Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy ks.Paula Sauera

~ niezalogowany
25 września 2014r. o 22:57
~historyk napisał(a): Najpierw zapoznajcie się z aktami sprawy znajdującymi się we wrocławskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, a później wypowiadajcie się w przedmiocie sporu. Nie macie zielonego pojęcia kim był Ks. Paul Sauer, a stawiacie go w szeregu z innymi hitlerowcami. Więcej krytycyzmu historycznego drodzy Państwo.
Polecam zapoznać się z aktami:
IPN Wr. 089/1 t. 1
IPN Wr. 089/1 t. 2

historyk
Te Akta IPN to można sobie wsadzić tam gdzie Slonce nie dochodzi.Chodzilem do jednej klasy do Szkoly Podstawowej z Markiem Rauchem,ktory mieszkal na ul,Kubika jego matka wspaniala kobieta była autochtonka.Byla wspaniałym lekarzem .Wszyscy mieszkancy Boleslawca leczyli się u DR.Rauchowny.Marek już dawno nie zyje.Byl wspaniałym kolega.Czesc książek ks.Sauera została przeniesiona do domu Pani doktor Rauchuwny.Marek mi podarowal jedna ksiazke ks.Sauera która mam do tej pory.To jest EWANGIELICKI BREWIAZ wydany w 1795 w Legnicy z dedykacja w bardzo dobrym stanie.Po co twozyc jakies dziwne historie.Historia tworzy się sama.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
25 września 2014r. o 22:59
~historyk napisał(a):


Nie znam źródła tych przeciwstawnych opinii. Ja odwołuje się do źródła. Nie można w jednym zdaniu odpowiedzieć Tobie na zadane pytanie. Zagadnienie jest złożone.
Zapraszam do źródła i powstałych w tym zakresie artykułów naukowych.


co ty sobie myslisz, ze masz tutaj z idootami do czynienia, nie ma zadnych zrodel na ten temat.
nie odwoluj sie do czegos o czym nie masz pojecia, ic lepiej gary pozmywac bo w calej klatce schodowej smierdzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~też historyk niezalogowany
25 września 2014r. o 23:25
fobiak, tak któż by inny tak błysnął intelektem. pajacu już nie raz mówiono ci na tym forum że brak ci ogłady, wychowania i elementarnej wiedzy. jedź do wrocławia do archiwum ipn, jak posiedzisz tak kilka godzin, zapoznasz się z tematem to wtedy możesz dołączyć do dyskusji, a na razie zamilcz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
25 września 2014r. o 23:30
profesor doktor Marian Wilczur z IPN

&index
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
25 września 2014r. o 23:35
przeciez ja bylem w ipn
juz 3 lata temu o tym pisalem. przestan sie madrzyc bo historie mylisz z histeria.
jesli pracujesz w ratuszu lub jestes z pisu to sie tobie nie dziwie.

zacytuj mi material zrodlowy to moge z toba podyskutowac. tak dlugo jak nic w ipn nie wydrapiesz pazurami z sufitu to radze tobie myc podlogi, pastowac na czerwono a pozniej przelecie froterka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~xyz niezalogowany
25 września 2014r. o 23:51
Kolego Fobiak nie mam do ciebie pretensji,ze nie znasz historii tego miasta tak jak twój kolega Zdzichu Abramowicz,ktory w Kampanji Wyborczej klamie.I tworzy leśne legendy,o niemieckich partyzantach.Do Ciebie nie mam pretesji bo nie masz Matury,ale twój kolega Zdzichu ma Mature i z z zawodu jest KATECHETA.Niechce Cie kolego straszyć,jezeli zostanie odsonieta TABLICA ks.PAULA SAUERA to jego MODLITEWNIK ZLICYTUJE Na tym Forum,oczywiscie wśród kandydatow na PREZYDENTA.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~też historyk niezalogowany
26 września 2014r. o 0:13
fobiak, byłeś w cpn-ie nie w ipn-ie pomyliło ci się biedaku. musisz zacząć się leczyć...już czas
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 września 2014r. o 7:39
prosilem was o jeden jedyny dowod, ze sauer i ub sa wymienieni w dokumentach ipn-u.
na konferenci w 2004 roku poswiconej ksiedzu, nikt takiego dowodu nie przedstawil. robert klementowski w ksiazce "my wszyscy sa od pracy fizycznej" tez tego nie przedstawil. czyli jest to mit stworzony przez karierowiczow, niemcow i wladze miasta i powiatu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza