serio wcale mi nie przeszkadza wycie syren bo jedyne o czym wtedy myślę to to,czy nie jedzie właśnie do nikogo z moich bliskich.Tym bardziej nie będzie mi przeszkadzało wycie syren strażackich raz na jakiś czas.Napisałam to do rozładowania atmosferki żeby sie nie czepiali to mi się zebrało.Dziękuję bardzo.....i foch. :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.