Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Budżet Obywateski

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 października 2014r. o 21:33
PanM napisał(a):
Druga / ja oraz wielu internautów / proponuje aby mniej zabierać podatków i aby ludzie sami wydawali swoje pieniądze wedle własnego uznania.


Trzecia strona medalu , czyli krawędź ( ja i wielu innych Wędrowców ) proponuje zrozumieć : czym jest pieniądz, kto , na jakich zasadach jest producentem i dystrybutorem pieniądza Przemo :) W gruncie rzeczy nie chodzi o model oszczędnego państwa , preferowany przez kłamcę Paligłupa ( swego czasu , mówiłem Ci o tym :) ) jak również nie chodzi o korwinowską propagandę jednego procenta.
Chodzi o wiarę :
Stwórca , tworząc życie chce się personalizować w miliardach do nieskończonej potęgi . Jego przeciwnicy durnie z pod szyldu tajnych , okultystycznych stowarzyszeń , rodem z Templariuszy , dążą do depopulacji. Chcą ograniczyć Stwórcę. Mają wszystko do dyspozycji ( jak pieniądz fiducjarny :) ), a i tak skazani są na porażkę. Miłość i życie są nieokiełzane :)

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Piotr Żak niezalogowany
12 października 2014r. o 21:42
Przemku i drodzy internauci, Budżet Obywatelski,do którego Was namawiam, jeszcze kilkanaście lat temu był utopią,rodem z Brazylii.Obecnie chwali się go za tworzenie lokalnej społeczności,dzielenie wspólnych funduszy,którymi mieszczanie kierują się zdrowym rozsądkiem. Wiem,że Budżet Obywatelski to część gruntownej reformy samorządowej,będącej wyrazem sprzeciwu wobec polityki społecznej i przestrzennej prowadzonej przez władze miasta. Pozwoli on na współdecydowanie o sprawach lokalnych i ogólnomiejskich.Przywróci mieszkańcom prawa do miasta. Zaczniemy od współodpowiedzialności za miasto na poziomie 1% budżetu...a potem dalej i dalej :)
PS. Czy wiecie ,że miasto Kęty przeznacza blisko 18% budżetu miasta na budżet Obywatelski... ( dane ze stycznia 2014 ) .
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji .
Piotr Żak :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
12 października 2014r. o 21:50
Łał , to mnie ścieło :D Piotr Żak ... no , no , no :)

Dobra Piotrek , gadaj mi tutaj jakie są Twoje powiązania z POpaprańcami. Mydlić oczy to możesz tzw. wyborcom . Kto Ci podrzucił ten cały budżet obywatelski ? Twój pomysł ( ? ) referendum wciąż popieram :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
12 października 2014r. o 23:02
~ napisał(a): Staruchy, niezależnie od ilości podatków, budżet obywatelski służy temu, aby mieszkańcy mieli wpływ na wydawanie pieniędzy, przynajmniej na pewien procent, a nie tylko władza. Ten sposób jest już używany z powodzeniem w wielu miastach w Polsce i na świecie. Zgorzkniałe zacofane staruchy jeżeli nie chcecie, nie potraficie się uczyć na swoich błędach, jeżeli nie potraficie panować nad swoją głupotą to macie szansę jeszcze milczeć :P


Młody człowieku.Okiełznaj swój rozgorączkowany temperament proszę.
Proponuję najprostszy eksperyment.Zanim coś napiszesz albo powiesz podłącz język i dłonie do mózgu.

Twoi przodkowie pogonili komunistów bo komuniści wszystko robili za ludzi , o wszystkim decydowali oraz za wszystkich wydawali pieniądze.
Ze wszystkich sił należy powstrzymywać zapędy rodem z komuny.

Jeśli Ty oraz jakaś grupa ludzi chce mieć budżet Obywatelski ja nie mam nic przeciwko.Nawet będę Wasz wspierał .Zbierzcie się wszyscy i zróbcie pomiędzy sobą zrzutkę a potem ustalcie jednomyślnie na co ją wydacie.Życzę powodzenia.

My konsekwentnie będziemy zabiegać o jak najniższe podatki .Będziemy zabiegać aby nikt nikomu nie zaglądał do garów.

Jeśli są jakiekolwiek pieniądze do rozdania to znaczy że podatki są a wysokie.[img=1413143675_86k6sk7.jpg]



Dopisane 12.10.2014r. o godz. 23:02:

Piotrze , niechcący wpadłeś w Środek polemiki zatem mój wpis dotyczy też Twego wywodu.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
13 października 2014r. o 0:12
PanM napisał(a):
....Zbierzcie się wszyscy i zróbcie pomiędzy sobą zrzutkę a potem ustalcie jednomyślnie na co ją wydacie.Życzę powodzenia.



no wlasnie, rozchodzi sie o to zebranie i powodzenie. jesli jest kilka blokow do remontu i w jednym wszystkie rodziny stac na zrzute na remont a w sasiednich 30 % rodzin woli wydac na inne cele to co ma zrobic z tych blokow 70 % ?

Zmoderowano 13.10.2014 godz.0:28 - powód: cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
13 października 2014r. o 0:18
nie widać czasem tego zjawiska na 4 blokach Placu Pokoju ? w jednym rodziny zrobiły chyba zrzute na remont i jest już piękny. obym się mylił i następne już w kolejce
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
13 października 2014r. o 0:24
PanM napisał(a):

Druga / ja oraz wielu internautów / proponuje aby mniej zabierać podatków i aby ludzie sami wydawali swoje pieniądze wedle własnego uznania.


sprawdza się to gdzieś ? byłoby by to możliwe gdyby każdy płacił taki sam podatek, mieszkalibyśmy w jednakowym matrixie ulic, budynków, ponosili takie same koszty wszelkich instalacji i infrastruktury przydomowej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
13 października 2014r. o 7:43
Przemo :) No proszę Cię , nie psiocz już tak na tą paskudną komunę :D Przypomnę , że Gierek zbudował za pożyczone ponad 500 fabryk , które po tym zostały wrogo przejęte ( jak mawia prof Kieżun ) W tamtych czasach Państwo stało na straży interesu narodowego , a dziś stoi na straży nieludzkiego korporacjonizmu. W tamtych czasach żyło 42 mln Polaków , a 150 tys zajmowało się administracją kraju . Dzisiaj mamy 38 mln i 500 tys. bardzo ważnych urzędników , czerpiących szerokimi garściami z publicznej kasy. Kto jak kto , ale Ty, wiesz o tym doskonale. Mi się to również nie podoba :)
Oczywiście tu masz rację , uproszczenie systemu podatkowego , to dobry kierunek , ale niestety koliduje to z neoliberalną doktryną i baniak :D Przypomnę , że za komuny nie było Vatu , a jeden procent podatku obrotowego. Kto chce płacić tylko podatek obrotowy 1% , ręka do góry ? :D Komuno wróć :D

Miłego dnia Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.