Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Maciej Małkowski: Dziękuję!
~hg niezalogowany
17 listopada 2014r. o 19:45
Biorąc pod uwagę fakt braku profesjonalnej kampanii przeciw urzędującemu prezydentowi, to wynik Pana Małkowskiego jest rewelacyjny. Nie liczę oczywiście wojny plakatowej i artykułów na bolcu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Beata niezalogowany
17 listopada 2014r. o 20:02
BARDZO żałuję że Pan Maciej nie wygrał! Zaciągnęłam swoją rodzinę na wybory żeby zagłosować na Pana licząc na jakieś dobre zmiany w naszym mieście a tu nic z tego, PORAŻKA!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~eM niezalogowany
17 listopada 2014r. o 20:03
a strona platformy ??? nie wiem czy tylko mi czy to tak jest ale klikając w przycisk zobacz nie można było zasięgnąć informacji o kandydatach na radnych nie wiem czy tam coś takiego w ogóle było no ale to już nie mój problem...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2014r. o 20:32
Nie trzeba będzie wypłacać odprawy , bo Prezydent pozostał ten sam ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
17 listopada 2014r. o 21:07
Zawsze do usług Ma-cieng :) Szkoda , że nie wygrałeś , z Tobą była szansa. Z Romanem będzie stagnacja.

Panie Piotrze , apeluję jeszcze raz : stać pana na cywilną odwagę i wdać się w dyskurs z facetembezmatury , alias Pannazdzieckiem ?

Komu i ile jesteśmy krewni , jako lokalna społeczność ? Kto ma to wiedzieć , jeśli nie pan ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2014r. o 21:59
Panna, Panna - nic nie jesteśmy winni. Nie rozumiesz, że to matrix? Winna jakąś tam kasę jest Gmina Miejska, a to znaczy, że winien jest "nikt" albo "nic". Bo co prawda gminę, jako część państwa, tworzą jej mieszkańcy (ludzie), ale Gmina, jako stwór podziału terytorialnego jest "niczym". Nie ma żadnego określenia w prawie, które ją personifikuje czy konkretnie określa. Ba, w odpowiednich ustawach zapisano, że Gmina NIGDY nie może zbankrutować, a to idealny stan prawny do brania kredytów, pożyczek itp. Dzielenie długu Gminy na tzw. łeb jest z zasady bezsensowne, bo to dzielenie bez wspólnego mianownika, a lepszym porównaniem jest to, że taki podział to (matematycznie zakazane) dzielenie czegoś przez zero. Daj więc spokój z tymi pytaniami, bo do niczego nie prowadzą. Gmina Miejska nie przekroczyła dopuszczalnego prawem poziomu zadłużenia, więc z punktu widzenia przepisów, nie jest gminą zadłużoną. Bo kredyty bierze się w konkretnych pieniądzach, a zadłużenie określa w procentach. W dodatku do określonego budżetu. Paniał? Od projektu budżetu zależy czy masz 20%, 40% czy np. 15% zadłużenia. Dla śmieszności sytuacji powiem ci, że bardzo łatwo zadłużenie Gminy (nie ośmielaj się nazywać tego długiem) zmienić na zadłużenie budżetu. A budżet to też nic innego, jak tylko teoretyczne pieniądze. Fakt, zamieniają się one w ciągu roku w konkrety, ale jest to tak płynne, że możliwa jest praktycznie każda manipulacja. Chwała p. Piotrowi Romanowi, że dobrał sobie do rządzenia takich ludzi, którzy potrafią tym wszystkim umiejętnie kierować. Bo tego typu "gierki" prowadzą wszystkie gminy w Polsce. Tylko większość bardzo nieudolnie i dlatego nie prowadzą inwestycji (z wykorzystaniem funduszy UE), nie realizują remontów obiektów należących do Gminy i spółek gminnych, renowacji zabytków, budowy dróg i chodników. Nie montują oświetlania, nie prowadzą np. DPS-ów, nie współfinansują schronisk dla bezdomnych, nie mają własnych muzeów, dobrych domów kultury i setek innych spraw nie załatwiają, jakie pod rządami P. Romana realizuje Bolesławiec. I nie jestem "pieskiem Romana". Nie mam nic wspólnego z władzą (jakąkolwiek). Po prostu się trochę na tym wszystkim rozumiem. I wiem jedno, prezydent jakiego obecnie mamy, to dla wszystkich Bolesławian "prezent od Losu". A gadanie o tym, ze stworzył klikę jest "psu na budę". Jasne, że są jakieś tam układy (ale gdzie ich nie ma???), tyle, że znaleźć w "klice Romana" kogoś kompletnie niekompetentnego, a mającego pracę tylko dlatego, że "swojak" jest bardzo trudno. Dlatego atakujący P. Romana rzucają jedynie ogólniki. SLD, PO, PSL a nawet ostatnio PiS szukają na prezydenta "haków" od lat i co? Ano nic. Potrafią tylko szczekać i to zupełnie bezskutecznie. Bo rzeczywiście tak jest, że ludzie widzą, co prezydent robi i zrobił dla miasta i jego mieszkańców... Pan Maciej dziękuje i napawa się tym, że "machnął" ponad 30%... Jego przydupasy, że zabrakło tylko nieco więcej niż 2% i byłaby II tura... Za przegraną 0:7, czy 0:1 dostaje się tyle samo punktów. Ni mniej, ni więcej tylko ZERO. I tyle zdobył w wyborach prezydenckich p. Maciej. Okazał się politykiem NIESKUTECZNYM i nic tego nie zmieni - ani 5 % w przód, czy 2% w tył. Po prostu PRZEGRAŁ, a polityk - choćby lokalny - gdy nie wygrywa, jest nieskuteczny. Jego start w wyborach prezydenckich był doskonałą mistyfikacją jego celu - zdobycia po raz kolejny mandatu do Rady Powiatu. I tu wykazał się skutecznością. Przykre tylko, że z wykorzystaniem "miejskich" nadziei wyborców, jacy oddali na niego głos i w elekcji prezydenckiej i powiatowej. Głosowanie na p. Macieja było bezsensowne. Ponad 30% oddających swój głos w minionych wyborach jednak o tym nawet nie pomyślało... I sorki za przydługą pisaninę, ale "nawiedziło" mnie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 listopada 2014r. o 22:05
Bardzo celne spostrzeżenie,niestety.:(

Zmoderowano 17.11.2014 godz.22:06 - powód: (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~olek niezalogowany
17 listopada 2014r. o 22:31
Większych głupot jak te dwa posty wyżej nie czytałem.... Na tej zasadzie nie powinien startować żaden inny kandydat, nawet Roman który startował do sejmiku i... się nie dostał. Rozumiem że w sejmiku wg ciebie Roman okazał się skuteczny. Z logiki i wnioskowania pała z wykrzyknikiem. Chłopaki w ratuszu siedzieli jak na szpilkach do rana jak wynik balansował. To wielki sukces tego młodego człowieka. Za darmo tych głosó nie dostał, to głos bolesławian, którzy mają dosyć tego co się dzieje - czyli SKUTECZNYCH wojenek miedzy miastem i powiatem. Przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Pan Maciej buduje swoją pozycję i za 4 lata mam nadziej że wystartuje i pokaże Ci co to jest skuteczność. A teraz oddal się po wypłatę z moich podatków. Daj se na luz, bo już się wybory skończyły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie