Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uwaga na ustąp pierwszeństwa na rondzie ks. Rączki

~FX niezalogowany
4 listopada 2014r. o 19:09
~egzaminator L napisał(a): Po co te głupie domysły :> Jest to normalne skrzyżowanie ! Jeśli stoją dwa pojazdy naprzeciw siebie w tych miejscach, o których każdy tu pisze - to oba mają ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po drodze z pierwszeństwem (czyli K. Miarki). Względem siebie ten z Tyrankiewiczów ma bezwzględnie pierwszeństwo przed tym jadącym od strony Kubika ! Obydwu dotyczy ten sam znak - A7 - ustąp pierwszeństwa przejazdu.

To według ciebie jadąc z górki Bankową mam pierszeństwo nad tymi co jadą od Kubika?
Proponuję aby przed wjazem na to "rondo" każdy wkładał sobie kartke za szybę " Jadę od Kubika" " Jadę od Jeleniogórskiej" "Jadę od Asnyka" " Jadę na piwo", żeby instruktor L wiedział komu może przydzwonić a komu nie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 19:46
Jestem instruktorem na starej yarisce i tylko czekam az mi ktos zapieprzy, bo wtedy kasacja auta , a jak sprzedam to tyle nie dostanę :D
Pozdrawiam egzaminatora :) Wiekszość nie rozumie tego skrzyzowania, zamiast posluchac , tylko udowadniaja swoje racje, mnie juz tez zrypali :) No cóż.
Po raz kolejny ostrzegam- jeśli NIE JEDZIECIE Karola Miarki od strony szpitala to przepuszczajcie jadących z Tyrankiewiczów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 21:31
~ napisał(a): Jestem instruktorem na starej yarisce i tylko czekam az mi ktos zapieprzy, bo wtedy kasacja auta , a jak sprzedam to tyle nie dostanę :D
Pozdrawiam egzaminatora :) Wiekszość nie rozumie tego skrzyzowania, zamiast posluchac , tylko udowadniaja swoje racje, mnie juz tez zrypali :) No cóż.
Po raz kolejny ostrzegam- jeśli NIE JEDZIECIE Karola Miarki od strony szpitala to przepuszczajcie jadących z Tyrankiewiczów.

To sobie zamontuj lepiej klatkę bezpieczeństwa, bo w starciu z moim polonezem zostanie z ciebie naleśnik.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~!!@ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 21:49
Jadący od strony Tyrankiewiczów maja bezwzglednie pierwszenstwo, jezeli znajda sie swiadkowie, jadacy od strony Kubika sa sprawcami byc moze zaistnialej kolizji. Wypowiedzi niektorych poprostu mnie śmiesza, ze niby wjazdy nie sa 90 stopni do jezdni z pierwszenstwem, ze jeden jest troche dalej od drugiego. Jeden stoi naprzeciw drugiemu i osoba skrecajaca w lewo ma pierwszenstwo przed osoba skrecajaca w prawo. Zreszta po skreceniu w lewo z Kubika, prosze zobaczyc w jakim miejscu dopiero umieszczony jest znak, ze mamy pierwszenstwo. Znajduje sie dopiero za wjazdem z ulicy Tyrankiewiczów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~!Blad niezalogowany
4 listopada 2014r. o 21:52
Jadący od strony Tyrankiewiczów maja bezwzglednie pierwszenstwo, jezeli znajda sie swiadkowie, jadacy od strony Kubika sa sprawcami byc moze zaistnialej kolizji. Wypowiedzi niektorych poprostu mnie śmiesza, ze niby wjazdy nie sa 90 stopni do jezdni z pierwszenstwem, ze jeden jest troche dalej od drugiego. Jeden stoi naprzeciw drugiemu i osoba skrecajaca w lewo ma ustapic pierwszenstwa osoba skrecajacym w prawo. Zreszta po skreceniu w lewo z Kubika, prosze zobaczyc w jakim miejscu dopiero umieszczony jest znak, ze mamy pierwszenstwo. Znajduje sie dopiero za wjazdem z ulicy Tyrankiewiczów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~egzaminator L niezalogowany
4 listopada 2014r. o 22:07
~ napisał(a): ... oba pojazdy nie stoją w ciągu pasów ruchu naprzeciwko siebie . Jesli ten co stoi przy tej tzw "wysepce" wjedzie w lewo na ul. Karola Miarki to już znajduje sie na niej w całości i teoretycznie ma pierwszeństwo przed tym co stoi na wjeździe od ulicy tyrankiewiczów. Tu jest właśnie bezsens tych znaków. Bo dotycza one tylko ustąpienia pierwszeństwa do ul. Karola Miarki a nie tym z naprzeciwko - bo nie sa na równorzędnej drodze. To skrzyżowanie jest skopane pod tym kątem.
A słyszałeś o czymś takim jak skrzyżowanie o przesuniętych wlotach ? Może trzeba by poczytać, odświeżyć wiadomości o przepisach? Pisałem o tym jak dwa auta stoją naprzeciw siebie, który ma pierwszeństwo. Skrzyżowanie to nie tor wyścigowy, który pierwszy włączy się do ruchu - ten lepszy. Są jasne warunki, które wcześniej napisałem. Jeśli stoją dwa auta naprzeciw siebie : 1 - jadący Tyrankiewiczów, 2 - skręcający w lewo w kier. "wieżowca" to 1 ma pierwszeństwo przed 2. Jeśli zaś oba pojazdy dojeżdżały do skrzyżowania i 2 zdążyła w sposób niewymuszający pierwszeństwa wjechać na skrzyżowanie to oczywiście 1 nie może wjechać lecz musi poczekać. No to chyba logiczne drodzy bolesławieccy kierowcy :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~petro niezalogowany
4 listopada 2014r. o 22:09
~ napisał(a):
~ napisał(a): Jestem instruktorem na starej yarisce i tylko czekam az mi ktos zapieprzy, bo wtedy kasacja auta , a jak sprzedam to tyle nie dostanę :D
Pozdrawiam egzaminatora :) Wiekszość nie rozumie tego skrzyzowania, zamiast posluchac , tylko udowadniaja swoje racje, mnie juz tez zrypali :) No cóż.
Po raz kolejny ostrzegam- jeśli NIE JEDZIECIE Karola Miarki od strony szpitala to przepuszczajcie jadących z Tyrankiewiczów.

To sobie zamontuj lepiej klatkę bezpieczeństwa, bo w starciu z moim polonezem zostanie z ciebie naleśnik.


Polonez mistrz przyspieszenia :D Jakby nie lakier to byś miał gokarta bo pod nim sama rdza :D :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~SKRZYŻOWANIE niezalogowany
4 listopada 2014r. o 22:12
Debilne skrzyżowanie utrudniające ruch nie dające rozstrzygnąć pierwszeństwa przejazdu. Jeśli ktoś wjedzie od Bankowej na Karola Miarki teoretycznie wjedzie na drogę główną, ale równocześnie ma ustąp pierwszeństwa i zasadę prawej ręki z ul. Tyrankiewiczów. To skrzyżowanie jest tak małe że równolegle można wjechać z Bankowej i Tyrankiewiczów. Po za tym widoczność z Tyrankiewiczów w lewą stronę jest MARNA (stoi kiosk), a żeby przepuścić pieszego na pasach w tym miejscu to auto zatrzymujemy na drodze głównej (Karola Miarki) blokując ją w poprzek!

Wydane nasze pieniądze na bezmyślną inwestycję, nie wspomnę już o odśnieżaniu tego zimą ciężkim sprzętem.

Kto jest za to odpowiedzialny? Gdzie jest projektant, wykonawca, odbiór skrzyżowania?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.