Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uwaga na ustąp pierwszeństwa na rondzie ks. Rączki

~ niezalogowany
3 listopada 2014r. o 22:58
Wystarczy elementarna wiedza o zasadach ruchu drogowego. Patrz na znaki a jak nie ma znaku wskazującego czy jesteś na głównej czy na podporządkowanej to stosuj zasadę "ten z prawej ma pierwszeństwo".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 0:19
A czy aby na tym skrzyżowaniu nie ma tabliczki z napisem "Rondo ks. .......Rączki". chyba jest . Więc to administracja celowo wprowadza w błąd kierowców :P :> :D
Albo rondo , albo skrzyżowanie . Mogli napisać SKWER :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 0:20
~amgen napisał(a): Przyłączam się do powyższej opinii że TO NIE JEST RONDO!!!! To jest dwujezdniowe (w obrębie skrzyżowania)skrzyżowanie ulic, z których jedna (K.Miarki) jest ulicą z pierwszeństwem przejazdu. A więc jeśli np. pojazd A wjechał na skrzyżowanie z ul. Bankowej z zamiarem skrętu w lewo (w kierunku biurowca) to ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się ulicą K.Miarki (droga z pierwszeństwem) oraz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B wyjeżdżającemu z ul. Tyrankiewiczów ( ci mogą tylko jechać na wprost lub skręcać w prawo). Owalna wysepka na środku tego skrzyżowania nie zmienia jego charakteru a na pewno nie czyni z niego ronda ( skrzyżowania z ruchem okrężnym) pomimo tego dość często gdy jadę jak przytoczony tu pojazd A i ustępuję pierwszeństwa wyjeżdżającym z ul. Tyrankiewiczów niejednokrotnie widzę ich konsternację .

namieszałes Gościu - jak z Bankowej w lewo do wieżowca skoro wieżowiec mamy na prawo ?Dlatego konsternacja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 7:45
~wiem napisał(a):
~ napisał(a): Stojąc na "niby rondzie" twarzą w strone tyrankiewiczów i zamierzasz skręcić w lewo w strone wieżowca , musisz ustapić jadącym z Tyrankiewiczów....
tak, zgadza się.

Może co jeszce jak z M Brody wyjade to też mam ci ustąpić? Przeciez te ulice nie sa na wprost siebie. I co stoisz i patrzysz czy kierowca jechał wcześniej z jeleniogórskiej czy z Kubika?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~CV niezalogowany
4 listopada 2014r. o 8:21
~ napisał(a): Stojąc na "niby rondzie" twarzą w strone tyrankiewiczów i zamierzasz skręcić w lewo w strone wieżowca , musisz ustapić jadącym z Tyrankiewiczów. Nie podpisze sie nazwiskiem ale prosze mi uwierzyć ze znam się na tym. Spodziewam sie zaraz polemik, ale nie zamierzam dyskutowac. Kto chce ryzykowac, dowie sie co i jak , jak zwykle po szkodzie.

Według twojego rozumowania (pewnie instruktor nauki jazdy który w yarisce na mnie trąbił wtej sytuacji) powinienem jadąc od Kubika ustąpić zjeżdżającym z góry Bankową.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~klucz-nick niezalogowany
4 listopada 2014r. o 9:25
to nie jest rondo ile ty masz czasu to prawo jazdy ?bo odnosze wrażenie że nie dłużej niż czas gwarancji oranżady :P pójdz nogami na to skrzyżowanie stań na środku i przyjrzyj się jak ludzie jeżdżą mądrych od głupich tam można odróżnić,a czy ty umiesz odróżnić?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 10:18
~ napisał(a): Stojąc na "niby rondzie" twarzą w strone tyrankiewiczów i zamierzasz skręcić w lewo w strone wieżowca , musisz ustapić jadącym z Tyrankiewiczów. Nie podpisze sie nazwiskiem ale prosze mi uwierzyć ze znam się na tym. Spodziewam sie zaraz polemik, ale nie zamierzam dyskutowac. Kto chce ryzykowac, dowie sie co i jak , jak zwykle po szkodzie.

Obawiam się, że tym który dowie się co i jak po szkodzie będziesz Ty. Jadąc od strony Kubika w stronę wieżowca zatrzymuję się na skrzyżowaniu w celu udzielenia pierwszeństwa pojazdom jadącym od strony szpitala. Jak mam wolne to wjeżdzam na skrzyżowanie i jestem już na drodze z pierwszeństwem. Wjeżdzający od strony Tyrankiewiczów widzą moje auto całą długością na drodze z pierwszeństwem i MUSZĄ mi tego pierwszeństwa ustąpić. Zakładam hipotetycznie, że jadący od Tyrankiewiczów (pojazd A) pierwszeństwa nie ustąpił (pojazdowi B jadącemu od Kubika) i mamy takie możliwości: a) pojazd A uderza w bok pojazdu B - wina B - wymusił pierwszeństwo, b) pojazd B uderza w A - jeszcze bardziej ewidentna wina B. Dyskusyjny może być przypadek c) gdy A uderzy w tył B, który wymuszając pierwszeństwo zdążył się ustawić całym autem na drodze z pierwszeństwem. Wówczas to A również może być uznany winnym
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 10:26
Najbezpieczniej to omijać to (niby),albo jezdzić tylko pogłównej ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza